Kada reikia keisti automobilio padangas

Padangų gamintojai rekomenduoja žiemines padangas keisti vasarinėmis tada, kai vidutinė dienos temperatūra viršija 7 laipsnius šilumos, o vasarines padangas į žiemines privaloma pasikeisti iki lapkričio 10 dienos.

Nusidėvėjo protektoriai

  • Vasarinių padangų minimalus leistinas automobilio padangos protektoriaus gylis yra 1,6 mm. 
  • Žieminių padangų minimalus leistinas automobilio padangos protektoriaus gylis yra 3 mm. Važiavimas su sudėvėtomis žieminėmis padangomis yra labai rizikingas, todėl keiskite jas dar nepasiekę minimalaus protektoriaus gylio.

Keičiasi orai

Lietuvoje žiemines automobilio padangas pasikeisti vasarinėmis galima nuo balandžio 1 dienos. Bet ar verta tą daryti iš karto? Dėl dažnai besikeičiančių orų mes patariame neskubėti keisti žiemines padangas. Ankstyvojo pavasario dienomis termometrai gali rodyti virš 10 laipsnių šilumos,  tačiau naktimis temperatūra gali nukristi žemiau nulio. Todėl rytais gali susidaryti plikledis, kuris yra ypač pavojingas važiuojantiems su vasarinėmis padangomis. 

Padangų gamintojai paprastai rekomenduoja keisti žiemines padangas vasarinėmis tada, kai vidutinė dienos temperatūra viršija 7 laipsnius šilumos. 

Padangos paseno

Važinėti pasenusiomis automobilio padangomis yra ypač pavojinga. Padangoms senstant jų kraštai trūkinėja ir kietėja. Tokios padangos gali subliukšti, arba gali netgi sprogti. Taip pat jei padanga sena, o jos protektorius nudilęs, ženkliai padidėja automobilio stabdymo kelias, iškyla grėsmė netekti sukibimo su važiuojamaja dalimi (ypač esant šlapiai kelio dangai) ir automobilis gali tapti visiškai nevaldomas.

Padangos amžius nesunkiai aptinkamas

Bet kuris vairuotojas vos per kelias minutes gali nustatyti savo padangų amžių. Visos padangos yra sužymėtos kodais, kurie nurodo kelintais metais ir kelintą metų savaitę padanga yra pagaminta. Norint sužinoti padangos amžių visų pirma ant jos šono reikia rasti užrašą DOT (Department of Transportation) kartu su raidžių ir skaičių kombinacijomis. Ovalo formos rutulyje esantys 4 skaičiai nurodo padangos pagaminimo datą. Pirmieji du skaičiai nurodo pagaminimo savaitę, paskutiniai du - pagaminimo metus. Pavyzdžiui, skaičių derinys 2213 nurodo jog padanga buvo pagaminta 2013 metais, 22-ą savaitę.

Padangų galiojimo data

Padangų gamintojai ant padangų nurodo tik jų pagaminimo datą, bet ne jų galiojimo laiką. Kai kurie ekspertai paragino jau dviejų metų senumo padangas vadinti senomis, praradusiomis savo savybes. Tačiau dauguma ekspertų teigia, jog būtina pakeisti 5-ių metų senumo padangas. Bet jeigu padangas saugojate tinkamai, netgi 10-ies metų senumo padangos nebus vadinamos per senomis. Norint prailginti savo padangų tarnavimo laiką, būtina jas teisingai prižiūrėti. 

  • Kaip prižiūrėti padangas, kad tarnautų ilgai

    Skaityti
  • Koks teisingas padangos slėgis?

    Skaityti

Draudimas jūsų automobiliui