Kaip prižiūrėti padangas, kad tarnautų ilgai

Kai kurie ekspertai ragina dviejų metų senumo padangas vadinti senomis, praradusiomis savo savybes. Tačiau dauguma ekspertų teigia, jog būtina pakeisti 5-ių metų senumo padangas. Bet, jei padangas saugojate tinkamai, netgi 10-ies metų senumo padangos nebus vadinamos per senomis. Norint prailginti savo padangų tarnavimo laiką, būtina jas teisingai prižiūrėti. 

Patikrinkite padangų protektorius

Jeigu matomos protektoriaus nusidėvėjimo indikatorių juostelės, vadinasi, padangas būtina keisti. O, jei padangos kraštuose atsiradusi nusidėvėjimo juosta reiškia, kad trintis į kelio dangą nėra vienoda ir reikia sulygiuoti ratus.

Keiskite visas padangas vienu metu

Optimaliam padangų naudojimui ir kontrolei užtikrinti, rekomenduojama įsigyti to paties tipo ir dydžio ir visas keisti vienu metu. (Taip pat kviečiame pasidomėti: kada reikia keisti padangas?)

Nuolatos vis patikrinkite slėgį

Netinkamo slėgio padangos ne tik gali turėti poveikį stabdymui ir degalų naudojimo efektyvumui, tačiau ir padidinti eismo įvykio galimybę. Per mėnesį padangų slėgis sumažėja apytikriai 0,069 baro, todėl rekomenduojama bent kartą per mėnesį patikrinti padangų slėgį. Daugiau apie tai galite skaityti čia.

Retkarčiais sukeiskite vietomis

Kadangi priekinės automobilio padangos susilaukia žymiai didesnės apkrovos nei galinės, rekomenduojama kas 8-10 tūkstančių kilometrų priekines padangas sukeisti vietomis su galinėmis. 

Nenaudojamas laikykite tinkamai

Padangas laikykite vėsioje, sausoje ir tamsioje vietoje, pavyzdžiui rūsyje. Jei sąlygų nėra – tinka ir balkonas. Padangų su diskais negalima laikyti vertikalioje padėtyje, jas reikėtų guldyti horizontaliai ant padėklo. Tik tada, kai diskai iš padangų yra išimti, jas galima laikyti vertikalioje padėtyje. Kartą per mėnesį rekomenduojame pakeisti padangų stovėjimo poziciją ar jas šiek tiek pasukti. Taip išvengsite padangų deformacijos.

Neteisingai prižiūrimos padangos gali tapti avarijos priežastimi, todėl nepagailėkite dėmesio savo automobiliui. Be to, teisingai prižiūrėdami automobilio padangas prailginsite jų tarnavimo laiką.

Susiję straipsniai