Įmonių turto draudimas

Pritaikytas jūsų verslo poreikiams
 1. Įmonių turto draudimas

Atlygina žalą, padarytą Jūsų įmonės pastatams, įrenginiams, atsargoms ir kitam turtui.

Didelė mūsų ekspertų patirtis leidžia pateikti Jūsų verslui pritaikytus individualius draudimo sprendimus, garantuoja tikslų nuostolio apskaičiavimą ir greitą atlyginimą.


 • Jūsų poreikius atitinkantis draudimas

  Pasirinkite kompleksinį (visų rizikų) draudimo variantą ir apdrausime nuo bet kokių staiga ir netikėtai atsiradusių įvykių. Taip pat galime pasiūlyti ir draudimą nuo vienos ar kelių rizikų, kuris geriausiai atitiks Jūsų poreikius.

 • Atsargų draudimas pagal faktą

  Jei Jūsų veiklai būdingas sezoniškumas, apdrausime atsargas pagal faktą. Reikės tik deklaruoti atsargų likučius metų gale, o įmoką mokėsite nuo vidutinės atsargų vertės.

Nuo ko galima apsidrausti? Kompleksinis (visų rizikų) draudimas
Gaisro, tiesioginio žaibo įtrenkimo, sprogimo ir kitų ugnies rizikų

Gaisras nėra dažnai nutinkantis įvykis, tačiau pagal mūsų statistiką gaisrai sukelia didžiausius nuostolius. Gaisras gali kilti dėl pačių įvairiausių priežasčių, pvz. netvarkingų įrenginių, elektros instaliacijos gedimų, arba persimesti iš gretimų patalpų. Taip pat mūsų praktika rodo, kad gaisras gali kilti pačiose įvairiausiose vietose, pvz. biuruose, kirpyklose, sandėliuose, parduotuvėse. Dažnai kilus net nedideliam gaisrui daug nuostolių padaro gaisro gesinimui naudojamas vanduo.

Kartu taip pat draudžiame ir nuo žaibo įtrenkimo (kai žaibas trenkia tiesiogiai į apdraustą turtą ir jį apgadina ar sugriauna), sprogimo bei kitų ugnies rizikų.

Audros, liūties ir kitų gamtos jėgų rizikų

Iš visų gamtos jėgų daugiausiai nuostolių padaro labai stiprus vėjas ar liūtis. Stiprus vėjas dažniausiai padaro žalos stogams (ypač nukenčia naujai sumontuoti stogai, nes juos tiesiog nuplėšia per visą stogo plotą) ar langams. Liūtis yra ypač pavojinga pirmuose aukštuose ar pusrūsiuose esančioms patalpoms bei ten laikomam turtui, nes liūties metu lietaus surinkimo sistemos negali surinkti viso lietaus vandens ir šis prasiveržia į patalpas.

Nemažai nuostolių padaro ir ant pastatų, įrenginių ar kito turto užvirtę medžiai bei šakos. Taip pat nors ir pasitaiko ne taip dažnai, didelius nuostolius sukelia nuošliaužos ar įgriuvos.

Vagystės su įsilaužimu ir plėšimo

Pagal mūsų taisykles, įmonės turtą draudžiame tik nuo vagystės su įsilaužimu arba plėšimu. Vagystė su įsilaužimu, tai turto pagrobimas įsilaužus į patalpą. Tokiu atveju turi būti akivaizdūs įsilaužimo požymiai. Plėšimas – tai daikto pagrobimas pagrasinus turto savininkui. Jeigu daiktas tiesiog dingsta ar yra pametamas, tai nėra vagystė.

Pagal mūsų patirtį vagiama yra beveik viskas – dažai, trąšos, kompiuteriai, metalo laužas, statybiniai įrankiai, drabužiai ir pan.

Vandalizmo ir transporto priemonės atsitrenkimo

Vandalizmas – tai tyčinis turto sugadinimas. Dažniausiai vandalizmas pasireiškia turto apgadinimu bandant jį pavogti arba piktavališku jo apipaišymu.

Taip pat viena iš dažniausių trečiųjų asmenų padaromų žalų – transporto priemonės atsitrenkimas. Kai kuriais atvejais tai nėra aktuali rizika, bet sandėliams, parduotuvėms, degalinėms – tai viena iš pagrindinių rizikų. Automobiliai apgadina pastatų sienas, tvoras, vartus, išverčia parduotuvių vitrinas.

Vandentiekio, kanalizacijos, šildymo sistemos avarijų ir kitų vandens rizikų

Daugiausia prašymų atlyginti žalą gauname dėl vandens padarytų žalų. Kartais vandens žalos sukelia ir labai didelius nuostolius. Dažniausiai įvykiai kyla dėl vandens žarnelių trūkimo arba kaimynų užpylimo. Dėl vandens žalų dažnai nukenčia ne tik pačios patalpos, tačiau ir įrenginiai, ir produkcijos atsargos.

Įtampos svyravimų

Kadangi šiais laikais pastatai bei įrenginiai darosi vis išmanesni, aktualesnis darosi ir draudimas nuo įtampos svyravimų. Dėl įtampos svyravimų dažniausiai nukenčia jautresni įrenginiai (dažnai keli įrenginiai), tačiau pasitaiko nuostolių ir pastatui (pvz. pastato priešgaisrinėms signalizacijoms, durų automatikai, vaizdo stebėjimo kameroms ir panašiai).

Įtampos svyravimą nustatome gavę elektros tiekėjo pateiktą patvirtinimą apie įvykį arba ekspertinį vertinimą.

Kitų Jums aktualių rizikų

Gyvenimas yra nenuspėjamas, todėl ne visas nelaimes galime numatyti. Apsidraudę kompleksiniu (visų rizikų) draudimu atlyginsime žalas už visus įvykius, kurie nebus įrašyti kaip nedraudžiamieji. Tai dažniausiai būna turto nuvirtimai, sudužimai, įskilimai ar kiti staiga ir netikėtai atsitikę įvykiai. 

Ką galima apdrausti:

 • Pastatus, jų inžinerinę įrangą, investicijas į pastatus;
 • įrenginius, įrankius, baldus, inventorių, kompiuterinę įrangą, reklaminius stendus;
 • pagamintą produkciją, žaliavą, kurą, prekes, nebaigtą gaminti produkciją;
 • numatomas investicijas;
 • grynuosius pinigus ir kitas vertybes;
 • gyvenamųjų namų bendrąsias patalpas.

Draudimo taisyklės

​Draudimo taisyklės – tai sutarties sąlygos, pagal kurias mes įsipareigojame Jums atlyginti nuostolius atsitikus įvykiui. Taisyklėse išsamiai išdėstyti draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai, draudžiami objektai, žalos atlyginimo principai ir kitos svarbios sąlygos.

Nedraudžiamieji įvykiai

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad draudžiantis įmonės turto draudimu yra ir nedraudžiamųjų įvykių. Juos galite rasti taisyklėse (pdf, 330kb).

Ankstesnės taisyklių redakcijos:

Jei jūsų polisas yra sudarytas anksčiau, Jūsų sutarčiai taikomos tuo metu galiojusių taisyklių redakcija.

KITI MŪSŲ PRODUKTAI

Jūsų verslo saugumui
 1. Įmonių turto draudimas