Saugos diržai

Faktai ir skaičiai

Ar žinote, kad užsegtas saugos diržas nuo žūties išgelbėja 40–60 proc. vairuotojų, o keleivių net iki 75 proc?

Avarijos atvejais saugiau yra likti automobilio viduje, kur didžiąją dalį smūgio jėgos sugeria jo kėbulas, o keleivius nuo didelių sužeidimų apsaugo prisegti diržai ir oro pagalvės.

Oro pagalvės yra veiksmingos tik tada, kai keleiviai prisisegę saugos diržais. Jeigu diržas nesegimas, rezultatas netgi priešingas: didele jėga sprogstanti saugos oro pagalvė gali stipriai sužaloti keleivį.

Ne visuose automobiliuose oro pagalvės veikia automatiškai. Kai kuriuose jos veikia tik tada, kai yra užsegtas priekinio keleivio saugos diržas.

Bet kur sėdint automobilyje diržas vienodai reikalingas. Diržo neužsisegę priekyje sėdintys žmonės per avariją greičiausiai išskristų iš automobilio, gale – mirtinai trenktųsi į priekines sėdynes. Tačiau jeigu priekyje sėdi prisisegę žmonės, o ant užpakalinės sėdynės – ne, tuomet avarijos atveju iš galo atskrieję žmonės gali smarkiai sužaloti sėdinčius priekyje

Skiriamos baudos vairuotojams 30-50 eur, kai nesinaudojama saugos diržais ar mažiems vaikams pritaikytomis sėdynėmis, o esant pakartotiniam pažeidimui bauda siekia nuo 60 iki 90 eur bei gali būti atimama teisė vairuoti 1-2 mėnesiams.

Važiavimo metu diržų keliami menki nepatogumai niekada neprilygs autoavarijos sukeltam skausmui. Pasirūpinkime, kad mes patys, mūsų keleiviai, o ypač mažamečiai vaikai, keliautų saugiai!

DAUGIAU PATARIMŲ

Norintiems jaustis saugiai kelyje