Saugos diržai: kaip jie apsaugo?

Yra įrodyta, kad saugos diržų naudojimas pagal paskirtį yra lengviausias ir paprasčiausias būdas išvengti sužalojimų įvykus eismo nelaimei.  Pasak statistikos, jei visi vairuotojai bei keleiviai kaskart naudotųsi saugos diržais, žuvusiųjų keliuose galėtų būti iki trečdalio mažiau.

Saugos diržai yra pigiausias ir efektyviausias būdas eismo nelaimės metu išvengti rimtų sužalojimų. Nuo žūties išgelbėja 40–60 proc. vairuotojų, o keleivių net iki 75 proc.

Važiuojant 67 km/h greičiu...

27 kg sveriantis vaikas, kuris sėdi už vairuotojo gali į jį rėžtis smūgio svoriu, siekiančiu iki 3,5 tonų.

Oro pagalvės...

yra veiksmingos tik tada, kai keleiviai prisisegę saugos diržais. Jeigu diržas nesegimas, rezultatas netgi priešingas: didele jėga sprogstanti saugos oro pagalvė gali stipriai sužaloti keleivį.

Ne visuose automobiliuose...

oro pagalvės veikia automatiškai. Kai kuriuose jos veikia tik tada, kai yra užsegtas priekinio keleivio saugos diržas.

Bet kur sėdint automobilyje...

diržas vienodai reikalingas. Diržo neužsisegę priekyje sėdintys žmonės per avariją greičiausiai išskristų iš automobilio, gale – mirtinai trenktųsi į priekines sėdynes. Tačiau jeigu priekyje sėdi prisisegę žmonės, o ant užpakalinės sėdynės – ne, tuomet avarijos atveju iš galo atskrieję žmonės gali smarkiai sužaloti sėdinčius priekyje

Bauda važiuojant neužsisegus saugos diržo...

skiriama vairuotojams siekia 30-50 eurų, kai nesinaudojama saugos diržais ar mažiems vaikams pritaikytomis sėdynėmis, o esant pakartotiniam pažeidimui bauda siekia nuo 60 iki 90 eurų bei gali būti atimama teisė vairuoti 1-2 mėnesiams.

Saugaus vairavimo atmintinė

Kas nutinka automobiliui važiuojant 80 km/val. greičiu ir atsitrenkus į kliūtį:

  • po 0,044 sek. vairuotojas savo krūtine sulaužo vairą;
  • po 0,068 sek. vairuotojas 9 tonų jėga atsitrenkia į prietaisų skydelį;
  • po 0,092 sek. vairuotojas ir šalia sėdintis keleivis galvomis trenkiasi į priekinį stiklą ir patiria (beveik visada) mirtinas traumas;
  • po 0,100 sek., atsitrenkęs į vairą, vairuotojas nubloškiamas atgal;
  • po 0,113 sek. už vairuotojo sėdintis keleivis, jei jis neužsisegęs saugos diržo, trenkiasi į vairuotojo sėdynę ir susižeidžia. Dažniausiai mirtinai arba patiria sunkias traumas.

_____________
*Lietuvos kelių policijos tarnybos informacija

Saugos diržai - lengviausias būdas išvengti susižalojimo eismo įvykio metu.

Susiję straipsniai