Kas yra išskaita?

Išskaita (dar kitaip franšizė) – tai apdrausto nuostolio dalis, kuri tenka pačiam apdraustajam, nepriklausomai nuo nuostolio dydžio. Taip apdraustasis yra įtraukiamas prisiimti draudimo riziką ir sukuriama draudimo sistema, padedanti rimtais atvejais. 

Išskaita kasko draudime

Draudžiantis kasko draudimu galite patys pasirinkti išskaitos dydį – 150, 200 arba 300 eurų. Nuo to priklauso ir įmokos dydis: kuo išskaita didesnė, tuo įmoka mažesnė. 

  • Pavyzdžiui: aikštelėje kliudėte kitą automobilį ir apgadinote savo automobilio priekinį kairįjį sparną. Sparno remontas kainuos 600 Eur. Kompensuosime remonto išlaidas, išskaičiavę Jūsų pasirinktą (150 Eur, 200 Eur arba 300 Eur)  išskaitą.

Tačiau yra atvejų, kada išskaitos nereikės mokėti (plačiau: net 6 atvejai, kai nereikės mokėti išskaitos).

Išskaita – tai apdrausto nuostolio dalis, kurią tenka sumokėti pačiam.

Išskaita būsto draudime

Namai – vienas brangiausių turtų. Įvykti gali bet kas – nuo didelių gamtos nelaimių iki smulkių buitinių nutikimų. Nesvarbu ar žala 20 tūkst., ar 200 eurų, būsto draudimo išskaita viena – 140 Eur.

  • Pavyzdžiui: vaikas namuose žaidė su kamuoliu ir netyčia nuvertė televizorių, kuris sudužo. Naujai nusipirkti tokį televizorių kainuoja 499 Eur. Jei turite „If super namai“ draudimą, kompensuosime Jūsų išlaidas naujam televizoriui, išskaičiavę 140 Eur išskaitą.
Esant išskaitai apdraustasis yra įtraukiamas prisiimti draudimo riziką.

Išskaita augintinių draudime

Yra paskaičiuota, kad vidutinės išlaidos apsilankius veterinarijos klinikoje atsieina per 300 Eur. Todėl itin gelbsti augintinio draudimas, kurio išskaita 60 Eur.

  • Pavyzdžiui: Su šuniu žaidėte miške. Bėgdamas šuo užkliuvo už šakos ir smarkiai susižeidė koją. Veterinarijos klinikoje peršvietus paaiškėjo, kad pavojingai lūžo  kaulas, reikalinga operacija. Tyrimų ir gydymo kaina 350 eur. Jei turite draudimą, kompensuosime gydymo išlaidas, išskaičiavę 60 Eur.
Jei draudime nebūtų išskaitos, tikėtina, kad įmokos būtų gerokai brangesnės.