Teisingas padangos slėgis. Ką būtina žinoti?

Teisingas slėgis automobilio padangoje yra labai svarbus veiksnys vairuotojo saugumui, degalų sąnaudoms bei automobilio vairavimo kokybei. Jeigu padangos slėgis yra teisingas, ji tarnaus ilgiau.
Važinėjimas su per dideliu arba per mažu slėgiu padangoje sukelia netolygų padangos dilimą ir padangas greičiau reikės keisti.

Visiems vairuotojams yra patariama patikrinti padangų slėgį bent kartą per mėnesį, taip pat prieš kiekvieną ilgą kelionę ir po jos. Netgi idealiomis važiavimo sąlygomis slėgis padangose palaipsniui mažėja apie 0,69 barų per mėnesį. Per šiltąjį metų sezoną mažėja netgi greičiau. Slėgis ypač greitai gali mažėti dėl neteisingo padangos montavimo, pažeidimo ar dėl padangos ventilio defekto.

Jeigu slėgis yra neteisingai sureguliuotas 

 • Per smarkiai pripūstose automobilio padangose greičiau dyla protektoriaus centrinė dalis. Sudilus protektoriui, pailgėja stabdymo kelias, sumažėja važiavimo komfortas, automobilis tampa nestabilesnis. 
 • Jeigu padangos yra per mažai pripūstos, protektorius greičiau susidėvi padangos šonuose. Taip pat padanga gali smarkiai kaisti, sumažėja jos tarnavimo laikas, padidėja automobilio stabdymo kelias.
 • Visos elektroninės sistemos, tokios kaip ABS, EDS, ESP, atliks savo funkcijas tik tada, kai padangose bus reikiamas slėgis.
Per smarkiai pripūstose automobilio padangose greičiau dyla protektoriaus centrinė dalis.

Kaip reikia tikrinti padangų slėgį

Nustatant slėgį automobilio padangose, negalima remtis vien padangų išvaizda ar pojūčiais vairuojant. Padangos slėgį būtina reguliariai tikrinti tam skirtose vietose. Rekomenduojama jį tikrinti tada, kai automobilio padangos yra šaltos. Tai reiškia, kad slėgis turi būti matuojamas iš ryto (prieš važiavimą arba prieš kelionę). Padangoms sukaitus, oras jose išsiplečia ir duomenys matuojant slėgį gali būti netikslūs.

Patikrinę visas keturias padangas nepamirškite pamatuoti slėgio ir atsarginėje padangoje. 

Kaip prižiūrėti padangas, kad tarnautų ilgai

Kada naudinga reguliuoti slėgį

 • Jeigu planuojate ilgai važinėti grubiu, nelygiu kelio paviršiumi, slėgis padangose turėtų būti sumažintas;
 • Jeigu planuojate ilgą kelionę lygiu keliu, šiek tiek padidinus slėgį automobilio padangose sumažėja degalų sąnaudos bei pasipriešinimas riedėjimui. 
 • Atkreipkite dėmesį, kad slėgio sumažinimas arba padidinimas negali viršyti gamintojo rekomenduojamo slėgio daugiau nei 10%.

Požymiai, kad reikia keisti padangas

 • Įtrūkimai ir išsipūtimai,
 • Dantytas paviršius,
 • Nusitrynęs protektoriaus centras,
 • Sutrūkinėjusi padangų guma,
 • Taip pat keisti reiki, jei pastebite bet kokį netolygų nusidėvėjimą: įstrižą, išorinių pusių, kryptinį, vienos pusės ar atskirose vietose.

Plačiau: Kada reikia keisti automobilio padangas

Jei pastebite bet kokį netolygų nusidėvėjimą, metas keisti padangas

Susiję straipsniai