Augintinių apsauga žiemą

Nors kartais yra manoma, kad šunys ir katės dėl jų kailio yra atsparūs šalčiui, deja, storas gyvūno kailio sluoksnis neapsaugo visų kūno dalių.

Labiausiai pažeidžiamos pėdos, kurios tiesiogiai liečiasi su šaltu žemės paviršiumi, ausys ir nosis. Tačiau pats šaltis savaime nėra pavojingas, jei tik mokame tinkamai pasirūpinti savo augintiniu. Štai keli patarimai, ką vertėtų žinoti apie šunų ir kačių apsaugą žiemą.

Aktyvi veikla lauke. Vaikščioti gryname ore yra naudinga visiems ir visais metų laikais. Žiemos metu svarbu, kad tai vyktų kiek įmanome didesniu tempu, pasistenkite užimti augintinį, pasiūlydami judresnes veiklas.

Nepalikti vieno lauke. Venkite palikti augintinį lauke, prie parduotuvės. Be to, kad jis gali patirti stresą ar būti pavogtas, net ir per trumpą laiko tarpą šaltis gali paveikti galūnes.

Vengti ledo. Kai lauke yra pašalę ir kelio danga tampa slidi, būtinai veskitės augintinį su tvirtu pavadžiu, venkite ledo, mat slystant gali patirti raumenų plyšius bei sąnariu pažeidimus.

Po pasivaikščiojimo sniege nuvalykite druską nuo pėdų, nosies ir aplink žandikaulius.

Apsaugoti pažeidžiamas vietas. Po pasivaikščiojimo sniege nuvalykite druską nuo pėdų, nosies ir aplink žandikaulius. O namuose kojas patepkite specialiu tepalu, kad apsaugotumėte odą nuo sutrūkinėjimų.

Saugoti nuo apsinuodijimo. Žiemą padaugėja šunų apsinuodijimo etilo glikoliu (antifrizu), mat išbėgęs iš automobilio jis įšąla į žemę, ar dar blogiau, į sniegą. Dėl savo saldaus skonio jis patinka šunims, tad svarbu, kad šeimininkai būtų budrūs ir stebėtų savo augintinį. Pirmasis apsinuodijimo požymis yra staiga padidėjęs augintinio troškulys ir vėmimas. Neilgai trukus po pasivaikščiojimo pastebėję šiuos simptomus reikėtų nedelsiant kreiptis į veterinarą.

Ar jūsų augintinis turi draudimą?

Turėdami augintinio draudimą, galite gauti iki 1000 Eur už ligos gydymą!

Susiję straipsniai