Kaip suprasti, kad šuo serga

Augintiniai, kaip ir mes, gali susirgti. Turime stebėti jų elgesį ir įtardami, kad šuo serga, nedelsiant kreiptis į veterinarą.

Noriu apdrausti savo šunį

Pastebėti, kad šuo serga, ne visada lengva, nes jie, turėdami stiprų išgyvenimo instinktą, slepia savo ligą ir skausmą. Štai 5 požymiai, kurie gali parodyti, jog augintinis negaluoja. Jei pastebite bent vieną jų – susisiekite su veterinarijos gydytoju.

Sumažėjo arba padidėjo šuns apetitas

Tai bene dažniausias požymis ir jį pastebėti lengviausia. Sergančių augintinių apetitas paprastai sumažėja, tačiau būna ir priešingai, kai apetitas smarkiai padidėja. Pavyzdžiui, hipertiroiditas ir diabetas yra dvi rimtos ligos, dėl kurių augintinis gali ėsti daugiau nei įprastai. Stebėkite pašaro indą, kad galėtumėte nuspręsti, ar pasikeitė šuns apetitas.

Dažniausios šunų ligos. Kaip išvengti?

Šuo tapo apatiškas

Jei augintinis tampa lėtesnis ar jam trūksta energijos, tai gali būti ženklas, kad šuo serga. Silpnumas, apatija ar normalios energijos lygio stoka gali perspėti apie negalavimus. Net ir vangesniems vyresniems augintiniams galima padėti – yra daug vaistų ir veiksmingų gydymo būdų, skirtų artritui ir kitoms energijos sumažėjimo priežastims pašalinti.

6 priežastys turėti šuns ir katės draudimą

Šuo vemia

Retkarčiais šunys atpila maistą ar vandenį, ypač jei ėda per greitai. Tačiau jei šuo vemia daugiau nei kartą per dieną arba jam pasireiškia kitų ligos požymių, būtina kreiptis į veterinarą.

Vėmimą gali sukelti daugelis rimtų ligų, tokių kaip pankreatitas, patekę toksinai, inkstų nepakankamumas, diabetas ir virškinimo trakto svetimkūniai (daiktai, įstrigę skrandyje ir žarnyne, pavyzdžiui, žaislai, rutuliai, kojinės, kaulai). Vėmimas yra sunkus ligos požymis, todėl reikia išsiaiškinti jo priežastis ir gydyti.

Šuo viduriuoja

Pakitusios išmatos niekada nėra geras dalykas, tai parodo sutrikusią šuns sveikatos būklę. Dažniausia viduriavimo priežastis – parazitai (kirminai). Yra daug veiksmingų vaistų nuo viduriavimo, kurių gali paskirti veterinaras, tačiau norint išspręsti problemą svarbu išsiaiškinti viduriavimo priežastį.

Apsauga nuo parazitų

Šuo kosėja

Šunys gali kosėti kaip ir žmonės. Jei šuo kosėja, tikėtina, kad serga plaučių uždegimu, bronchitu ar kita kvėpavimo takų liga. Kosulys taip pat gali būti širdies kirminų, stazinio širdies nepakankamumo ir vėžio požymis. Šuns kosulį veterinaras turėtų įvertinti stetoskopu, augintinį peršviesti rentgeno spinduliais, kad įsitikintų, ar nepadidėjusi širdis, ar nematyti plaučių navikų, infekcijos požymių.

Jei turite šuns draudimą, galite būti ramūs: prireikus gydymo išlaidas kompensuos „If“ draudimas.

Draudimas nuo 6 Eur/mėn. Apdrauskite internetu!

Susiję straipsniai