Kaip prižiūrėti katę, kad laiminga būtų ir katė, ir šeimininkas

Naminė katė – vienas meiliausių, o kartu ir paslaptingiausių gyvūnų. Kartais ji ramina savo murkimu ir glaustymusi, o kartais laikosi santūriai ir atokiai. Gali būti net sunku suprasti, ar mūsų ūsuotoji draugė išties laiminga. Todėl svarbu žinoti, kaip prižiūrėti katę, kad sukurtume jai malonią aplinką ir laimėtume jos bičiulystę.

Balta namine katė guli ant laiptų

Yra keletas paprastų būdų, kaip sustiprinti ryšį su jūsų namine kate, o kartu ir patiems pasijusti laimingesniems. Visai nesvarbu, ar laikote jau ne pirmą katę, ar visai neseniai priglaudėte kačiuką, šie patarimai padės užtikrinti, kad namuose būtų gera ir smagu abiem.

1. Palepinkite katę žaislais

Katės – iš prigimties žaismingi gyvūnai. Joms patinka vaikytis kamuoliuką arba žaisti su pelėmis, nes tai atliepia jų medžioklės instinktą ir sužadina smalsumą.

Kačiukams trumpi kasdieniai žaidimai padeda ugdytis gyvybiškai svarbius suaugusioms katėms įgūdžius. Vyresnio amžiaus gyvūnams žaidimai leidžia išvengti nuobodulio ir palaikyti sveiką svorį.

Jeigu katei paliksite apsčiai žaislų, jos bus užsiėmusios ir laimingos ištisą dieną. Tai gali būti stalo teniso kamuoliukai, plunksnos, prie durų rankenos pririšti kaspinai ar netgi judantys žaislai su baterijomis. Kad augintinei būtų dar įdomiau, galite įtaisyti interaktyvią šėryklę, kuri įpila ėdalo tik atlikus tam tikrą užduotį.

Vis dėlto nepamirškite ir patys užsiimti su savo namine kate. Šie augintiniai yra linkę žaisti su kitais gyvūnais ir žmonėmis, kuriais jos pasitiki, o žaidimas yra puikus būdas sustiprinti tarpusavio ryšį.

2. Sukurkite katei atskirą erdvę

Aplinka yra svarbus veiksnys naminės katės laimei. Katės yra ganėtinai nepriklausomi gyvūnai, todėl joms patinka turėti privačią erdvę, kurioje jos jaustųsi saugiai ir patogiai.

Jaukus guolis būtinas, tačiau jūsų smalsiajai bičiulei vien jo gali nepakakti. Vienas svarbiausių būdų, kaip prižiūrėti katę, yra suteikti jai didesnę judėjimo erdvę. Galbūt galima prie sienos pritvirtinti papildomų lentynų, pakabinti gultą virš radiatoriaus arba tiesiog atlaisvinti vietą, kur katė galėtų užšokti ir pasislėpti. Šie gyvūnėliai instinktyviai mėgsta aukštį: iš viršaus jie gali pamatyti pavojų, todėl būdami aukštai jaučiasi ramiau.

Kadangi katės gali ištisas valandas praleisti miegodamos, pasistenkite įrengti daugiau minkštų vietelių namuose joms pasnausti tiek saulėkaitoje, tiek pavėsyje, aukščiau ir žemiau arba net kiemelyje, jeigu jį turite.

Gyvendami su namine kate būtinai įsigykite kokybišką draskyklę. Ji ne tik paskatins augintinę galąsti nagus ten, kur dera, bet ir keleriais metais prailgins jūsų sofos ir kilimo tarnavimo laiką.

Rainas kačiukas apžiūrimas pas veterinarę.

3. Rūpinkitės katės sveikata

Sveika katė – laiminga katė. Net jeigu jūsų ūsuotoji draugė tokia pat žaisminga kaip visada ir nesiskundžia apetitu, būtina reguliariai lankytis pas veterinarą. Ten sužinosite, ar katę tinkamai šeriate, bei laiku užkirsite kelią galimiems susirgimams.

Deja, net į lauką neišeinanti naminė katė kartais užsikrečia parazitais. Todėl reikia profilaktiškai skirti priemonių, kurios padeda atsikratyti kirminų, blusų ir erkių. Būtent veterinaras geriausiai patars jūsų augintinei tinkamą profilaktikos būdą.

O kad palaikytumėte augintinės virškinamojo trakto sveikatą, namuose galite auginti šiek tiek katžolės. Kačiukai taip pat mėgsta šios žolės skonį, o taip pat ir tiesiog su ja žaisti. Be to, katžolė padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir mažina stresą.

4. Pasirūpinkite katės guolio švara

Katė – itin švarus gyvūnas. Ji gali praleisti pusdienį prausdamasi, todėl tikisi, kad ir jos guolis bei kitos jai skirtos erdvės bus švarios.

Jeigu dėžė su kraiku neišvalyta ir netvarkinga, naminė katė ja nesinaudos. Dėl to ji gali tiesiog vengti tuštintis ir net susirgti. Galiausiai ji pradės ieškoti namuose kitos, švaresnės vietos tualetui.

Būtinai užmeskite akį, kas dedasi jūsų katės kraiko dėžutėje. O jeigu nepavyksta pastoviai prižiūrėti, įsigykite savaime išsivalančią kraiko dėžę. Taip namuose nesijaus pašalinių kvapų, o katė bus psichiškai ir fiziškai sveika.

5. Skirkite laiko pabendrauti su kate

Jūsų laikas ir skiriamas dėmesys – du pagrindiniai dalykai, kuriuos galite suteikti naminei katei. Kaip ir mažas kačiukas, taip ir suaugusi katė labiausiai apsidžiaugs, jei tiesiog leisite laiką su ja.

Jeigu didžiąją dienos dalį praleidžiate ne namuose, pasistenkite vakare skirti keletą papildomų minučių paglostyti katę. Tai galite daryti tiesiog skaitydami ar žiūrėdami televizorių. O jei dar užsiimsite žaidimais taip juo labiau pradžiuginsite savo katę ir sustiprinsite jos pasitikėjimą savo šeimininku.

Visi esame užimti ir kasdien deriname darbą, socialinį gyvenimą ir kitas pareigas. Tai gali kelti nemenką stresą, o kelios minutės praleistos su namine kate padės atsipalaiduoti ir numalšinti nerimą abiem.

Kuo daugiau kokybiško laiko leisite su savo kate, tuo geriau ją pažinsite, suprasite jos kūno kalbą ir meilės bei pasitenkinimo apraiškas.

Naminė katė žaidžia su augalo šakelėmis

„If“ augintinio draudimas – visada ateisime į pagalbą jums ir jūsų katei

Galbūt kuo puikiausiai žinote, kaip prižiūrėti katę, tačiau kartais vis tiek pasitaiko netikėtumų – jūsų augintinis gali susirgti arba susižeisti, o jūs jausitės visiškai bejėgiai.

Tokiais atvejais rūpesčių bus mažiau, jei turėsite augintinio draudimą. patogu ir paprasta. Jeigu netikėtai teko keliauti su kate į veterinarijos kliniką, po vizito paprasčiausiai praneškite mums draudimo savitarnoje Mano If arba „If Mobile Baltics“ programėlėje. Tiesiog surinkite visus dokumentus, kurie susiję su gauta medicinos pagalba. Tai gali būti čekiai, veterinarijos gydytojo pažymos, mokėjimo išrašai ir pan. Tuomet galėsime kompensuoti patirtas išlaidas, o jūs galėsite ramiai rūpintis savo augintinio sveikata.

Susiję puslapiai