Negalima palikti šuns automobilyje

Neseniai vienos gyvūnų apsaugos organizacijos atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad 62 proc. apklaustųjų nepaliktų automobilyje savo augintinio. Vadinasi, net 38 proc. šeimininkų yra linkę rizikuoti augintinio sveikata ir net gyvybe. 

Apie šuns draudimą

Jei šuo bus apdraustas, dėl šios priežasties sutrikusios sveikatos ar netekties atveju, deja, bet kompensacija nepriklausys, mat sveikatos trikdžių priežastis – netinkama priežiūra.

Kokia lauko temperatūra gali kelti pavojų?

Netgi nekarštomis dienomis, kai lauke yra apie 22 °C, temperatūra pastatytame automobilyje per vieną valandą gali pasiekti 47 °C, todėl palikti jame šunį yra labai pavojinga.

Kodėl aukšta temperatūra šunims pavojinga?

Šunys, kitaip negu žmonės, neprakaituoja, taigi tokiu būdu negali pašalinti šilumos pertekliaus. Šunys gali perkaisti tuomet, kai jų kūno temperatūra tampa aukštesnė už normalią temperatūrą. Ribinį šilumos temperatūra šunims – 41 °C, tuomet šuniui kyla šilumos smūgio pavojus – jam ištikus, organai vienas po kito nustoja funkcionuoti ir galiausiai gali sustoti širdis.

Ar visiems šunims vienoda rizika?

Ribinė 41 °C laipsnių temperatūra kai kuriems šunims gali būti kritinė. Pažymėtina, kad didesniems šunims, ilgesnio kailio bei viršsvorį turintys yra labiau paveikiami karščio.

Susiję straipsniai