Kaip pasiruošti kelionei motociklu

Nors netikėtumai yra dalis kelionės malonumų, tačiau ne tada, kai jie sukelia keblumų ar finansinių nuostolių.
Dalinamės keliautojų patarimais, kaip tinkamai pasiruošti kelionei motociklu.

Motociklo techninis patikrinimas rekomenduojamas prieš kiekvieną kelionę, o prieš ilgesnę – privalomas. Nuosekliai prižiūrėkite savo motociklą ir atnaujinkite, kas reikalinga.

Patartina į kelionę pasiimti keletą elementarių raktų ir izoliacijos (pritvirtinti tam, kas neturi judėti) bei tepalo (sutepti tam, kas turi judėti, bet nejuda). 

Pasitikrinkite:

  1. Ar nereikia pakeisti padangų naujomis
  2. Ar užteks stabdžių trinkelių iki kelionės galo
  3. Koks yra grandinės stovis
  4. Ar tepalai bei aušinimo skysčiai yra normos ribose
  5. Ar tinkamas oro slėgis padangose

1. Speciali apranga

Pasirūpinkite patogia, bet saugia apranga, kuri atitinka oro sąlygas. Patariama dėvėti ryškių spalvų šalmą ir šviesą atspindinčią liemenę. Leidžiantis į ilgesnę kelionę pravartu pasiimti neperšlampamą komplektą: kombinezoną, pirštines, antbačius ir atsargines pirštines.

2. Ryšio įranga ir GPS navigacija

Pasirinkite ne greičiausius, bet vaizdingiausius maršrutus. Kelionėje motociklu negalioja posakis „nemesk kelio dėl takelio”.

Tačiau nors kelionėje improvizacija suteikia malonumo, būtina turėti vandeniui atsparų GPS ar kitą navigacijos prietaisą. O taip pat ir belaidį telefono kroviklį (angl. power bank). Žinoma, jeigu labai mėgstate nuotykius – užteks ir žemėlapio.

3. Motociklo kasko draudimas

Nesvarbu, kur ketinate keliauti motociklu – po Lietuvą ar į Alpes, svarbiausiu kelionės elementu išlieka saugumas.

Standartinės priemonės apsaugai nuo vagystės – priekinio rato disko užraktas ar grandinė yra efektyvios priemonės apsisaugoti nuo vagystės, tačiau į kelionę dėl svorio jas vežtis ne visuomet patogu. Kasko draudimas apsaugo jus nuo vagystės pasekmių, tad galite ramiai mėgautis kelione. Taip pat kasko gali pagelbėt įvairiais kitais atvejais, kaip gedimo, eismo įvykio, papildomos įrangos vagystės ir kt. Apie privalumus plačiau skaitykite čia. 

4. Ausų kamštukai

Važiuojant motociklu garso lygis varijuoja, tačiau visumoje yra gana aukštas. Ilgesnėse kelionėse – o ypač greitkeliuose – poveikis ausims tampa kenksmingas. Todėl keliaudami motociklu apsaugokite savo klausą naudodamiesi ausų kamštukais.

5. Vanduo ir užkandžiai

Visada turėkite pakankamai vandens atsargų ir ilgai negendančių užkandžių. Žymiai smagiau keliauti, kai nereikia rūpintis staiga užklupusiu alkiu. Taip pat įvertinkite, kad esant karštiems orams, vandens reiktų pasiimti daugiau.  

6. Pagalba kelyje

Netikėtumai yra dalis kelionės malonumo, tačiau kartais keblumai gali visiškai sustabdyti kelionę. Motociklų techninė pagalba kelyje paprastai kainuoja nemažai, ypač, jei įvykis nutinka už Lietuvos ribų. Todėl pravartu įsitikinti, kad motociklo kasko draudime yra pagalbos kelyje paslauga – tuomet sulauksite pagalbos bet kuriuo paros metu visoje Europoje. „If“ draudime ši paslauga yra įtraukta į „If kasko motociklas plius“ variantą.

Jei keliaujate vienas – apie maršrutą informuokite bent vieną žmogų. Taip užtikrinsite savo saugumą ir artimieji jausis ramiau.

Susiję straipsniai