Kaip pasiruošti kelionei motociklu

Nors netikėtumai yra dalis kelionės malonumų, tačiau ne tada, kai jie sukelia keblumų ar finansinių nuostolių.
Dalinamės keliautojų patarimais, kaip tinkamai pasiruošti kelionei motociklu.

Motociklo techninis patikrinimas rekomenduojamas prieš kiekvieną kelionę, o prieš ilgesnę - privalomas.

Pasitikrinkite ar nereikia pakeisti padangų naujomis, ar užteks stabdžių trinkelių iki kelionės galo, patikrinti koks yra grandinės stovis, ar tepalai bei aušinimo skysčiai yra normos ribose, taip pat ir oro slėgį.  (Skaitykite: Motociklo paruošimas ir priežiūra).Taip pat patartina į kelionę pasiimti keletą elementarių raktų ir izoliacijos pritvirtinti tam, kas neturi judėti bei tepalo sutepti tam, kas turi judėti, bet nejuda. 

#1 Motociklo kasko draudimas

Nesvarbu, kur ketinate keliauti motociklu – po Lietuvą ar į Alpes, svarbiausiu kelionės elementu išlieka saugumas. Standartinės priemonės apsaugai nuo vagystės – priekinio rato disko užraktas ar grandinė yra efektyvios priemonės apsisaugoti nuo vagystės, tačiau į kelionę dėl svorio jas vežtis ne visuomet patogu. Kasko draudimas apsaugo jus nuo vagystės pasekmių, tad galite labiau mėgautis kelione.  Taip pat kasko gali pagelbėt įvairiais kitais atvejais, kaip gedimo, eismo įvykio, papildomos įrangos vagystės ir kt. Apie privalumus plačiau paskaitykite čia. 

#2 Speciali apranga

Pasirūpinkite patogia, bet saugia apranga, kuri atitinka oro sąlygas. Patariama dėvėti ryškių spalvų šalmą ir šviesą atspindinčią liemenę. Leidžiantis į ilgesnę kelionę pravartu pasiimti neperšlampamą komplektą: kombinezoną, pirštines, antbačius ir atsargines pirštines.

#3 Ryšio įranga ir GPS navigacija

Pasirinkite ne greičiausius, bet vaizdingiausius maršrutus. Kelionėje motociklu negalioja posakis „nemesk kelio dėl takelio”. Nors kelionėje improvizacija suteikia malonumo, vandeniui atsparų GPS ar kitą navigacijos prietaisą turėti būtina. Taip pat kaip ir belaidį telefono kroviklį (angl. power bank). Tačiau, jeigu mėgstate nuotykius – užteks ir žemėlapio.

Motociklo techninis patikrinimas rekomenduojamas prieš kiekvieną kelionę, o prieš ilgesnę - privalomas.
Leidžiantis į ilgesnę kelionę pravartu pasiimti neperšlampamą komplektą: kombinezoną, pirštines, antbačius ir atsargines pirštines.

#4 Ausų kamštukai

Garso lygis ypač greitkeliuose gali paveikti klausos aparatus, todėl ausų kamštukai kelionėje motociklu yra privalomi, jei norite išsaugoti klausą.

#5 Vanduo ir užkandžiai

Visada turėkite pakankamai vandens atsargų ir ilgai negendančių užkandžių. 

#6 Pagalba kelyje

Netikėtumai yra dalis kelionės malonumo, tačiau ne visi netikėtumai yra malonūs. Motociklų techninė pagalba kelyje paprastai kainuoja nemažai, ypač, jei įvykis nutiks už Lietuvos ribų. Pravartu įsitikinti, kad jo motociklo kasko draudime yra pagalbos kelyje paslauga – taip sulauksite pagalbos bet kuriuo paros metu visoje Europoje. „If“ draudime ši paslauga yra įtraukta į „If kasko motociklas plius“ variantą.

 Už patarimus dėkojame Matui (Two wheel empire). 

Jei keliaujate vienas – apie maršrutą informuokite bent vieną žmogų.

Taip užtikrinsite savo saugumą ir artimieji jausis ramiau.

Esate patyręs keliautojas motociklu? Kokių patarimų turite Jūs? Pasidalinkite!

Forma siunčiama...