Kelionė motociklu: kaip pasiruošti?

Planuojant ilgesnę kelionę motociklu paruoškite jį iš anksto, o taip pat pasirūpinkite ir savo patogumu. Nors netikėtumai yra dalis kelionės malonumų, tačiau ne tada, kai jie sukelia keblumų ar finansinių nuostolių.

Dalinamės keliautojų patarimais, kaip tinkamai pasiruošti kelionei motociklu.

Motociklininkas ruošiasi pradėti kelionę.

1. Patikrinkite motociklo techninę būklę

Motociklo techninis patikrinimas rekomenduojamas prieš kiekvieną kelionę, o prieš ilgesnę – privalomas. Nuosekliai prižiūrėkite savo motociklą ir atnaujinkite, kas reikalinga. 

Patartina į kelionę pasiimti keletą elementarių raktų ir izoliacijos (pritvirtinti tam, kas neturi judėti) bei tepalo (sutepti tam, kas turi judėti, bet nejuda).  

Pasitikrinkite: 

•   Ar nereikia pakeisti padangų naujomis 

•  Ar užteks stabdžių trinkelių iki kelionės galo 

•  Koks yra grandinės stovis 

•  Ar tepalai bei aušinimo skysčiai yra normos ribose 

•  Ar tinkamas oro slėgis padangose 

2. Motociklininko apranga ir dėmesys oro sąlygoms

Pasirūpinkite patogia, bet saugia apranga, kuri atitinka oro sąlygas. Patariama dėvėti ryškių spalvų šalmą ir šviesą atspindinčią liemenę.  

Įvertinkite oro sąlygas: lietui lyjant dėvėkite specialią aprangą (kombinezoną, antbačius), nepamirškite neperšlampamų pirštinių bei pasiimkite atsargines.  

Jei kelio danga šlapia, važiuokite lėčiau. Įvertinkite, kad stabdymo kelias tampa ilgesnis ir tikėtina, jog jis bus labai slidus. Jei vis dėlto pila kaip iš kibiro – verčiau sustokite, palaukite, kol debesys prasiskirstys. Šlapia kelio danga yra dažna priežastis nelaimei kelyje. 

Važiuojant prieš vėją vertėtų sumažinti pavarą. Jei vėjas pučia iš šono – laikykitės tos juostos, iš kurios vėjas pučia – taip turėsite šiek tiek daugiau saugaus atstumo, jei vėjas sumėtytų motociklą. 

3. Ryšio įranga ir GPS navigacija

Planuodami maršrutą apsvarstykite ne tik greičiausius, bet ir vaizdingiausius maršrutus. Kelionėje motociklu negalioja posakis „nemesk kelio dėl takelio”. 

O  kad kelionių improvizacijos nesukeltų problemų, turėkite vandeniui atsparų GPS ar kitą navigacijos prietaisą. Taip pat pasiimkite ir belaidį telefono kroviklį (angl. power bank). Žinoma, jeigu labai mėgstate nuotykius – užteks ir žemėlapio. 

Jei keliaujate vienas – apie maršrutą informuokite bent vieną žmogų. Taip užtikrinsite savo saugumą ir artimieji jausis ramiau. 

4. Ausų kamštukai

Važiuojant motociklu garso lygis varijuoja, tačiau visumoje yra gana aukštas. Ilgesnėse kelionėse – o ypač greitkeliuose – poveikis ausims tampa kenksmingas. Todėl keliaudami motociklu apsaugokite savo klausą naudodamiesi ausų kamštukais.

5. Vanduo ir užkandžiai

Visada turėkite pakankamai vandens atsargų ir ilgai negendančių užkandžių. Žymiai smagiau keliauti, kai nereikia rūpintis staiga užklupusiu alkiu. Taip pat įvertinkite, kad esant karštiems orams, vandens reiktų pasiimti daugiau.

6. Motociklo kasko draudimas

Nesvarbu, kur ketinate keliauti motociklu – po Lietuvą ar į Alpes, svarbiausiu kelionės elementu išlieka saugumas.

Standartinės priemonės apsaugai nuo vagystės – priekinio rato disko užraktas ar grandinė yra efektyvios priemonės apsisaugoti nuo vagystės, tačiau į kelionę dėl svorio jas vežtis ne visuomet patogu. Kasko draudimas apsaugo jus nuo vagystės pasekmių, tad galite ramiai mėgautis kelione. Taip pat kasko gali pagelbėti įvairiais kitais atvejais, kaip gedimo, eismo įvykio, papildomos įrangos vagystės ir kt.

Pagalba kelyje 

Netikėtumai yra dalis kelionės malonumo, tačiau kartais keblumai gali visiškai sustabdyti kelionę. Motociklų techninė pagalba kelyje paprastai kainuoja nemažai, ypač, jei įvykis nutinka už Lietuvos ribų. Todėl pravartu įsitikinti, kad motociklo kasko draudime yra pagalbos kelyje paslauga – tuomet sulauksite pagalbos bet kuriuo paros metu visoje Europoje. „If“ draudime ši paslauga yra įtraukta į „If kasko motociklas plius“ variantą. 

Susiję straipsniai