Motociklo paruošimas sezonui ir priežiūra

Teisingai prižiūrėtas motociklas ne tik tarnauja ilgai, bet ir važinėtis saugu. Dalinamės patarimais, kaip paruošti motociklą naujam sezonui galite patys ir kas svarbu, jei norite, kad motociklas be trikdžių tarnautų visą sezoną.

Skaičiuoti kasko kainą

Prieš išriedant į gatves...

#1 Padangų slėgis ir nusidėvėjimas

Reikia patikrinti padangų nusidėvėjimą ir slėgį jose. Esant reikalui, pripūsti iki tinkamo lygio, o jei padangos naudojamos daugiau nei 4 sezonus, vertėtų atidžiai įvertinti nusidėvėjimą ir jas pakeisti prieš pradedant sezoną.

#2 Akceleratoriaus rankena, sankabos, pavarų ir stabdžių svirtys

Prijungę įkrautą akumuliatorių patikrinkite, kaip veikia trumposios ir ilgosios priekinio žibinto šviesos, galinis žibintas, stabdžių ir posūkių šviesos, garso signalas. Užvedę variklį, leiskite dirbti esant laisvoms apsukoms ir stebėkite, ar užgęsta tepalo spaudimo lemputė.

#3 Variklio alyva, pavarų dėžės alyva, aušinimo ir stabdžių skysčiai

Patikrinkite, ar visi skysčiai – variklio alyva, pavarų dėžės alyva, aušinimo ir stabdžių skysčiai – užpildyti iki reikiamo lygio. Taip pat, svarbu nuodugniai patikrinti, ar nėra pratekėjimų ties alyvos nuleidimo kamščiu, stabdžių skysčio rezervuaru, radiatoriumi, priekinių ir galinio amortizatoriaus riebokšliu.

#4 Motociklo draudimas

Motociklo draudimas privalomas ir veikia tokiu pat principu kaip ir automobilio draudimas. Jis yra būtinas nežiūrint to, kaip dažnai naudojatės transporto priemone. Jei norite didesnės apsaugos, pasidomėkite kasko draudimu, kuriuo transporto priemonė apdraudžiama nuo gaisro, sprogimo, vagystės ir plėšimo bei kitų rizikų.

Teisingai prižiūrėtas motociklas ne tik tarnauja ilgai, bet ir važinėtis saugu.

Kad motociklas tarnautų ilgai...

#5 Sutepkite motociklo grandinę

Grandines sutepkite kiekvienos kelionės per lietų metu arba po jos. Dėl nusidėvėjimo, įtempimo ir reikiamo sutepimo grandinė turi būti tikrinama kas 500–1000 km.

Prieš sutepant grandinę, purvo sankaupas nuvalykite naudojant grandinių valiklį, nes sukauptos dulkių nuosėdos padidina trintį ir šlifavimą ir taip sutrumpina grandinės ir žvaigždučių tarnavimo laiką.  

#6 Periodiškai išvalykite kuro sistemą

Prieš pilant degalus naudokite specialius degalų sistemos valiklius, jie išvalo visą degalų sistemą nuo degalų bako iki pat degimo kameros, sutepa ir saugo nuo korozijos, taip pat pašalina kondensatą.

Grandines sutepkite kiekvienos kelionės per lietų metu arba po jos.

#7 Keiskite motociklo alyvą

Motociklo alyvą reikėtų tikrinti kas 1000 kilometrų.  Alyvos kiekis neturėtų būti aukščiau, nei maksimumo ženklinimas, nes per didelis jos kiekis gali sugadinti variklį ir sutrumpinti katalizatoriaus tarnavimo laiką. Kaip tai padaryti:

  • išleiskite seną tepalą;
  • kad išvengtumėte lašėjimo ir nesugadintumėte sriegio, naudokite naują varinę poveržlę;
  • trumpam palaikykite užvestą variklį, reikia kad tepalas pasiskirstytų;
  • patikrinkite tepalo lygį.
Nuolatinės priežiūros reikalauja motociklo grandinė, degalų valikliai ir alyva.