Motociklo paruošimas sezonui ir priežiūra

Teisingai prižiūrimas motociklas ne tik mažiau genda, bet ir yra saugesnis važinėti. Dalinamės patarimais, kaip paruošti savo motociklą naujam sezonui ir kas svarbu, jei norite, kad motociklas be trikdžių tarnautų visą sezoną.

Kasko motociklui

Prieš pradedant važiuoti

Pirmajai sezono išvykai gerų oro sąlygų nepakanka – svarbu tinkamai įvertinti motociklo techninę būklę, laikytis kelių eismo taisyklių bei pasirūpinti tinkama apranga. Kaip pasiruošti pirmai sezono išvykai motociklu?

1. Padangų slėgis ir nusidėvėjimas

Būtina patikrinti padangų nusidėvėjimą ir slėgį jose. Esant reikalui, pripūskite iki tinkamo slėgio pagal gamintojo nurodymus. Jei padangos naudojamos daugiau nei 4 sezonus, reiktų atidžiai įvertinti nusidėvėjimą ir jas pakeisti prieš pradedant sezoną.

2. Akceleratoriaus rankena, sankabos, pavarų ir stabdžių svirtys

Prijungę įkrautą akumuliatorių patikrinkite, kaip veikia:

 • trumposios ir ilgosios priekinio žibinto šviesos,
 • galinis žibintas,
 • stabdžių ir posūkių šviesos,
 • garso signalas.

Užvedę variklį, leiskite dirbti esant laisvoms apsukoms ir stebėkite, ar užgęsta tepalo spaudimo lemputė.

3. Variklio alyva, pavarų dėžės alyva, aušinimo ir stabdžių skysčiai

Patikrinkite, ar visi skysčiai užpildyti iki reikiamo lygio:

 • variklio alyva,
 • pavarų dėžės alyva,
 • aušinimo skystis,
 • stabdžių skystis.

Taip pat svarbu nuodugniai patikrinti, ar nėra pratekėjimų ties alyvos nuleidimo kamščiu, stabdžių skysčio rezervuaru, radiatoriumi, priekinių ir galinio amortizatoriaus riebokšliu.

Mergina segasi motociklo šalmą

4. Motociklo draudimas

Motociklo draudimas privalomas ir veikia tokiu pat principu kaip ir automobilio draudimas. Jis yra būtinas nežiūrint to, kaip dažnai naudojatės transporto priemone.

Jei norite didesnės apsaugos, pasidomėkite kasko draudimu, kuriuo transporto priemonė apdraudžiama nuo gaisro, sprogimo, vagystės ir plėšimo bei kitų rizikų.

Kad motociklas tarnautų ilgai:

5. Sutepkite motociklo grandinę

Grandines sutepkite prieš kiekvieną kelionės per lietų arba po jos. Dėl nusidėvėjimo, įtempimo ir reikiamo sutepimo grandinė turi būti tikrinama kas 500–1000 km.

Prieš sutepant grandinę, purvo sankaupas nuvalykite naudojant grandinių valiklį, nes sukauptos dulkių nuosėdos padidina trintį ir šlifavimą ir taip sutrumpina grandinės ir žvaigždučių tarnavimo laiką. 

Žmogaus ranka laiko baltą šalmą, o fone stovi motociklas

6. Periodiškai išvalykite kuro sistemą

Prieš pilant degalus naudokite specialius degalų sistemos valiklius, jie išvalo visą degalų sistemą nuo degalų bako iki pat degimo kameros, sutepa ir saugo nuo korozijos, taip pat pašalina kondensatą.

7. Keiskite motociklo alyvą

Motociklo alyvą reikėtų tikrinti kas 1000 kilometrų.  Alyvos kiekis neturėtų būti aukščiau nei maksimumo ženklinimas. Per didelis jos kiekis gali sugadinti variklį ir sutrumpinti katalizatoriaus tarnavimo laiką.

Kaip pakeisti motociklo alyvą:

 • išleiskite seną tepalą;
 • kad išvengtumėte lašėjimo ir nesugadintumėte sriegio, naudokite naują varinę poveržlę;
 • trumpam palaikykite užvestą variklį, kad tepalas pasiskirstytų;
 • patikrinkite tepalo lygį. 
Vyras garaže atsirėmęs į geltoną motociklą, už jo nugaros du automobiliai.

Susiję straipsniai