Kasko draudimo atmintinė

Atsakymai į klausimus apie nuostolių apskaičiavimą, remontą ir kitas kasko draudimo sąlygas.

Kasko draudimas

Rūpestingi vairuotojai renkasi kasko draudimą, kuris užtikrina ramesnį gyvenimą bei apsaugo nuo daugiau rizikų, tačiau skirtingose bendrovėse kasko skiriasi.

Net ir ilgamečiams klientams kartais kyla klausimų apie automobilio remontą, nuostolių apskaičiavimą, išskaitos taikymą bei kasko sutarties niuansus. Paruošėme atsakymus į dažniausiai pasitaikančius klausimus. O jei atsakymo nerasite, parašykite mums.

Kur bus remontuojamas mano automobilis?

Jei turite kasko draudimą, pasižiūrėti, kur bus remontuojamas automobilis galite draudimo liudijime.  O jei dar svarstote, galite pasirinkti jums patogesnį variantą: 

1) Remontas „If" partnerių autoservise (sąrašas)

Patogu, nes:

 • nereikia sukti galvos dėl kokybiškos remonto paslaugos tiekėjo – į savo partnerių sąrašą įtraukiame tik patikrintus autoservisus, remonto kokybę nuolat kontroliuojame;
 • gaunate 12 mėn. garantiją atliktiems remonto darbams;
 • nereikia rūpintis automobilio apžiūros ir kitais draudimo dokumentais, taip pat remonto sąmatos derinimu – tą padaro partnerių autoservisas. 

Atkreipkite dėmesį, kad:

 • pasirinkę šį variantą, negalėsite remontuoti bet kur, turėsite pasirinkti iš mūsų partnerių autoservisų sąrašo: transporto priemonių apžiūros ir remonto partneriai;
 • senesni nei 4 metų automobiliai bus remontuojami mūsų pasiūlytame autoservise (nebent pasirinksite variantą „If geriausias kasko“);

 • jei Jūsų automobilis yra ne naujas (72 mėn. ir senesnis), tai mūsų partneriai jį remontuodami naudos dėvėtas originalias arba naujas neoriginalias dalis. Pageidaudami naujų originalių dalių, turėsite sumokėti dėvėtų ir naujų dalių kainos skirtumą.

2) Remontas bet kuriame autoservise Lietuvoje

Patogu, nes:

 • remontuojate kur tik norite – bet kuriame autoservise Lietuvoje;
 • net jei automobilis ne naujas ir apdraustas rinkos verte, Jums nereikės primokėti už naujų originalių dalių naudojimą remontui (tai negalioja padangoms, padangų nusidėvėjimą visuomet įvertiname).
 • jei Jūsų automobilio amžius <4 metai, galite pasirinkti bet kurį autoservisą.

Atkreipkite dėmesį, kad:

 • sąmatos derinimu, mums reikalingų dokumentų pateikimu rūpinsitės patys;
 • šis variantas yra šiek tiek brangesnis ir jo negalite įsigyti drausdamiesi internetu.
Žmogus priveržia automobilio ratlankį

Nuostolių apskaičiavimas

Kaip apskaičiuojami nuostoliai, kai vietoje remonto renkatės išmoką pinigais?

Remonto išlaidas apskaičiuojame pagal mūsų partnerių arba Jūsų pasirinkto autoserviso (priklauso nuo to, koks remonto variantas nurodytas Jūsų draudimo liudijime) sudarytą remonto sąmatą, išskaičiavę keistinų dalių nusidėvėjimą ir PVM.

Apskaičiuodami draudimo išmoką nesivadovaujame nepriklausomų vertintojų ataskaitomis.

Kaip apskaičiuojami nuostoliai, kai automobilis sunaikintas ar pavogtas?

 • Jei Jūsų automobilis naudotas ir apdraustas rinkos verte.

Jei automobilis bus neberemontuotinas ar pavogtas, nuostolį apskaičiuosime atsižvelgdami į analogiškų automobilių pirkimo-pardavimo kainas rinkoje įvykio dieną. Vertintojas ištirs Lietuvos rinką, peržiūrėdamas interneto portalų skelbimus apie panašios būklės automobilius, atsižvelgs į Jūsų automobilio individualias savybes ir apskaičiuos jo rinkos vertę.

 • Jei Jūsų automobilis naujas (įsigytas Lietuvoje) ir apdraustas nauja verte

Jei automobilis bus neremontuotinas ar pavogtas, nuostoliu laikysime automobilio pirkimo sutartyje nurodytą kainą. Atkreipkite dėmesį į tai, kokia suma apdraustas Jūsų automobilis. 

Ar įvertinant nuostolius atsižvelgiama į automobilio nusidėvėjimą?

 • Jei remontuojama „If" pasirinktame servise

Remonto išlaidos apskaičiuojamos atsižvelgdami į remontuojant keičiamų automobilio dalių nusidėvėjimą.

Pvz.: jei automobilis yra senesnis nei 6 metais, jis remontuojamas naudojant dėvėtas originalias arba naujas neoriginalias dalis. Pageidaudami naujų originalių dalių, turėsite padengti dėvėtų ir naujų dalių kainos skirtumą. Jei automobilis naujesnis nei 6 metai, už naujas originalias dalis papildomai mokėti nereikės, tačiau panašus kriterijus bus taikomas į padangų nusidėvėjimą.

 •  Jei remontuojama Jūsų pasirinktame servise

Remonto išlaidas apskaičiuosime pagal serviso pateiktus ir su mumis suderintus šių išlaidų dokumentus, neatsižvelgdami į remontuojant keičiamų automobilio dalių nusidėvėjimą. Tačiau atsižvelgsime į padangų nusidėvėjimą.​

Kasko draudimo išskaita

Išskaita kasko draudime gali būti 150 Eur, 200 Eur arba 300 Eur. Ją pasirenkate prieš sudarydami sutartį.

Kiek išskaitų taikoma vieno remonto metu?

Pasitaiko situacijų, kai klientai kreipiasi dėl vieno draudžiamojo įvykio, tačiau automobilio apžiūros metu paaiškėja, kad dalis sugadinimų padaryta ne vienu metu, ne per tą patį įvykį – pažeidimai yra skirtingų tipų, skiriasi jų aukščiai, gyliai, kryptis, vieta. Pvz., klientas kreipiasi dėl avarijos, tačiau galėjo ir nepastebėti, kad prieš ją ar po jos jo automobilis buvo įbrėžtas palikus stovėjimo aikštelėje.

Išskaita taikoma kiekvienam draudžiamajam įvykiui. Todėl net jei į mus kreipiamasi tik vieną kartą, jei remontuosime ar mokėsime išmoką už kelių įvykių padarytus sugadinimus, išskaitas taip pat taikysime kelias – už kiekvieną įvykį atskirai. ​

Šiais atvejais išskaitos mokėti nereikės:

 • jei žala bus padaryta tik stiklams ar žibintams,
 • jei prireiks smulkaus kėbulo remonto be dažymo,
 • jei kelyje prireiks pagalbos,
 • jei užsisakysite pakaitinį automobilį,
 • įvykiui, kai susiduriama su gyvūnu,
 • jei žala nutiks padangoms  (galioja apdraudus „If geriausias kasko“). 

Kasko „If“ draudimo bendrovėje privalumai

kasko sutartis su papildomomis paslaugomis

Kasko draudimo sutartis: ar įtrauktos visos man naudingos sąlygos?

Siūlome kompleksinį (vadinamąjį „visų rizikų") kasko draudimą, tačiau teikiame ir papildomai pasirenkamų paslaugų, kurios ne tik gali padėti sutaupyti pinigų, bet ir išvengti daugybės nepatogum

 • Papildomos įrangos draudimas

Papildomą (ne gamykloje sumontuotą) įrangą apdraudžiame automatiškai. Jai taikomas draudimo išmokos limitas yra nuo 500 iki 1 000 Eur.

Todėl jei savo automobilyje turite ar artimiausiu metu ketinate sumontuoti brangesnės negamyklinės įrangos, galite apdrausti ją papildomai Jūsų pasirinkta draudimo suma.

 • Pagalba kelyje

Nepamainoma pagalba, kai reikia ištraukti užklimpus, užvesti per šalčius užšalusį variklį, netikėtai kelyje išsikrovus elektromobilio baterijai ir kitais atvejais.

Kad ir kur būtumėte, galėsite sulaukti pagalbos paskambinę tel. +370 5 210 8800.

 • Vairuotojo ir keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų

Mokame draudimo išmoką vairuotojui ir keleiviams, jei jie sužeidžiami automobilio kasko draudimo draudžiamojo įvykio metu.

 • Pakaitinis automobilis

Pakaitinis automobilis suteikiamas visam Jūsų automobilio remonto laikotarpiui, kai jis remontuojamas mūsų nurodytame partnerių autoservise.

Jeigu automobilis patiria techninį gedimą ir yra remontuojamas ne mūsų partnerių autoservise užsienyje arba paslauga suteikiama jau pasibaigus draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiui, pakaitinis automobilis suteikiamas automobilio gedimo šalinimo laikotarpiui, bet ne ilgiau kaip 30 dienų.

Taip pat galite rinktis kompensaciją alternatyvioms transporto paslaugoms. Tai gali būti automobilių dalijimosi, nuomos, taksi, miesto dviračių ar paspirtukų nuomos bei viešojo transporto paslaugos.

Daugiau papildomų paslaugų rasite draudimo variantų palyginime.

Įsitikinkite, ar draudimo sutartyje nurodyti teisingi duomenys

Sumokėdami draudimo įmoką, Jūs patvirtinate, kad draudimo sutartyje nurodyti teisingi duomenys ir susipažinote su draudimo taisyklėmis. Todėl svarbu, kad sutartyje būtų nurodyti teisingi duomenys apie automobilio naudojimo paskirtį, vairuotojų patirtį, turimos apsaugos sistemos lygį ir kt.

Jei kažkas pasikeistų jau po sutarties sudarymo, būtinai mus apie tai informuokite, kad galėtume pakeisti draudimo sutartį ir apsauga galiotų.

Pvz., jei automobiliu pradėjo naudotis mažesnį vairavimo stažą turintys asmenys, nei nurodyta draudimo liudijime, tai tokiam vairuotojui padarius eismo įvykį, draudimo išmoką turėsime mažinti nuo 200 Eur (tiksli suma nurodyta draudimo liudijime).

Nepamirškite pranešti apie padidėjusią riziką

Kasko draudimo taisyklėse yra nurodyti atvejai, kada reikia informuoti apie pasikeitusias aplinkybes (t. y. padidėjusią riziką), pvz.,

 • automobiliu pradėjo naudotis jaunesnis ar mažiau patyręs asmuo, nei nurodyta draudimo liudijime;
 • automobilį perregistravote kitam savininkui;
 • automobiliu pradėjote nuolat važinėti užsienyje;
 • automobiliu pradėjote teikti taksi paslaugas;
 • pametėte automobilio raktelius ir pan.

Apie pasikeitimus galite pranešti draudimo savitarnoje Mano If, o taip pat tel. +370 5 210 8800 ir el. paštu draudimas@if.lt.

Gavę informaciją, pakeisime draudimo sutartį ir kasko apsauga toliau galios.