Kasko draudimo

atmintinė

Rūpestingi vairuotojai renkasi kasko draudimą, kuris užtikrina ramesnį gyvenimą bei apsaugo nuo daugiau rizikų. Tačiau skirtingose bendrovėse kasko skiriasi. Visada rekomenduojame prieš draudžiantis susipažinti su kasko draudimo taisyklėmis. Kad būtų paprasčiau, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus.

Kur bus remontuojamas mano automobilis?

Atkreipkite dėmesį į tai, koks automobilio remonto variantas nurodytas Jūsų draudimo liudijime. Apdraudžiame vienu iš šių dviejų variantų:

 1. Remontas „If" partnerių autoservise
 • Jums nereikia sukti galvos dėl kokybiškos remonto paslaugos tiekėjo – į savo partnerių sąrašą įtraukiame tik patikrintus autoservisus, remonto kokybę nuolat kontroliuojame;
 • Kol automobiliui galioja gamintojo ar dilerio garantija, automobilį visada remontuojame dilerio autoservise,
 • gaunate 12 mėn. garantiją atliktiems remonto darbams;
 • Jums nereikia rūpintis automobilio apžiūros ir kitais draudimo dokumentais, taip pat remonto sąmatos derinimu – tą padaro partnerių autoservisas. 

Atkreipkite dėmesį, kad:

 • pasirinkę šį variantą, negalėsite remontuoti bet kur, turėsite pasirinkti iš mūsų partnerių autoservisų sąrašo. Jį galite rasti čia;
 • jei Jūsų automobilis yra ne naujas (72 mėn. ir senesnis), tai mūsų partneriai jį remontuodami naudos dėvėtas originalias arba naujas neoriginalias dalis. Pageidaudami naujų originalių dalių, turėsite sumokėti dėvėtų ir naujų dalių kainos skirtumą.

 2. Remontas bet kuriame Jūsų pasirinktame autoservise Lietuvoje

 • Remontuojate kur tik norite – bet kuriame autoservise Lietuvoje;
 • net jei Jūsų automobilis ne naujas ir apdraustas rinkos verte, Jums nereikės primokėti už naujų originalių dalių naudojimą remontui (tai negalioja padangoms, padangų nusidėvėjimą visuomet įvertiname).

Atkreipkite dėmesį, kad:

 • sąmatos derinimu, reikalingų dokumentų pateikimu mums rūpinsitės Jūs patys;
 • šis variantas yra šiek tiek brangesnis ir jo negalite įsigyti drausdamiesi internetu.

Kaip apskaičiuojami nuostoliai, kai automobilis sunaikintas ar pavogtas?

Atkreipkite dėmesį į tai, kokia suma apdraustas Jūsų automobilis. Paprastai tai būna vienas iš dviejų atvejų:

 1. Naudotus automobilius draudžiame rinkos verte. Jei automobilis bus neberemontuotinas ar pavogtas, nuostolį apskaičiuosime atsižvelgdami į analogiškų automobilių pirkimo-pardavimo kainas rinkoje įvykio dieną. Vertintojas ištirs Lietuvos rinką, peržiūrėdamas interneto portalų skelbimus apie panašios būklės automobilius, atsižvelgs į Jūsų automobilio individualias savybes ir apskaičiuos jo rinkos vertę.
 2. Naujus automobilius, įsigytus Lietuvoje, draudžiame nauja verte. Jei automobilis bus neremontuotinas ar pavogtas, nuostoliu laikysime automobilio pirkimo sutartyje nurodytą kainą.

Ar įvertinant nuostolius bus atsižvelgiama į automobilio nusidėvėjimą?

Atkreipkite dėmesį į tai, koks remonto būdas nurodytas Jūsų draudimo liudijime:

1. Remontuojama „If" pasirinktame servise – remonto išlaidas apskaičiuosime atsižvelgdami į remontuojant keičiamų automobilio dalių nusidėvėjimą:

 • kai automobilis yra 72 mėn. ir senesnis, jis remontuojamas naudojant dėvėtas originalias arba naujas neoriginalias dalis. Pageidaudami naujų originalių dalių, turėsite sumokėti dėvėtų ir naujų dalių kainos skirtumą;
 • kai automobilio amžius yra iki 72 mėn., už naujas originalias dalis papildomai mokėti nereikės, tačiau į padangų nusidėvėjimą atsižvelgsime ir šiuo atveju.

2. Remontuojama Jūsų pasirinktame servise– remonto išlaidas apskaičiuosime pagal Jūsų serviso pateiktus ir su mumis suderintus šių išlaidų dokumentus, neatsižvelgdami į remontuojant keičiamų automobilio dalių nusidėvėjimą. Į padangų nusidėvėjimą atsižvelgsime.​

Kaip apskaičiuojami nuostoliai, kai vietoje remonto renkatės išmoką pinigais?

Kaip apskaičiuojami nuostoliai, kai vietoje remonto renkatės išmoką pinigais?

Remonto išlaidas apskaičiuojame pagal mūsų partnerių arba Jūsų pasirinkto autoserviso (priklauso nuo to, koks remonto variantas nurodytas Jūsų draudimo liudijime) sudarytą remonto sąmatą, išskaičiavę keistinų dalių nusidėvėjimą ir PVM.

Apskaičiuodami draudimo išmoką nesivadovaujame nepriklausomų vertintojų ataskaitomis.

Draudimo išmokos apribojimai

Atkreipkite dėmesį, kad kai kuriems nuostoliams galioja draudimo išmokos dydžio apribojimai. Jie nurodyti draudimo taisyklėse. Pvz., maksimali draudimo išmoka, kurią galime mokėti už Jūsų automobiliui padarytus nuostolius dėl degalų sumaišymo – 350 Eur per metus.

Kiek išskaitų taikoma vieno remonto metu?

Pasitaiko situacijų, kai klientai kreipiasi dėl vieno draudžiamojo įvykio, tačiau automobilio apžiūros metu paaiškėja, kad dalis sugadinimų padaryta ne vienu metu, ne per tą patį įvykį – pažeidimai yra skirtingų tipų, skiriasi jų aukščiai, gyliai, kryptis, vieta. Pvz., klientas kreipiasi dėl avarijos, tačiau galėjo ir nepastebėti, kad prieš ją ar po jos jo automobilis buvo įbrėžtas palikus stovėjimo aikštelėje.

Išskaita taikoma kiekvienam draudžiamajam įvykiui. Todėl net jei į mus kreipiamasi tik vieną kartą, jei remontuosime ar mokėsime išmoką už kelių įvykių padarytus sugadinimus, išskaitas taip pat taikysime kelias – už kiekvieną įvykį atskirai. ​

Ar į draudimo sutartį įtrauktos visos man naudingos draudimo sąlygos?

Mes siūlome tik vieną automobilio kasko draudimą – kompleksinį (vadinamąjį „visų rizikų") draudimą, nes Jūsų automobilis vertas būti apdraustas tinkamai. Tačiau teikiame ir papildomai pasirenkamų paslaugų, kurios ne tik sutaupys Jums pinigų, bet ir padės išvengti daugybės nepatogumų:

 1. Papildomos įrangos draudimas.Papildomą (ne gamykloje sumontuotą) įrangą apdraudžiame automatiškai, tačiau jai taikomas draudimo išmokos limitas – nuo 500 iki 1 000 Eur. Jei savo automobilyje turite ar artimiausiu metu ketina sumontuoti brangesnės negamyklinės įrangos, galite apdrausti ją papildomai Jūsų pasirinkta draudimo suma.
 2. Pagalba kelyje. Nepamainoma pagalba, kai reikia ištraukti užklimpus, užvesti per šalčius užšalusį variklį ir kitais atvejais.
 3. Pakaitinis automobilis. Po įvykio pakaitinį automobilį garantuojame visam remonto pas mūsų partnerius laikotarpiui. Jeigu automobilis patiria techninį gedimą, remontuojamas ne mūsų partnerių autoservise, užsienyje arba paslauga suteikiama jau pasibaigus draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiui, pakaitinį automobilį suteikiame iki 15 dienų.
 4. Vairuotojo ir keleivių draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. Mokame draudimo išmoką vairuotojui ir keleiviams, jei jie sužeidžiami automobilio kasko draudimo draudžiamojo įvykio metu.

Daugiau papildomų paslaugų rasite draudimo variantų palyginime.

Įsitikinkite, ar draudimo sutartyje nurodyti teisingi duomenys

Sumokėdami draudimo įmoką, Jūs patvirtinate, kad draudimo sutartyje nurodyti teisingi duomenys ir Jūs susipažinote su draudimo taisyklėmis. Todėl svarbu, kad sutartyje būtų nurodyti teisingi duomenys apie automobilio naudojimo paskirtį, vairuotojų patirtį, turimos apsaugos sistemos lygį ir kt. Jei kažkas pasikeistų jau po sutarties sudarymo, būtinai mus apie tai informuokite, kad galėtume pakeisti draudimo sutartį ir apsauga galiotų.

Pvz., jei automobiliu pradėjo naudotis mažesnį vairavimo stažą turintys asmenys, nei nurodyta Jūsų draudimo liudijime, tai tokiam vairuotojui padarius eismo įvykį, draudimo išmoką turėsime mažinti 150-231 Eur (tiksli suma nurodyta Jūsų draudimo liudijime) .

Nepamirškite pranešti apie padidėjusią riziką

Atkreipkite dėmesį, kad draudimo taisyklėse nurodyti atvejai, kai Jūs turite mus informuoti apie pasikeitusias aplinkybes – t. y. padidėjusią riziką, pvz.,

 • automobiliu pradėjo naudotis jaunesnis ar mažiau patyręs asmuo, nei nurodyta draudimo liudijime;
 • automobilį perregistravote kitam savininkui;
 • automobiliu pradėjote nuolat važinėti užsienyje;
 • automobiliu pradėjote teikti taksi paslaugas;
 • pametėte automobilio raktelius ir pan.

Šią informaciją turite mums pateikti tam, kad net ir pasikeitus aplinkybėms draudimo apsauga galiotų ir Jūs gautumėte visą Jums priklausančią draudimo išmoką.

Draudimo taisyklės

Čia aprašėme tik dažniausiai pasitaikančius klausimus ir situacijas. Išsamias draudimo sąlygas rasite draudimo taisyklėse, su kuriomis rekomenduojame būtinai susipažinti prieš sudarant draudimo sutartį. Taisyklėse išsamiai išdėstyti draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai, draudžiami objektai, žalos atlyginimo principai ir kitos svarbios sąlygos.​​