Naujame automobilyje nauja tvarka

Ką tik įsigijote naują automobilį? Vairavimas be jokių trikdžių, tobulai žvilgantis paviršius, švarutėlis salonas – vienas malonumas važiuoti. Tokiu automobiliu savaime norisi rūpintis ir net pakeisti kai kuriuos įpročius.

Šiame straipsnyje 5 automobilio priežiūros patarimai, kurie padės palaikyti tvarką automobilyje.

Naujo automobilio pirkimas yra smagi patirtis. Kartu tai yra puiki proga susikurti naujus vairavimo ir automobilio priežiūros įpročius, kad malonus naujumo jausmas neišblėstų. O norint užtikrinti automobilio saugumą ir ilgaamžiškumą, svarbu laikytis tam tikrų taisyklių ir rekomendacijų.

1. Maisto ir gėrimų tvarka

Dažna taisyklė, kurios laikosi daugelis automobilių savininkų, yra nevalgyti automobilyje. Ši taisyklė dar griežtesnė, jei tai naujas automobilis iš salono. Nors gali atrodyti patogu greitai pavalgyti keliaujant, anksčiau ar vėliau neišvengiamai atsiras dėmių ir netgi nemalonaus kvapo.

Sausainių trupiniai, gėrimų dėmės ir riebios mėsainių žymės automobilio salone? Situaciją pagerins po ranka turimos drėgnos servetėlės. O geriausia būtų padaryti pertrauką ir ramiai pavalgyti patogesnėje vietoje.

2. Į automobilį tik švariais batais!

Nieko nėra malonesnio už ramų pasivaikščiojimą paplūdimiu ar žygį miške. Tačiau parsinešti vidun purvą ant batų ir augintinio letenų nėra taip smagu, ypač jei turite naują automobilį.

Kad išvengtumėte netvarkos, turėkite rankšluostį ar valymo skudurėlį nešvariems batams ir letenoms nuvalyti prieš lipant į automobilį. Taip pat bagažinėje laikykite plastikinį maišelį purviniems batams sudėti ir turėkite atsarginę batų porą, kad galėtumėte persiauti vairavimui.

3. Rinkitės erdvias automobilių stovėjimo vietas

Automobilio statymas ankštose vietose gali būti keblus, ypač jei transporto priemonė nauja.

Sausakimšose aikštelėse yra didesnė rizika, kad kiti vairuotojai manevruodami ar atidarydami dureles trinktels ir subraižys Jūsų automobilį. O galbūt Jums taip pat norėtųsi ramiai priprasti prie naujų savo automobilio gabaritų.

Nesijaudinkite, tiesiog rinkitės erdvesnes parkavimo vietas. Tai padės išvengti žalos ir nerimo, o Jūsų automobilis išliks puikios išvaizdos.

4. Reguliari priežiūra: paslaptis, kaip išvengti brangaus remonto

Reguliari techninė priežiūra gali padėti automobiliui ilgiau išlaikyti savo nepriekaištingą būklę tiek vizualiai, tiek techniškai. O juk tikrai norite kuo ilgiau mėgautis jausmu, lyg kasdien vairuotumėte visiškai naują automobilį.

Laikykitės gamintojo rekomenduojamos techninės priežiūros tvarkos, pvz., keičiant alyvą ir pan. Taip sulėtinsite dėvėjimosi procesą, o taip pat anksčiau pastebėsite, jei kažkas netvarkoje.

5. Vairuokite ramiai

Nelaimingi atsitikimai gali įvykti bet kada. Tačiau apsidraudę kasko galėsite būti ramūs ir išvengti finansinių nuostolių.

Su kasko draudimu apsaugote savo automobilį ne tik nuo avarijų, bet ir kitų galimų pavojų, įskaitant vagystes ir apgadinimus. Pasirūpinkite iš anksto ir ramiai mėgaukitės vairavimo patirtimi.

Vairuojant naują automobilį smagu naudotis naujausiomis funkcijomis ir technologijomis, tačiau saugumas visada turėtų būti svarbiausias prioritetas.

Nepamirškite laikytis kelių eismo taisyklių, susikaupkite vairuodami ir išlaikykite saugų atstumą nuo kitų transporto priemonių. Taip išvengsite nelaimingų atsitikimų ir užtikrinti savo bei artimųjų saugumą. Ir nepamirškite prisisegti saugos diržą, nes tai vienas efektyviausių būdų apsisaugoti susidūrimo atveju.

Vairuokime saugiai ir atsakingai, kad kelionės nauju automobiliu būtų malonios visiems eismo dalyviams.

Susiję puslapiai