6 būdai apsaugoti automobilį nuo vagių

Automobilių detalių vagysčių Lietuvoje mažėja, tačiau vagių padaroma žala auga. Taip yra dėl didėjančio modernesnių automobilių, kuriuose montuojama daugiau įvairios įrangos – neretai, ganėtinai brangios arba turinčios aukštą vertę antrinėje rinkoje, skaičiaus. 

Nepaslaptis, kad kasko draudimas gali padėti, jei automobilis bus pavogtas. Tačiau nuo vagystės galima apsidrausti ir turint privalomąjį draudimą. Jei manote, kad reikia tik draudimo nuo vagystės, o ne viso kasko paketo, galite įsigyti šią papildomą apsaugą, kurią suteikiame visiems apsidraudusiems „If“  privalomuoju draudimu.

Policijos departamento pareigūnai pataria patiems vairuotojams nerizikuoti, o būti atsargesniems ir imtis apsaugos priemonių. Pačios paprasčiausios ir efektyviausios jų – žemiau pateikiamuose patarimuose.

#1 Papildomos automobilio apsaugos priemonės

Pasirūpinkite, kad jūsų automobilyje būtų įrengtos papildomos apsaugos priemonės. Tai gali būti nuo paprastos signalizacijos iki kompleksinės automobilio apsaugos – paieškos sistemos. Vienas saugesnių pasirinkimų – į automobilius montuojama automobilinė apsaugos sistema su sekimo ir stebėjimo galimybe. Taip pat populiarėja automobilių savininkų naudojama sistema – detalių žymėjimas. Informacija apie žymėtas dalis perduodama policijai, tad po vagystės viso automobilio ar atskirų jo detalių realizavimas tampa itin sudėtingu, nes žymėjimas yra matomas ir jo visiškai pašalinti neįmanoma.






#2 Nepalikite automobilio be priežiūros

Pastatę automobilį, visuomet patikrinkite, ar veikia apsaugos sistema. Jei apsaugos sistema nereaguoja į jūsų siųstuvo komandas arba reaguoja chaotiškai ar „vėluodama“, nepalikite toje vietoje savo automobilio be priežiūros. Taip pat net jeigu išeinate trumpam, niekada nepalikite atrakintų durų ar atidarytų langų bei stoglangių.

#3 Įsitikinkite, kad automobilį paliekate saugiai

Jei laikote automobilį kieme, statykite jį gerai apšviestame plote, arčiau savo buto langų, įsitikinkite, kad jį užrakinote, uždarėte langus ir stoglangį. Net palikdami automobilį savo garaže, spynoje nepalikite užvedimo raktelių, įjunkite apsaugos signalizaciją. Nepamirškite užrakinti paties garažo.

#4 Nepalikite savo asmeninių daiktų automobilyje

Nepalikite savo asmeninių net ir nevertingų daiktų automobilyje. Vagis negali žinoti, kad jūsų rankinėje ar švarko kišenėje nėra nieko vertingo. Jis laušis į automobilį. O jeigu vis dėlto paliekate, paslėpkite taip, kad nebūtų akivaizdžiai matyti.

#5 Kaimynai gali padėti apsaugoti automobilį taip pat

Pasikalbėkite su kaimynais saugumo tema. Paprašykite, kad pamatę ką nors įtartinai vaikščiojantį apie jūsų automobilį iš karto paskambintų jums arba į policijos įstaigą.

#6 Atsargiai su asmenimis sutiktais kelyje

Vairuodami automobilį, nepasikliaukite jus stabdančiais asmenimis. Jei kas nors atsitiko kelyje, neatidarykite lango ir neišlipkite iš automobilio, kol neįsitikinsite, kokia iš tiesų situacija.

Automobilių detalių vagystės: kas labiausiai kenčia nuo vagių

Vagis labiausiai traukia vidutinio amžiaus populiariausių brangesnių markių automobiliai, kurių detalės turi didesnę paklausą antrinėje rinkoje. Populiariausi nusikaltėlių dėmesio objektai išlieka tie patys jau daugybę metų: veidrodėliai, priekiniai žibintai ir multimedijos sistemos. Naujesniuose automobiliuose vagis masina ir parkavimo sistemos bei oro pagalvės.

 Vagišius labiausiai vilioja BMW markės automobiliai, jų detalės, nors saugotis derėtų ir kitų gamintojų automobilių savininkams. Tarp populiariausių modelių, iš kurių vagiami vairai – 3-os ir 5-os serijos BMW, ir „BMW X5“, dėmesio sulaukia ir „Volvo XC60“, „Volvo XC70“. 

Vagis domina vairai, automobilių žibintai, veidrodėliai, jų stikliukai, prietaisų skydeliai, net galinės ašies valdymo blokas – kai kurių detalių be techninės apžiūros tampa net sunku pasigesti. Be minėtų BMW ir „Volvo“ modelių, dėmesio sulaukia ir „Volkswagen Passat“, „Volkswagen Golf“, „Volkswagen Tiguan“, „Audi Q7“, „Audi A6“,  „Audi Q5“ automobiliai.

Turink kasko, kompensacija už naujo vairo pakeitimą, priklausomai nuo automobilio apgadinimų, vidutiniškai svyruoja nuo 2 iki 6 tūkst. eurų. O jei ilgapirščiai būtų itin apsukrūs, žala gali siekti ir gerokai didesnę sumą, bendri vagystės nuostoliai kai kuriais atvejais siekia ir 10 tūkst. eurų. 

Nuo vagių dažniausiai nukenčia šie automobiliai:

  • 2018 m. gamybos ir vėlesnės nuo vagių dažniausiai nukenčia: „Lexus RX400h“, „BMW X5“, „Toyota Avensis“ pavadinimai.  „Volkswagen Tiguan“, „Audi Q7“ ir „Volvo XC60“ savininkai. 

  • 2016-2017 m. pagamintų modelių vagis masina: „Audi A4“, „Audi Q7“ bei „Lexus RX450h“ automobilių detalės.

  • 2009-2014 m. gamybos automobilių tarpe populiariausi: „Volkswagen Passat“, 3-os ir 5-os serijos BMW, taip pat „BMW X5“, „BMW X3“, „Mercedes-Benz GLK“, „Audi A6“.

Susiję straipsniai