Top 5 atvejai, kai būsto draudimas gelbėja

Tikriausiai nenutiks... Visi taip tikimės. Bet pasitaiko visko. Būsto draudimas skirtas tam, kad namuose nutikusi nelaimė neištuštintų santaupų. 

Apie būsto draudimą

Dalijamės dažniausiai pasitaikančiais atvejais ir kiek galite sutaupyti su būsto draudimu. Argi nenorėtumėte būti ramūs dėl to, kad esate pasiruošę įvairiems netikėtumams?

#1 Kasdieniai nutikimai – dūžiai, lūžiai ir gedimai

Sudaro apie 36% visų atvejų | Vidutinė žala – 400 eurų

Galite rinktis pigiausią būsto draudimo variantą („If“ draudime tai yra „If mini namai“), jei norite apsisaugoti nuo atvejų, kurie gali padaryti didžiausią žalą. Vis dėlto vertėtų žinoti, jog net 36 proc. visų nutikimų nutinka dėl mūsų išsiblaškymo, technikos nepatikimumo ar vaikų išdaigų, kurių padarytos žalos kompensaciją galite gauti būstą apdraudę tik „If super namai“.

Dažniausiai pasitaikantys nutikimai, kai mokama draudimo išmoka:

  • technikos gedimai,
  • daiktų numetimai ir dūžiai (įskaitant kompiuterius ir telefonus, jei juos apdraudėte papildomai),
  • vaikų apipaišytos sienos, stambesni sienų apdaužymai ir kiti panašūs atvejai.
40 proc. visų nutikimų nutinka dėl mūsų išsiblaškymo, technikos nepatikimumo ar vaikų išdaigų.

#2 Vandentiekio avarijos

Sudaro apie 30% visų atvejų | Vidutinė žala – 650 eurų

Būsto užliejimas sukelia nepatogumų, o padarinių šalinimas daug kainuoja. Dažniausiai senos statybos daugiabučiuose dėl būsto užliejimo kaltininkais tampa trūkę vandentiekio vamzdžiai, įvairūs santechnikos gedimai. Ypač opi problema Lietuvoje yra užkalkėję vamzdžiai.

Apliejimų metu labiausiai kenčia grindys, lubos ir sienos, taip pat baldai, o norint sutvarkyti vamzdžius, tenka ardyti sieną, lupti plyteles ir kitas apdailos medžiagas. Taip pat ne retai trūkus vamzdžiams nukenčia ir žemiau gyvenantys kaimynai.

Patarimai, kaip išvengti vandentiekio avarijos

#3 Gamtos jėgų padariniai

Sudaro apie 17% visų atvejų | Vidutinė žala – 810 eurų

Gamtos stichijos dažnai pridaro nemenkų nuostolių. Žiemą pavojų kelia gausus snygis. Kartais krisdamas gabalais sniegas nuplėšia lietaus latakus, įvairias namo konstrukcijas, o nuo stogo prasiskverbęs sniegas gali aplieti namo lubas ir sienas.

Kitais metų sezonais pavojų kelia kruša, kuri apgadina namų stoglangius bei stiprūs vėjai, liūtys ir vėjo šuorai, kurie pakelia ar net visai nuplėšia namo stogą ar pagalbinių statinių stogus. Todėl, jei prie namo yra sandėliukas, garažas, šiltnamis ar kitų statinių iki 10 m², šiems apsaugoti geriausias draudimas yra „If namai“ ar „If super namai“, nes su namu automatiškai apdraudžiami ir nedideli pastatai, pagrindiniai kiemo statiniai bei tvora.

Nuo stogų čiuožiantys sniego luitai, krintantys varvekliai pridaro žalos.

#4 Vagystės

Sudaro apie 8% visų atvejų | Vidutinė žala – 300 eurų

Didžioji dauguma vagysčių – net 7 iš 10 – vykdoma iš privačių namų. Dažniausiai įsilaužiama per užrakintas duris, uždarytus langus, balkonus. Ilgapirščių neatbaido miegantys šeimininkai, o kartais šeimininkai trumpam išeidami iš namų palieka neužrakintas duris. Mūsų atliktas eksperimentas rodo, kad įsilaužti į namus ir pasisavinti grobį trunka vos pusantros minutės. Šimtaprocentinės apsaugos nėra, tačiau, norint sumažinti vagystės riziką, tam tikrų saugumo priemonių imtis būtina.

Kaip išvengti įsilaužimo į būstą

#5 Gaisrai

Sudaro apie 1% visų atvejų | Vidutinė žala – 7900 eurų

Gaisrai – tai ne tik žala turtui, bet ir nusineštos gyvybės, emociniai sukrėtimai. Remiantis 2016–2020 m. gaisrų statistika, per du pirmuosius metų mėnesius  gyvenamosios paskirties pastatuose kyla apie 790 gaisrų. 2020 m. didžiausia „If“ būsto draudimo kompensacija, net 82 tūkst. eurų, buvo išmokėta sudegus naujos statybos namui.

Pagrindinės gaisrų priežastys – krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir jų eksploatavimo reikalavimų pažeidimai (ar gedimai) bei elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimai. Neatsargus žmonių elgesys su ugnimi bei neatsargus rūkymas – taip pat viena iš dažnai pasitaikančių gaisro priežasčių.

Kaip išvengti gaisro

Tarp pagrindinių gaisrų priežasčių - neatsargus žmonių elgesys su ugnimi.

Būsto draudimas padės apsisaugoti nuo finansinių nuostolių. Jūsų namai tegul būna ramybės oaze. Apdrauskite ir bus ramu.

*Dažniausiai pasitaikančių žalos atvejų topas sudarytas remiantis 2020 metų „If“ draudimo turto žalų informacija.

Susiję straipsniai