Kaip išvengti vandentiekio avarijos namuose

Vandentiekio avarija išlieka dažniausia nelaimė,  nuostoliai gali siekti nuo kelių šimtų iki 20 tūkst. Eur. Padėti išvengti nuostolių gali cvilinės atsakomybės draudimas bei prevencines priemonės. Kokios jos?

Skaičiuoti kainą

Nustatyta, jog netikėtai iš buities prietaisų pratekėjęs vanduo gali pakenkti grindims, sienoms, baldams ar padaryti žalos kaimynams. Dažniausia tokio vandens išsiliejimo priežastis – trūkusi indaplovės ar skalbimo mašinos žarnelė. Kai vandentiekio avarija kyla daugiabutyje, vanduo dažnai nubėga žemyn per kelis aukštus ir nuostolių padaro keliems butams. Gedimo padaryti nuostoliai tokiais atvejais gali siekti nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių eurų.

Jei trūksta skalbimo mašinos žarnelė ir apliejamas kaimyninis butas arba bute kilus gaisrui apgadinamas ir šalia gyvenančiųjų turtas, kaimynai turi teisę reikalauti atlyginti nuostolius. Būsto draudimas, į kurį yra įtrauktas civilinės atsakomybės draudimas gali pagelbėti šioje situacijoje. Svarbu: pirkdami būsto draudimą, nepamirškite pažymėti, jog norite turėti ir civilinės atsakomybės draudimą.

Patarimai, kaip išvengti vandentiekio avarijos

  • Nusidėvėjusios vandens žarnos dažnai pradeda leisti vandenį, todėl patariama periodiškai jas tikrinti – pažiūrėti ar žarnelė ir kitos vamzdyno dalys nepakeitusios spalvos ir nepažeistos korozijos (rūdžių) ar nėra įtrūkimų, ar nedrėksta.

  • Nusidėvėjusią žarną į naują rekomenduojama keisti bent kas 5 metus.

  • Atkreipkite dėmesį, ar buitinis prietaisas stabiliai pastatytas. Priešingu atveju, stipriai vibruojant, gali išsimauti žarna.

  • Nepalikite prietaisų įjungtų, jei išvykstate iš namų.

  • Jei yra galimybė, pirmą kartą jungdami prietaisą išsikvieskite kvalifikuotą meistrą. Taip išvengsite montavimo klaidų.
Dažniausiai tokiais atvejais bėdos pridaro vandens žarnelės.

Ar žinote, kad...

„If“ būsto draudimas gali ne tik kompensuoti išbėgusio vandens patirtą žalą, tačiau taip pat galite sulaukti nemokamos santechniko pagalbos namuose bet kuriuo paros metu. Pagalbos namuose paslauga teikiama kol galioja būsto draudimo sutartis, visoje Lietuvoje draudimo liudijime nurodytu adresu.