Prevenciniai patarimai

Kaip išvengti vandentiekio avarijos namuose

Vandentiekio avarija išlieka dažniausia nelaimė, netikėtai pratekėjęs vanduo gali pakenkti grindims, baldams ar padaryti žalos kaimynams, o nuostoliai gali siekti nuo kelių šimtų iki 20 tūkst. eurų. Išgelbėti gali su būsto draudimu įsigytas cvilinės atsakomybės draudimas bei prevencines priemonės.

Dažniausiai tokiais atvejais bėdos pridaro vandens žarnelės, jungiančios buitinę techniką su namo vandentiekio tinklais. Kai vandentiekio avarija kyla daugiabutyje, vanduo dažnai nubėga žemyn per kelis aukštus ir nuostolių padaro keliems butams. Tokiais atvejais papildoma žala kaimynams gali sudaryti ir iki kelių dešimčių tūkstančių eurų, o nuostolius gali atlyginti tik su būsto draudimu įgytas būsto valdytojo civilinės atsakomybės draudimas, kurį galite įsigyti čia.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

  • Nusidėvėjusios vandens žarnos dažnai pradeda leisti vandenį, todėl patariama periodiškai jas tikrinti – pažiūrėti ar žarnelė ir kitos vamzdyno dalys nepakeitusios spalvos ir nepažeistos korozijos (rūdžių) ar nėra įtrūkimų, ar nedrėksta.

  • Nusidėvėjusią žarną į naują rekomenduojama keisti bent kas 5 metus.

  • Atkreipkite dėmesį, ar buitinis prietaisas stabiliai pastatytas. Priešingu atveju, stipriai vibruojant, gali išsimauti žarna.
  • Nepalikite prietaisų įjungtų, jei išvykstate iš namų.

  • Jei yra galimybė, pirmą kartą jungdami prietaisą išsikvieskite kvalifikuotą meistrą. Taip išvengsite montavimo klaidų.

Svarbu! Su būsto draudimu If super namai" planu atlyginame įvykio priežasties ir  vietoje išlaidas, pavyzdžiui prakiurus vandens žarnelei kompensuosime ne tik už išbėgusio vandens padarytą žalą, tačiau ir naujos žarnelės išlaidas.

Ar žinote, kad... būsto draudimo kainą sužinoti ir apsidrausti nuo šiol paprasta ir greita internetu! Taip pat, Jūsų patogumui, Jums užpildžius šią formą, galime atsiųsti pasiūlymą elektroniniu paštu.