Kaip išvengti vandentiekio avarijos namuose

Vandentiekio avarija išlieka dažniausia nelaimė,  nuostoliai gali siekti nuo kelių šimtų iki 20 tūkst. Eur. Padėti išvengti nuostolių gali cvilinės atsakomybės draudimas bei prevencines priemonės. Kokios jos?

Skaičiuoti kainą

Dažniausiai tokiais atvejais bėdos pridaro vandens žarnelės, jungiančios buitinę techniką su namo vandentiekio tinklais. Kai vandentiekio avarija kyla daugiabutyje, vanduo dažnai nubėga žemyn per kelis aukštus ir nuostolių padaro keliems butams.

Būsto draudimas, į kurį yra įtrauktas civilinės atsakomybės draudimas gali pagelbėti šioje situacijoje. Svarbu: pirkdami būsto draudimą, nepamirškite pažymėti, jog norite turėti ir civilinės atsakomybės draudimą.

Į ką reikėtų atkreipti dėmesį:

  • Nusidėvėjusios vandens žarnos dažnai pradeda leisti vandenį, todėl patariama periodiškai jas tikrinti – pažiūrėti ar žarnelė ir kitos vamzdyno dalys nepakeitusios spalvos ir nepažeistos korozijos (rūdžių) ar nėra įtrūkimų, ar nedrėksta.

  • Nusidėvėjusią žarną į naują rekomenduojama keisti bent kas 5 metus.

  • Atkreipkite dėmesį, ar buitinis prietaisas stabiliai pastatytas. Priešingu atveju, stipriai vibruojant, gali išsimauti žarna.

  • Nepalikite prietaisų įjungtų, jei išvykstate iš namų.

  • Jei yra galimybė, pirmą kartą jungdami prietaisą išsikvieskite kvalifikuotą meistrą. Taip išvengsite montavimo klaidų.

Svarbu! Su būsto draudimu „If super namai" planu atlyginame įvykio priežasties ir  vietoje išlaidas, pavyzdžiui prakiurus vandens žarnelei kompensuosime ne tik už išbėgusio vandens padarytą žalą, tačiau ir naujos žarnelės išlaidas.