Prevenciniai patarimai

Kaip išvengti vagystės

Manoma, kad jei jau rimti vagys nusižiūrėjo Jūsų būstą, tai tikrai ras būdą, kaip savo kėslus įvykdyti. Būsto draudimas - viena iš priemonių, leidžiančių jaustis saugiau, tačiau, kad tai neįvyktų galite apsisaugoti ir patys.
  • Duris rakinkite visada, net jei esate namuose. Jei gyvenate pirmame aukšte, rakinkite ir langus, įsirenkite apsaugines grotas balkonuose.

  • Nepalikite vertingų daiktų taip, kad jie būtų matomi pro langus. Pasus, pinigus, brangenybes laikykite seifuose.

  • Daiktų žymėjimas policijoje. Daiktų žymėjimas atbaido vagis, ypač jei matomoje vietoje užklijuotas lipdukas, skelbiantis, kad daiktas yra pažymėtas ir užregistruotas policijoje. Taip pat sulaikius įtariamąjį, ir pas jį radus žymėtų daiktų, policija gali juos grąžinti tikriesiems savininkams.
  • Judesio davikliai. Jeigu dviratį laikote lauke, visada jį prirakinkite; Įsitikinkite, kad įėjimas į Jūsų namą yra gerai apšviestas. Įsigykite lempas su judesio davikliais, kurios automatiškai įsijungia jeigu kažkas patenka į apšvietimo zoną.

  • Sudarykite, tokį vaizdą, kad gyvenate namuose, netgi kai esate išvykęs. Pasirūpinkite, kad kažkas iš kaimynų ar artimųjų nupjautų žolę vasarą ar nuvalytų sniegą žiemą, ištuštintų pašto dėžutę.

  • Tapatybės vagystė. Šiandien gana aktuali tampa ir tapatybės vagystė – daugelis žmonių nemėgsta prisiminti slaptažodžių ir naudoja „įsiminti slaptažodį“ funkciją jungdamiesi prie savo elektroninio pašto ar Facebook paskyros. Tokiu atveju labai svarbu slaptažodžiu užrakinti ir patį kompiuterį, kad vagystės atveju piktavaliai nepasinaudotų ir Jūsų tapatybe internetinėje erdvėje.

Ar žinote, kad... būsto draudimo kainą sužinoti ir apsidrausti nuo šiol paprasta ir greita internetu! Taip pat, Jūsų patogumui, Jums užpildžius šią formą, galime atsiųsti pasiūlymą elektroniniu paštu.