Kam reikalingas kelionių draudimas, jei turiu Europos sveikatos draudimo kortelę?
Būdami ES piliečiai, visi galime naudotis Europos sveikatos draudimo kortele (ESDK). Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad ruošiantis kelionei šios kortelės užtenka, tačiau tikrovėje ESDK kompensuoja išlaidas labai ribotai. Norint iš tiesų apsisaugoti nuo netikėtų medicininių išlaidų, reiktų įsigyti Kelionės draudimą. Tada Europoje gausite daug platesnę apsaugą, o keliaujant už Europos ribų, tai yra vienintelis būdas gauti kompensaciją.
Sužinokite, kuo skiriasi Europos sveikatos draudimo kortelė ir Kelionės draudimas bei kokios kompensacijos galite tikėtis realiose situacijose. Pateikiame detalius paaiškinimus ir pavyzdžius.
Kas yra Europos sveikatos draudimo kortelė?
Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK) – tai dokumentas, su kuriuo Europos Sąjungos šalyse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine ir Šveicarijoje, turite teisę gauti būtinąją medicinos pagalbą, kurią visiškai arba iš dalies apmoka ligonių kasos. ESDK užtikrina, kad keliaudami Europoje neliksite be būtinosios pagalbos, teikiamos valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose. Tačiau būtina suprasti, kad kompensuojamos toli gražu ne visos paslaugos.
Kokia pagalbą kompensuos Europos sveikatos draudimo kortelė?
Turėdami Europos sveikatos draudimo kortelę, galite gauti pirminę medicinos pagalbą, patyrę sveikatos problemų ES ir EEE šalyse.
Kad gautumėte šią pagalbą, jūs privalote pateikti galiojančią fizinę kortelę ar laikiną sertifikatą. Užsisakyti kortelę ar išsiimti sertifikatą galite per elektroninį Ligonių kasų portalą.
Šalys, kuriose galioja ESDK:
Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Islandija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Šveicarija, Vengrija, Vokietija.
Kokių paslaugų ESDK nekompensuoja?
Sveikatos priežiūra bus suteikta pagal šalies, kurioje lankotės, įstatymus ir tokia pat tvarka, kaip ji teikiama apdraustiems tos šalies gyventojams. Ligonių kasų svetainėje raite detalesnį aprašymą pagal kiekvieną šalį.
ESDK negarantuoja:
- Medicinos paslaugų, suteiktų nepriklausančioje valstybinei sveikatos sistemai gydymo įstaigoje;
- paciento priemokų (mokesčių) ir transportavimo išlaidų;
- planinės sveikatos priežiūros paslaugų.
Dauguma atvejų jūs patys turėsite susimokėti už konsultacijas, vaistus, ligoninėje praleistą laiką ir transportą (jei prireiks, padengti grįžimo namo išlaidas). Nebus atlyginamos grynaisiais apmokėtos gydytojų sąskaitos.
Kelionės draudimas – lengvai pasiekiama medicinos pagalba
Medicinos išlaidų draudimas visada bus įtrauktas į kelionės draudimo polisą. Net jei kitos, pasirenkamos draudimo apsaugos jums pasirodytų nebūtinos, medicininės pagalbos kompensavimas gali tapti tikru išsigelbėjimu.
Sveikatos priežiūros paslaugos gali būti labai brangios, ypač už Europos ribų. O tokiose šalyse kaip Turkija ir Egiptas, paaiškėjus, kad esate turistas, kuriam reikia pagalbos, kainos linkusios stebuklingai išaugti. Europos sveikatos draudimo kortelė ten irgi nepadės, kadangi šios šalys nėra Europoje. Tokiais atvejais galite kliautis tik privačiu draudimu.
Su sveikata susiję daudimo įvykiai yra pagrindinės žalos, su kuriomis tenka dirbti draudimo bendrovėms. O rimtesniais atvejais gali susidaryti penkiaženklės ar net šešiaženklės sumos. Į nelaimingus atsitikimus užsienyje dažniausiai patenka jauni žmonės, o vyresniems riziką kelia ir sveikatos sutrikimai.
Kai išvykus slidinėti susikryžiuoja slidės
Kelionėse ne visuomet viskas klostosi taip, kaip planuota. Galite išsiruošti slidinėti įsivaizduodami, kaip džiaugsitės sniegu ir kvapą gniaužiančiais vaizdais, tačiau dėl menko nelaimingo nutikimo atsidurti ligoninėje.
Slidinėjimas savaime susijęs su didesne rizika pargriūti ir patirti traumą, kuriai gali prireikti medikų dėmesio, o sunkesniais atvejais – pagalbos transportuojant bei ilgesnio gydymo. Europos sveikatos draudimo kortelė gali nepadengti tokių išlaidų arba jums reikės patiems apmokėti didžiąją jų dalį.
Draudimo įvykių pavyzdžiai
Slidininkas Italijoje griuvo ir susižeidė petį. Gydymo sąskaita siekė 2 100 Eur.
Panašus incidentas nutiko Austrijoje, kur dėl sužaloto peties prireikė operacijos. Sveikatos priežiūros išlaidos viršijo 8 000 Eur.
Abiem atvejais šias sumas padengė kelionių draudimas.
Kai saulėtą kelionę aptemdo debesys
Leidžiatės į šiltuosius kraštus pasidžiaugti saule, svajojate apie švelnią bangų mūšą ir saulės glamones, įsivaizduojate, kaip mėgausitės vietos virtuvės egzotiškais gardumynais ir skoniais. Deja, tokiose kelionėse dažnai užklumpa žarnyno problemos. Tai išties karti piliulė, net jeigu išvengiate patekimo į ligoninę.
Jeigu ne tik kaitinatės saulėje ir maudotės, o taip pat išbandote aktyvias veiklas, gali pasitaikyti netikėtumų ir traumų. Sužalojimų gydymas gali pasirodyti gana brangus…
Pavyzdžiai iš klientų patirties
Žarnyno liga Egipte užsikrėtusio turisto gydymo išlaidos pasiekė 4 000 Eur. O kito žmogaus, kuriam viešint JAV prasidėjo pilvo skausmai ir vėmimas, – net 25 500 Eur.
Turisto, kuriam Egipte diagnozavo riešo lūžį ir teko atlikti rankos stabilizavimo naudojant strypą operaciją, gydymo išlaidos susidėjo į 13 995 Eur sumą.
Kelionių draudimas padėjo padengti šių žmonių medicinines išlaidas.
Kuo skiriasi ESDK ir Kelionių draudimas?
Norite mėgautis kelione, o ne jaudintis dėl tokių dalykų, kuriuos kartais sunku net įsivaizduoti, tiesa? Kelionių draudimas gali suteikti tokią dvasios ramybę. „If“ kelionių draudimas kompensuoja žymiai platesnį spektrą medicinos išlaidų, įskaitant profilaktinę sveikatos priežiūrą.
Palyginkite, ką kompensuoja ESDK ir „If“ kelionės draudimas:
Kas apdrausta | Europos sveikatos draudimo kortelė | „If“ kelionių draudimas |
---|---|---|
Pirminė sveikatos priežiūra valstybinėse sveikatos priežiūros įstaigose |
||
Mokestis už konsultaciją |
||
Apsilankymas privačioje klinikoje |
||
Priemoka už vaistus |
||
Lovadienio mokestis |
||
Transporto išlaidos |
||
Sužeisto žmogaus transportavimas atgal į gimtąją šalį |
||
Ką rinktis perkant kelionės draudimą
Turėdami kelionės draudimą, visų pirma būsite apsaugoti nuo netikėtų medicininių išlaidų. Jeigu planuojate aktyvias atostogas, įsitikinkite, ar jūsų suplanuotai veiklai taikoma draudimo apsauga pagal turimą draudimo sutartį.
Slidinėjimas slidėmis arba snieglente kalnuose, buriavimas ir nardymas jūrose, ir kitos panašios veiklos turi didesnę traumos tikimybę. Todėl daugelis sporto šakų ir aktyvios veiklos rūšių yra priskiriamos didesnės rizikos veiklai, kuri apdraudžiama papildomai. Pirkdami draudimą tiesiog pažymėkite eilutę „Didesnės rizikos laisvalaikis ir sportas".
Taip pat apsvarstykite bagažo, kelionės nutrūkimo ar civilinės atsakomybės draudimą – priklausomai nuo jūsų kelionės pobūdžio, šios apsaugos gali išgelbėti nuo nemalonių situacijų ir didelių išlaidų.
Daugiau apie kelionių draudimą
Drausdamiesi atkreipkite dėmesį į šiuos dalykus:
- patikrinkite draudimo sąlygas;
- įvertinkite šalies, į kurią vykstate, specifiką;
- pasirinkite kelionės ir veiklos pobūdžiui tinkamą draudimo apsaugą;
- pasirinkite kelionės ir veiklos pobūdžiui tinkamas draudimo sumas.
„If“ kelionių draudimo kainą lengvai sužinosite kelionių draudimo skaičiuoklėje, kur galite ir apsidrausti. Tai padaryti galite ir „If“ mobiliojoje programėlėje. Ji pasitarnaus kelionėje – draudimo sutartis visuomet bus po ranka, o jei kas nutiks, galėsite lengvai pranešti apie draudimo įvykį.