Automobilio nuoma užsienyje

Kelionės draudimas  gali padėti sutaupyti, jei planuojate užsienyje nuomotis automobilį. Papildomai pasirinkus išsinuomoto automobilio išskaitos (franšizės) draudimą, atlyginsime iki 2 000 Eur žalą ar nuostolius padarytus kelionėje išsinuomotam automobiliui, kai nuomos kompanija pateikia pretenziją dėl sugadinto ar netekus automobilio. 

Kas įeina į kainą

Prieš išsirenkant nuomos bendrovę, verta palyginti įvairių nuomos kompanijų kainas. Atkreipkite dėmesį į tai, kas įeina į kainą, kadangi daug paslaugų neįeina į bazinę nuomos kainą. Už kėdutę vaikui, žiemines padangas ar stogo bagažinę mokėsite papildomai. Nuoma gali brangiau kainuoti ir tuomet, jei automobilis išnuomojamas oro uoste ar traukinių stotyje, jei jis pristatomas į nustatytą vietą arba iš ten paimamas, taip pat, jei automobilį grąžinti norėsite kitoje vietoje. Rekomenduojame automobilį iš anksto rezervuoti internetu, taip sutaupysite laiko, kurį skirtumėte vaikštant po skirtingus transporto priemonių nuomos punktus, ieškodami geriausio sprendimo.

Draudimo sąlygos

Draudimo sąlygas reikėtų išnagrinėti labai atidžiai. Galimi keli draudimo variantai – į bazinį paketą nuomojant automobilį dažniausiai yra įskaičiuotas draudimas avarijos ir vagystės atveju, pagal kurį paprastai taikoma 1 000 eurų viršijanti išskaita. Kitas variantas – nuomos bendrovėje išsipirkti išskaitą ir įsigyti pilną draudimą, tačiau tokia apsauga dažnai kainuoja labai brangiai. Mes siūlome išeitį – išsinuomoto automobilio išskaitos draudimą, kurį galite įsigyti kartu su kelionės draudimu. Įsigijus pastarąjį draudimą, jei turėsite įvykį, išskaitos sumą mes kompensuosime.

Patikrinkite automobilį

Prieš patvirtindami pasirinkimą nuomoti automobilį ir pasirašydami sutartį, gerai apžiūrėkite gautą transporto priemonę, ar kėbulas nesubraižytas ir neįlenktas. Kai kurie nuomos punktų savininkai nėra sąžiningi ir yra linkę pateikti sąskaitas už trūkumus, kurie neva atsirado po naudojimosi transporto priemone. Dėl šios priežasties kartu su nuomos punkto darbuotoju ar savininku yra būtina apžiūrėti automobilį ir raštiškai patvirtinti, kad šis yra be jokių defektų.

Dokumentai

Už transporto priemonės nuomos paslaugas dažniausiai prašoma sumokėti kreditine kortele, o ne grynais pinigais, taigi, vykdami į užsienio šalį, turėkite reikiamus dokumentus ir būkite atsispausdinę jums skirtą automobilio rezervaciją patvirtinantį laišką.

Kuras

Skirtingos kompanijos taiko skirtingą kuro politiką. Todėl būtinai išsiaiškinkite, kokio tūrio baką turėsite grąžinti – tuščią, pilną ar pusę, kad vėliau netektų papildomai sumokėti už kompanijos pripildytą kuro baką.

Kaip elgtis eismo įvykio atveju?

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje vagystės atveju Jūs privalote nedelsdami iškviesti policiją, jei atsitiko eismo įvykis – užpildyti eismo įvykio deklaraciją, rekomenduotina pasidaryti nuotraukas, jei tai leidžia tos šalies įstatymai. Informuoti apie įvykį automobilių nuomos kompaniją ir pateikti jai įvykio aprašymą. Kai kurie nuomotojai šiam atvejui turi paruošę specialius formuliarus. Konkrečias sąlygas galite rasti nuomos kompanijų automobilių nuomos taisyklėse.

Su automobilio išskaitos draudimu būsite ramūs, kad ir kas benutiktų!

Naudinga žinoti: sąvokų sutrumpinimai

  • ALI (Additional Liability Insurance), LIS (Liability Insurance Supplement) – civilinės atsakomybės draudimo sumos padidinimas.
  • LDW (Loss Damage Waiver) – pilnas kasko draudimas atleidžiant nuo atsakomybės už nuomojamam automobiliui padarytą žalą, taip pat vagystės ar vandalizmo atvejais.
  • CDW (Collision Damage Waiver) – draudimas su atsakomybės apribojimu.
  • PAI (Personal Accident Insurance) – keleivių draudimas sužalojimo ar mirties atveju.
  • PEP (Personal Effects Protection), PEC (Personal Effects Coverage) – bagažo draudimas.
  • PERSPRO/ CCP (Carefree Personal Protection) – keleivių ir bagažo draudimas su papildomu greitosios pagalbos išlaidų dengimu.
  • UMP (Uninsured Motorist Protection) – papildomas draudimas sužalojimo ar mirties atveju, kai sukėlęs avariją eismo dalyvis neturi draudimo arba pasišalina iš įvykio vietos.
Susiję straipsniai