Pigiausias automobilio draudimas. Nuo ko priklauso kaina?

Draudžiate automobilį privalomuoju draudimu eilę metų ir draudimo kaina kaskart skiriasi? Kodėl vienodą automobilį turintis Jūsų kaimynas ar kolega už draudimą moka mažiau? Draudimo kaina priklauso nuo keleto kriterijų.

1. Vairuotojo vairavimo stažas

Jauni ir trumpą vairavimo stažą turintys vairuotojai, kaip rodo statistika, dažniau patenka į eismo įvykius. Tai reiškia, kad jų automobiliai dažniau remontuojami ir todėl automobilio draudimo kaina jiems yra didesnė. O tuo tarpu ilgiau vairuojantieji apsidraus pigiau.

2. Vairuotojo drausmingumas

Už automobilio draudimą visada mažiau moka tie vairuotojai, kurie nėra sukėlę eismo įvykių. Jei vairuojate drausmingai ir laikotės taisyklių, tikimybė, kad sukelsite avariją, yra nedidelė. Dėl to ir Jūsų draudimo kaina bus mažesnė.

Įvertinant vairuotojo drausmingumą atsižvelgiama tik į atvejus, kai vairuotojas yra įvykio sukėlėjas. Tai reiškia, kad jei patekote į avariją, kurios kaltininkas buvo kitas asmuo, jūsų drausmingumas nuo to nepasikeis.

3. Kitų automobilį vairuojančiųjų stažas

Draudžiant automobilį privalu nurodyti, ar automobiliu naudosis kiti asmenys ir koks jų vairavimo stažas. Jei automobiliu naudosis trumpą vairavimo stažą turintis asmuo, eismo įvykio tikimybė padidėja, todėl ir automobilio draudimo kaina bus didesnė.

4. Eismo intensyvumo teritorija

Didesniuose miestuose eismas yra intensyvesnis ir eismo įvykių statistika didesnė. Tuo tarpu mažesniuose miestuose, kur transporto srautas nedidelis, rečiau pasitaiko avarinių situacijų. Dėl šios priežasties mažesniame mieste gyvenančiam vairuotojui automobilio draudimo kaina bus mažesnė nei vairuotojui, kuris gyvena didmiestyje.

5. Variklio galingumas

Variklio galingumas, dažnai yra vienas svarbiausių kriterijų renkantis automobilį. Tačiau tai taip pat ir vienas iš kriterijų, paveikiančių automobilio draudimo kainą. Kuo daugiau galios turi automobilis, tuo didesnis iššūkis vairuotojui jį suvaldyti ir didesnė rizika patirti žalą kelyje. Dėl to mažesnio galingumo automobiliams draudimo kaina žemesnė. Pavyzdžiui, „Volkswagen Golf“ automobilio draudimas bus pigesnis nei visureigiui automobiliui.

Draudimas internetu

Dažnai kaina priklauso ir nuo to, kokiu būdu apsidraudėte. Privalomasis automobilio draudimas internetu yra patogus būdas, kuris pateiks pigiausią automobilio draudimo kainą.

Be to, pirkdami draudimą galite iškart įsigyti papildomų draudimo apsaugų pagal savo poreikius – pagalba kelyje, vairuotojo draudimas, pakaitinis automobilis ir kt. bei užsisakyti žaliąją kortelę. Gaukite draudimo polisą per kelias minutes!

  • Automobilio transportavimas – nemokamai

    ​Jei esate įvykio kaltininkas ir automobiliu saugiai tęsti kelionės nebegalima, transportuosime automobilį iki 100 km atstumu. Paslauga teikiama iki 3,5 t. bendrosios masės automobiliams Lietuvoje.

  • Papildomos apsaugos pagal poreikį

    Galite įsigyti kitų papildomų apsaugų, tokių kaip pagalba kelyje, vairuotojo draudimas, pakaitinis automobilis, draudimas nuo vagystės ir kitos. Jas galite užsisakyti perkant draudimą arba vėliau.

Susiję straipsniai