Kaip paruošti automobilį žiemai

Ką galite padaryti pats? Ir ką privaloma patikrinti servise?

Norint išvengti brangiai kainuojančių nemalonumų, svarbu pasirūpinti ne tik draudimu, bet ir tinkamai paruošti savo automobilį. Juk neužtenka vien pakeisti padangas. Kokius pagrindinius dalykus reikia atlikti?

Žibintai

Šaltuoju metų laiku kelio matomumą apsunkina rūkas, krituliai, tamsa, todėl automobilio žibintai turėtų būti švarūs, tinkamai sureguliuoti ir veikiantys visu pajėgumu.  

Druskos, kuriomis žiemą barstomi keliai, dulkės, purvas apneša automobilio žibintus ir dėl to suprastėja skleidžiamos šviesos stiprumas. Jei automobilio žibintai turi įbrėžimų, yra pageltę ar tapo matiniai, juos galima atnaujinti poliruojant. Tai galite padaryti patys specialia poliravimo pasta.

Saugaus vairavimo atmintinė

Variklis ir padangos

Aušinimo skystis apsaugo variklį nuo užšalimo. Tinkamai parinkta ir laiku keičiama alyva mažina detalių trintį ir dilimą. Pasirūpinkite specialiomis žiemai pritaikytomis priemonėmis ir taip išvengsite nemažai išlaidų reikalaujančio variklio remonto.

Reguliariai tikrinkite padangų protektorius ir slėgį, retkarčiais sukeiskite jas vietomis. 

Kaip prižiūrėti padangas, kad tarnautų ilgai

Būtina patikrinti autoservise

Akumuliatorius

Žiemą akumuliatoriaus energijos talpa sumažėja dėl padidėjusio darbo krūvio (salono šildymo, žibintų darbo). Prieš žiemos sezoną serviso meistrai turėtų įvertinti akumuliatoriaus patikimumą.

Stabdžių sistema

Nenuvertinkite stabdžių patikros būtinybės šaltuoju metų laiku. Nepamirškite, kad važiuojant 90 km/h greičiu stabdymo kelias (priklausomai nuo modelio) gali siekti iki 81 metro sausame kelyje ir iki 120 metrų esant šlapiai dangai, o dar daugiau – esant plikledžiui. Ypač reikėtų sunerimti ir skubėti automobilį pristatyti profesionalams patikrinti, kai:

  • stabdžiai cypia, stabdymas sulėtėjęs ir efektyvumas sumažėjęs;
  • vairas ir stabdžių pedalas vibruoja stabdant;
  • stabdžiai blokuojasi, automobilis trūkčioja;
  • stabdžių pedalas sunkiai spaudžiasi;
  • stabdant automobilį sumėto.

Susiję straipsniai