Duomenų atkūrimo po kibernetinės atakos draudimas
Galime apdrausti jūsų įmonę nuo duomenų ir programinės įrangos praradimo ar sugadinimo dėl kibernetinės atakos. Jei jau turite Įmonių turto draudimo sutartį su mumis, telieka į ją įtraukti šią papildomą draudimo sąlygą.
COVID-19 pandemija, informacinių ir ryšių technologijų plėtra ir didėjantis prie interneto prijungtų išmaniųjų įrenginių skaičius lėmė, kad nuo 2020 m. kibernetinių atakų Lietuvoje daugėja.
Nacionalinio kibernetinio saugomo centro sistemoje registruotų kibernetinių incidentų skaičius per metus išaugo nuo 3241 kibernetinių incidentų 2019 m. iki 4330 incidentų 2020 m (+25 proc.). Per 2021 pirmąjį pusmetį užfiksuota 1780 incidentų (+2 proc.). Kas yra kibernetinė ataka?
Draudimo apsauga iki 50 000 Eur
Atlyginsime visas pagrįstas ir būtinas išlaidas duomenims ir programinei įrangai atkurti iš atsarginių kopijų, išvalyti ir atstatyti iki tos pačios būklės, kurioje jie buvo prieš pat kibernetinę ataką.
Taip pat alyginsime visas ekonomiškai pagrįstas išlaidas, kurias patyrėte siekdami sumažinti duomenų atkūrimo nuostolius.
Galite rinkis draudimo apsaugos sumą nuo 5 000 iki 50 000 Eur.
Norite apdrausti savo duomenis?
Kad galėtumėte apdrausti savo duomenis, įmonė privalo turėti „If“ įmonės turto draudimą.
Taip pat įmonė turi būti įsipareigojusi: daryti atsargines duomenų kopijas, naudoti tik teisėtas operacines sistemas ir programinę įrangą, naudoti antivirusines programas ir kontroliuoti duomenų pasiekiamumą.
Įmonių turto draudimasNaudinga informacija
- Daugiau informacijos apie kibernetines atakas galite rasti Nacionalinio kibernetinio saugumo būklės ataskaitoje.
-
Rekomendacijas, kaip apsaugoti savo duomenis ir turtą nuo kibernetinių atakų galite rasti Nacionalinio kibernetinio saugumo centro internetinio puslapio (www.nksc.lt) skiltyje Saugumo pranešimai ir rekomendacijos.
Kas yra kibernetinė ataka?
Kibernetinė ataka yra neteisėtas trečiosios šalies pradėtas veiksmas, nukreiptas prieš skaitmeninius duomenis, programinę įrangą, kompiuterius ar kitus elektroninius įrenginius, jų sistemas ar tinklus.
Pavyzdžiui, kibernetinė ataka gali piktavališkai išjungti kompiuterius, pavogti duomenis arba naudoti pažeistą kompiuterį kaip kitų atakų paleidimo tašką.