Populiariausios kačių veislės – 2023 m.

Mėgstamiausios kačių veislės dažnai keičiasi. Vienas iš būdų paaiškinti šį reiškinį – kintantys prioritetai ir tendencijos. Pastaruoju metu populiariomis laikomos šios kačių veislės:
1. Bengalijos katė
2. Meino meškėnas
3. Britų trumpaplaukė katė
4. Siamo katė
5. Birmos katė
Sužinokite apie išskirtines šių veislių savybes, o taip pat skaitykite, ką pasakoja jų šemininkai.

1. Bendrauti linkusios Bengalijos katės

Šios veislės populiarumui įtakos turi išskirtinė gyvūnėlio išvaizda. Iš tiesų, savo kailiuko raštu Bengalijos katė labiau primena leopardą, nei įprastą katę. O savo charakteriu šios katės taip pat nusipelno teigiamo dėmesio. Jos yra smalsios, kantrios ir patikimos, tad nesunkiai užkariauja namiškių širdis. Tačiau joms taip pat svarbu turėti privačią erdvę. Šiam augintiniui būtinas atskiras namelis ar tik jam skirta erdvė, kurioje gyvūnėlis galėtų ramiai pailsėti.

Bengalijos kačių savybės:

 • Išvaizda: trumpaplaukės katės, vidutinio – didelio dydžio.
 • Elgesys: dažniausiai mėgsta draugiją ir bendrauja, linkusios žaisti ir „šnekėtis“ su šeimininku, draugiškos su vaikais.
 • Gyvenimo trukmė: paprastai gyvena nuo 12 iki 16 metų.
 • Sveikatos priežiūra: svarbu stebėti šių kačių širdies sveikatą.

Patirtimi dalijasi Bengalijos katino Leo šeimininkė Ana:

„Seniai norėjau auginti Bengalijos katę, nes jos kailiukas toks panašus į laukinės katės. Nuostabu laikyti namuose tokį didingą gyvūną. Nors Leo atrodo it laukinis, taip nėra! Jis meilus ir švelnus katinas, gali nuspėti, kaip jis elgsis. Nors kartais pasimėgauja vienuma savo namelyje, dažnai prašosi paglostomas.“

2. Meino meškėnas: švelnusis kačių pasaulio milžinas

Meino meškėnai yra stambiausi naminių kačių veislės atstovai. Jie išsiskiria ne tik dydžiu, bet ir lūšį primenančiais kuokšteliais ant ausų. Šie gyvūnai ne itin mėgsta karstytis medžiais, mieliau leidžia laiką žemėje, yra lėto ir draugiško būdo. Meino meškėnai garsėja švelnumu, todėl yra mylimi savo šeimininkų kompanionai.

Meino meškėnų savybės:

 • Išvaizda: didingos išvaizdos ilgaplaukės katės, užauga iki 8 kg.
 • Elgesys: pasižymi lėtu ir švelniu būdu.
 • Gyvenimo trukmė: įprastai gyvena nuo 12 iki 14 metų.
 • Sveikatos priežiūra: rūpinantis šių augintinių sveikata, svarbu sekti jų širdies būklę ir nepamiršti klubo displazijos pavojaus.

Patirtimi dalijasi Meino meškėno Kalno savininkas Elijas:

„Ką aš galiu pasakyti: Kalnas ir yra Kalnas. Vardas pasako viską. Nors Kalnas sveria daugiau kaip 6 kilogramus, pagal savo amžių jis nėra didelis. Apibūdinčiau jį kaip ramų ir tylų katiną. Jeigu jau Kalnas turi ką pasakyti, geriau pasakys tą tyliai, o ne garsiu kniaukimu. Tarp mudviejų užsimezgęs stiprus ryšys.“

3. Žaviosios britų trumpaplaukės: savarankiškos ir šnekios

Šios veislės katės pasižymi apskritu snukučiu ir švelniu kailiuku. Bet savo charakteriu jos spinduliuoja nepaprastą žavesį. Britų trumpaplaukės katės dažniausiai yra ramios ir savarankiškos. Jos visiškai mielai leidžia laiką su šeimininkais, tačiau moka užsiimti ir pačios. Suaugęs šios veislės augintinis greičiausiai jausis ramiai ir laisvai, jeigu išeidami į darbą paliksite jį namuose vieną.

Britų trumpaplaukių kačių savybės:

 • Išvaizda: trumpaplaukės katės apskritu snukučiu; vidutinio – didelio dydžio gyvūnai.
 • Elgesys: šnekios ir itin protingos, mielai leidžia laiką namuose ir ne itin linkusios klajoti.
 • Gyvenimo trukmė: paprastai gyvena nuo 14 iki 20 metų.
 • Sveikatos priežiūra: šios veislės katės dažniausiai pasižymi gera sveikata, bet vis tiek rekomenduojama reguliariai tikrinti augintinio sveikatą.

Patirtimi dalijasi britų trumpaplaukių veislės katino Bimo šeimininkas Martynas:

„Bimas žaismingas, šnekus ir be galo protingas. Mano katinas retai kada užsimano pasėdėti ant kelių; jis mieliau elegantiškai tupi ten, iš kur matyti visas kambarys. Rytais Bimas su manimi pasisveikina, o vakarais laukia grįžtančio prie durų. Jis mėgsta „kalbėti“, ir kartais tikrai įmanoma palaikyti su juo dialogą – šitas katinas išties iškalbus. Su svečiais nesiskubina bičiuliautis – pirmiausia reikia pelnyti jo pasitikėjimą.“

4. Siamo katės: žaismingos net sulaukusios brandaus amžiaus

Siamo katės yra ypatingos šeimininkų numylėtinės, nes išlieka žaismingos iki pat senatvės. Jos draugiškos ir patikimos kompanionės, džiuginančios šeimininkus savo gyvu būdu. Paminėtina, kad Siamo katės nemėgsta visą dieną likti vienos – joms reikia draugijos.

Siamo kačių savybės:

 • Išvaizda: trumpaplaukės katės; vidutinio – didelio dydžio.
 • Elgesys: ištikimos ir patikimos, žaismingo temperamento, nemėgsta vienatvės.
 • Gyvenimo trukmė: dažniausiai gyvena nuo 15 iki 20 metų.
 • Sveikatos priežiūra: Siamo katės paprastai ilgaamžės, tačiau dėl auglių rizikos rekomenduojama reguliariai tikrinti šių augintinių sveikatą.

Patirtimi dalijasi Siamo katės Lili šeimininkė Ilzė:

„Lili– mūsų šeimos narė jau beveik penkerius metus. Jai vis dar patinka žaisti, kaip tada, kai buvo mažytė. Sisi mūsų gyvenime atsirado netikėtai. Anksčiau teko girdėti, kad Siamo katės pasiutusios, nedraugiškos ir temperamentingos. Tačiau Lili – visiška priešingybė. Ji meili, patikima, mėgsta žaisti su vaikais, rodo didžiulę kantrybę, graži ir protinga, o jos priežiūra neužima daug laiko. Kol kas jokių sveikatos problemų nepastebėjome.“

5. Birmos katės: katė su šunišku charakteriu

Grožiu ir įspūdingu šoklumu garsėjančios Birmos katės yra puikios draugės. Joms patinka žaisti su vaikais ir kitais augintiniais. Sakoma, kad jos net moka atnešti numestą kamuoliuką ir it šunyčiai trokšta leisti laiką su savo šeimininkais. Šios katės tikriausiai liūdės paliktos namuose vienos, o draugija joms tiesiog būtina.

Birmos kačių savybės:

 • Išvaizda: trumpaplaukės katės; vidutinio – didelio dydžio.
 • Elgesys: draugiškos, aktyvios ir itin linkusios bendrauti.
 • Gyvenimo trukmė: įprastai gyvena 14–16 metų.
 • Sveikatos priežiūra: šios katės dažniausiai apdovanotos gera sveikata, tačiau linkusios sirgti diabetu; svarbu sekti kalio kiekį kraujyje.

Patirtimi dalijasi Birmos katės Tajos šeimininkė Natalija:

„Jos vardas mums primena, kad ši rafinuota ponia kilusi iš Rytų, o konkrečiau – Tailando. Pasaulyje nėra tokios kitos katės kaip ši – tokia graži, švelnaus būdo. Jos priežiūra visai paprasta. Užėję svečiai dažnai nustemba, kokia ji draugiška. Birmos katės neturi poplaukio, todėl kailiukas minkštas ir švelnus – vienas malonumas glostyti tokią katę, kai ji susirango ant kelių. Manoma, kad Birmos katės neša sėkmę.“

„If“ augintinių draudimas: nebrangus, patikimas ir naudingas

Jeigu norite, kad gyvenimas turint kačiuką būtų ramesnis, pasirūpinkite augintinio draudimu. Augintinio draudimo įmokos pas mus prasideda nuo 8 Eur per mėnesį. Netikėtos sveikatos priežiūros arba vaistų išlaidos atlyginamos iki 2 500 Eur per metus.

Galima apdrausti nuo 2 mėnesių iki 8 metų amžiaus tiek veislinius, tiek neveislinius gyvūnus. Atsižvelgiant į pasirinktą paslaugą, draudimo išmoka gali būti mokama ir dėl dantų priežiūros, dingusio arba pavogto augintinio, ir kitų su juo susijusių situacijų. Pasidomėkite ir apdrauskite savo augintinį.

Susiję straipsniai