Sveikatos draudimo įvykis

Jei atsiskaitėte grynaisiais arba savo banko kortele, užregistruokite įvykį prisijungę prie savitarnos sistemos. 
Jei už paslaugas ar vaistus atsiskaitote „If“ sveikatos draudimo kortele, papildomai registruoti įvykio ar siųsti  čekių kopijų nereikia.

Užregistruokite ir pasitikrinkite likutį!

Eiti į savitarną

Ar žinote, kad...

„If“ sveikatos draudimo kortelės nebūtina nešiotis su savimi, pakanka pateikti jos nuotrauką telefone. Svarbu, kad nuotraukoje matytųsi kortelės numeris ir brūkšninis kodas.

Dažniausiai užduodami klausimai

Jei atsiskaitote asmenine „If" sveikatos draudimo kortele

• Sveikatos draudimo kortele galite atsiskaityti daugiau kaip 1100 sveikatos priežiūros įstaigų, įtrauktų į nuolat plečiamą „If“ sveikatos draudimo kortelės partnerių sąrašą;
• Atsiskaitydami pateikite savo asmens dokumentą ir sveikatos draudimo kortelę arba jos nuotrauką, kurioje matytųsi kortelės numeris ir brūkšninis kodas; 
• Atsiskaitant už paslaugas Jums nereikės įšaldyti savo pinigų – draudimo kompensuojamą sumą sveikatos priežiūros įstaiga išskaičiuos iš Jūsų sveikatos draudimo kortelės;
• Atsiskaičius „If“ sveikatos draudimo kortele, Jums nereikia atlikti jokių papildomų veiksmų – nei pranešti apie patirtas išlaidas, nei siųsti mums mokėjimo ar kitų dokumentų;
• Informaciją apie sveikatos draudimo sumų likučius ir Jums suteiktas paslaugas galite rasti prisijungę prie sveikatos draudimo savitarnos sistemos.

Jei atsiskaitote grynaisiais pinigais arba mokėjimo kortele

• Jei apsilankėte įstaigoje, kuri nėra „If“ partneris, už paslaugas galite atsiskaityti grynaisiais arba savo banko mokėjimo kortele.
• Apie patirtas išlaidas informuokite mus užregistruodami įvykį savitarnos sistemoje ir pateikdami mums mokėjimo kvitus (visais atvejais) bei medicininius dokumentus su gydytojo nurodyta diagnoze (kai kompensuojama ne pagal visų sveikatos draudimo išlaidų sąlygą).
• Gavę visus reikalingus dokumentus, Jūsų gydymo išlaidas atlyginsime pinigus pervesdami į Jūsų sąskaitą.
• Draudimo išmokas vidutiniškai išmokame per 3 darbo dienas nuo tos dienos, kai gauname visą informaciją, reikšmingą draudžiamajam įvykiui nustatyti.

Draudžiamasis įvykis – mediciniškai pagrįstas apdraustojo ambulatorinis gydymas draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu dėl ūmaus susirgimo.

Dažniausiai pasitaikantys susirgimai: akių konjunktyvitas, ūmūs kvėpavimo takų uždegimai ir infekcijos (pvz. plaučių uždegimas, faringitas / laringitas, bronchitas, gripas, sinusitas ir kt.), įvairios traumos bei žaizdų perrišimai, siūlų pašalinimas, šlapimo takų infekcija ir kiti ūmūs susirgimai bei traumos.

Papildoma sąlyga Nr. 303 Lėtinių ligų gydymo išlaidų draudimas

Draudžiamasis įvykis – draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu mediciniškai pagrįstas apdraustojo ambulatorinis gydymas dėl lėtinės ligos.

Dažniausia pasitaikančios praktikoje ligos: skydliaukės funkcijos sutrikimas, gimdos mioma, toliaregystė, dermatitas, nagų grybelis, hipertenzija, lėtinė kojų venų patologija, lėtinės širdies kraujagyslių ligos, stuburo osteochondrozė bei radikulopatija, egzema, krūtų fibroadenoma ir kt.

Ką kompensuojame? Atlyginamos sveikatos priežiūros įstaigose suteiktos šios paslaugos:

• gydytojų paslaugos (šeimos gydytojų bei gydytojų specialistų konsultacijos);
• slaugytojų paslaugos (injekcijos bei infuzijos (be vaistų kainos), žaizdų perrišimai ir kt.);
• įvairūs diagnostiniai tyrimai.

Dėmesio! Pagal ambulatorinio gydymo išlaidų draudimo sąlygą yra nekompensuojamos išlaidos už gydytojo paskirtus medikamentus bei gydymo procedūras (pvz. gydomieji masažai, fizioterapija ir kt.), profilaktinius ir savanoriškus tyrimus (pvz. kai gydytojas nenustato susirgimo, vairuotojų sveikatos patikra, tyrimai pagal sveikatos programas), odontologines paslaugas, skiepus, sveikatos sutrikimus dėl nėštumo ar nevaisingumo bei kt. Šias Jūsų išlaidas mes galime kompensuoti pagal Visų sveikatos išlaidų draudimo sąlygą.

Papildoma sąlyga Nr. 304 Dienos chirurgija ir dienos stacionaras

Draudžiamasis įvykis – draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu mediciniškai pagrįstas Apdraustojo gydymas dienos stacionare.

Kompensuojamos dienos chirurgijos (planinės ir skubios operacijos) ir slaugymo paslaugos suteiktos Apdraustajam būnant dienos stacionare iki 24 val.

Dažniausiai pasitaikančios operacijos: kelio ir peties sąnarių artroskopinės operacijos, kojų venų varikozės chirurginis gydymas, chirurginis apgamo pašalinimas, įvairios ginekologinės operacijos ir kt.

Dėmesio! Pagal dienos chirurgijos paslaugą nekompensuojamos operacijos ir gydymas dienos stacionare susijęs su lėtine dantų patalogija, priklausomybės ligų gydymu, nėštumu ar nevaisingumu. Taip pat nekompensuojamos kosmetinės ir plastinės operacijos, regėjimo koregavimas lazeriniu būdu. Neatlyginamos išlaidos per operacijas naudojamų medžiagų, implantų, protezų įsigijimą. Visas šias išlaidas galime kompensuoti pagal visų sveikatos išlaidų draudimo sąlygą.

Draudžiamasis įvykis – mediciniškai pagrįstas apdraustojo gydymas stacionare (išskyrus dienos chirurgiją ir dienos stacionarą) draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu.

Kompensuojamos išlaidos už terapinį ir chirurginį gydymą, tyrimus ir konsultacijas, komforto paslaugas (pvz. pagerinta palata), ligoninėje paskirtas medicinos priemones ir vaistų priemokas (išlaidos turi būti įtrauktos į bendrą gydymo įstaigos sąskaitą arba turi būti pateiktas stacionare gydžiusio gydytojo paskyrimas ar receptas).

Papildoma sąlyga Nr. 304 Dienos chirurgija ir dienos stacionaras

Draudžiamasis įvykis – draudimo apsaugos galiojimo laikotarpiu mediciniškai pagrįstas Apdraustojo gydymas dienos stacionare.

Kompensuojamos dienos chirurgijos (planinės ir skubios operacijos) ir slaugymo paslaugos suteiktos apdraustajam būnant dienos stacionare iki 24 val.

Praktikoje dažniausiai pasitaikančios operacijos: kelio ir peties sąnarių artroskopinės operacijos, kojų venų varikozės chirurginis gydymas, chirurginis apgamo pašalinimas, įvairios ginekologinės operacijos ir kt.

Dėmesio! Pagal Stacionaraus gydymo ar dienos chirurgijos paslaugą nekompensuojamos operacijos ir gydymas dienos stacionare susijęs su lėtine dantų patalogija, priklausomybės ligų gydymu, nėštumu ar nevaisingumu. Taip pat nekompensuojamos kosmetinės ir plastinės operacijos, regėjimo koregavimas lazeriniu būdu. Visas šias išlaidas galime kompensuoti pagal Visų sveikatos išlaidų draudimo sąlygą.

•  Profilaktiniai tyrimai ir tyrimai, kuriuos atliekate be gydytojo paskyrimo; 
•  Paslaugos, susijusios su priklausomybės ligų gydymu, psichinių ligų diagnozavimu ir gydymu, psichologo konsultacijos; 
•  Paslaugos, susijusios su nėštumu ar nevaisingumu; 
•  Regėjimo koregavimas lazeriniu būdu, apgamų šalinimas lazeriu ir kitos lazerinės procedūros gydymo įstaigose;
•  Dantų plombavimas, protezavimas, burnos higiena, ortodontinis gydymas, kitos dantų priežiūros paslaugos; 
•  Fizioterapija, ergoterapija, kineziterapija, haloterapija, manualinė terapija, vandens ir purvo procedūros, gydomieji masažai ir pan.;
•  Vaistai (tiek receptiniai, tiek nereceptiniai) ir medicinos pagalbos priemonės (inhaliatoriai, kraujo spaudimo matuokliai, termometrai, pleistrai ir pan.), įsigyti licencijuotose vaistinėse. Norime atkreipti dėmesį, kad maisto papildai ir vitaminai, įsigyti internetinėse svetainėse, kurios nepriskiriamos vaistinėms, nebus kompensuojami;
•  Skiepai;
• Korekcinių akinių, gydomųjų apsauginių akinių, kontaktinių lęšių ir jų dezinfekavimo priemonių įsigijimas su sveikatos priežiūros specialisto paskyrimu (receptu).
 
Jei Jūsų įmonė yra pasirinkusi išplėstinį visų sveikatos išlaidų draudimą, tuomet papildomai dar kompensuojamos sporto klubų paslaugos, aromaterapiniai masažai, kosmetologinės procedūros, vaistinėse įsigytos kosmetinės priemonės ir pan.

Norėdami prisijungti prie savo sveikatos draudimo savitarnos sistemos, turite įvesti savo asmeninės sveikatos draudimo kortelės numerį ir slaptažodį. Jungdamiesi pirmą kartą, kaip slaptažodį įveskite 4 skaitmenis – savo gimimo mėnesį ir dieną (pvz., 0131). Prisijungę pirmą kartą, šį slaptažodį turėsite pakeisti (vėliau to daryti nebereikės).

Prisijungę galėsite:

• užregistruoti sveikatos draudimo įvykį;
• peržiūrėti sveikatos draudimo panaudojimo istoriją.

Prisijungę matysite:

• Jūsų sveikatos draudimo galiojimo laikotarpį;
• sveikatos išlaidas, kurias užregistravote pateikę mokėjimo dokumentus bei išlaidas, už kurias kompensuota iškart, atsiskaičius sveikatos draudimo kortele;
• Jums suteiktos paslaugos pavadinimą, kainą, mūsų kompensuotą sumą, sveikatos išlaidų grupę bei statusą;
• draudimo sumų likučius.

Lentelėje „Draudimo sumų likučiai“ matysite:

• kokios sveikatos draudimo paslaugos (sąlygos) Jums teikiamos. Kiekviena draudimo paslauga (draudžiamieji ir nedraudžiamieji atvejai) išsamiai aprašyta sveikatos draudimo taisyklėse – būtinai su jomis susipažinkite;
• kokią paslaugos kainos dalį kompensuoja draudimo bendrovė „If“;
nepanaudotą draudimo sumos dalį. Suma „0,00 Eur" reiškia, kad visa draudimo suma yra išnaudota.

Jei negalite prisijungti prie savitarnos sistemos, susisiekite su mumis elektroniniu paštu sveikata.zalos@if.lt arba telefonu 1620. 

Jei nepavyksta užregistruoti įvykio savitarnos sistemoje, prašome užpildyti šią įvykio registracijos formą.

Pametę savo draudimo kortelę susisiekite su mumis elektroniniu paštu sveikata@if.lt arba telefonu 1620.

Sužinoti, ar liga priskiriama prie ūmių, lėtinių ar kritinių bei taip pat - ar įvykis laikomas nedraudžiamuoju galima šioje lentelėje.

Taisyklės ir dokumentai

Draudimo taisyklės – tai sutarties sąlygos, pagal kurias mes įsipareigojame Jums atlyginti nuostolius atsitikus įvykiui. Taisyklėse išsamiai išdėstyti draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai, draudžiami objektai, žalos atlyginimo principai ir kitos svarbios sąlygos.​​​​​​​​