Kaip parduoti automobilį?

Automobilio pardavimas – nemenkas iššūkis, ypač jei tai darote pirmą kartą. Štai 7 žingsniai, kaip sklandžiai parduoti automobilį.

Jei automobiliu naudotis neketinate, galite nutraukti privalomojo automobilio draudimo sutartį apie tai raštu įspėję ne mažiau nei 15 d. iki numatomos draudimo sutarties nutraukimo dienos. Jums bus grąžinta sumokėta draudimo įmoka už likusį draudimo sutarties galiojimo laikotarpį, atskaičius sutarties sudarymo ir vykdymo administracines išlaidas. Ką dar svarbu žinoti?

# 1 Pasirūpinkite kosmetiniu remontu ir švara

Prieš parduodant automobilį rekomenduojame atlikti smulkius remonto darbus: pakeisti stabdžių trinkeles, tepalus, suremontuoti neveikiantį valytuvą, pakeisti sulūžusi žibintą, papildyti kondicionavimo sistemą freonu. Atlikus kosmetinį remontą automobilį labai svarbu nuplauti ir išvalyti saloną.

# 2 Tinkamai nufotografuokite

Tinkamai padarytos nuotraukos ne tik pritrauks didesnį dėmesį, tačiau ir potencialiems klientams bus aiškiau matyti automobilio būklė. Nuotraukose būtinai turi matytis išorė, salonas, bagažinė ir variklis. Svarbu fotografuoti dieną, geriausia – lauke. 

# 3 Nustatykite automobilio vertę

Vertę nustatyti galite atlikę automobilio komplektacijos analizę ir palyginę kainas parduodamų automobilių platformose. Dažnai pirkėjai yra linkę derėtis, tad vertėtų būti pasiruošus kainą šiek tiek sumažinti pirkėjo naudai.

# 4 Sukurkite skelbimą

Automobilių skelbimai sėkmingi tada, kai yra padarytos kokybiškos nuotraukos, o informacija pateikta trumpai ir aškiai. Stenkitės rašyti trumpais sakiniais, pageidautina – lietuviškomis raidėmis. Taip skelbimas atrodys solidesnis ir patikimesnis.

Skelbime turėtų būti įvardyti automobilio pranašumai (pvz., neseniai keistos dalys), taip pat trūkumai. Taip išvengsite papildomų klausimų ir parodysite pirkėjui, kad nieko neslepiate.

Greičiausiai skelbimą patalpinti internetu, specializuotose svetainėse, pvz.: autopliusautogidasautobilis ir kt. 

# 5 Ką daryti su automobilio draudimu?

Privalomojo automobilio draudimo sutartį galite perrašyti automobilio draudimo sutartį naujajam savininkui. Tereikia su automobilio pirkimo–pardavimo sutartimi kreiptis į draudimo bendrovę ir pranešti, ar draudimą perduodate naujajam savininkui.

Jei turite kasko draudimą, rekomenduojame jį nutraukti prieš pasirašant pirkimo–pardavimo sutartį. Jums bus grąžinama draudimo įmoka už likusį apmokėtą draudimo sutarties galiojimo laikotarpį, atskaičius sutarties sudarymo ir vykdymo administracines išlaidas. 

# 6 Pasirašykite automobilio pirkimo–pardavimo sutartį

Tinkamai sudaryta automobilio pirkimo pardavimo sutartis – vienas svarbiausių dalykų. Sutarties šabloną rasite VĮ „Regitra“ interneto puslapyje. Šį pavyzdį galima atsispausdinti nemokamai. Tai yra laisvos formos automobilio pirkimo ar pardavimo sutartis, kurią galite koreguoti, jei atsirastų poreikis ją papildyti.

# 7 Sutvarkykite dokumentus

Sėkmingai pardavus automobilį lieka sutvarkyti paskutinius formalumus. Transporto priemonę išregistruoti reikia VĮ „Regitroje“ per 15 dienų, nes iki tol ji oficialiai priklauso asmeniui, kurio vardu yra įregistruota. Tad, už bet kokius nusižengimus, eismo įvykius, padarytus su dar neperregistruota transporto priemone tenka atsakyti savininkui.

Tinkamai užpildyta pirkimo – pardavimo sutartis, galėtų įrodyti, kad tuo metu žmogus jau nebuvo transporto priemonės savininkas. Yra du būdai išregistruoti automobilį – važiuoti į „Regitrą“, kur automobilį perrašote naujajam savininkui, arba išregistruoti automobilį internetu.

Susiję straipsniai