Kelionės draudimas Covid-19 epidemijos metu

Kad keliaudami jaustumėtės tinkamai apsaugoti, svarbu ne tik pasirūpinti kelionės draudimu, bet ir įsigilinti, kokiais atvejais jis galios, o kada riziką prisiimate patys. Detaliai draudimo sąlygos, draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai aprašyti kelionės draudimo taisyklėse, kurias prašome perskaityti prieš draudžiantis.

Ar galios būtinosios medicininės pagalbos draudimas susirgus Covid-19?

Ši draudimo apsauga yra esminė kelionių draudimo dalis ir atlygina gydymo išlaidas užsienyje susirgus ar patekus į nelaimingą atsitikimą. Covid-19 pandemijos metu tikimybė susirgti išaugo, todėl jokiu būdu nerekomenduojame keliauti neįsigijus bent šios bazinės draudimo apsaugos.

Svarbu žinoti, kad ši draudimo apsauga susirgus Covid-19 galioja ne visada. Ruošdamiesi kelionei ir jau keliaudami sekite Lietuvos Respublikos Užsienio reikalų ministerijos (URM) http://keliauk.urm.lt/ tinklapyje skelbiamas rekomendacijas:

 • jei prieš išvykstant į kelionę šalis, į kurią keliaujate, jau yra įtraukta Užsienio reikalų ministerijos nerekomenduojamų vykti šalių sąrašą (šalis žemėlapyje pažymėta raudonai ir rašoma „Į šalį nerekomenduojama vykti“) dėl Covid-19 epidemijos, būtinosios medicininės pagalbos draudimas negalios ir gydymo išlaidos jums nebus atlygintos;
 • jei šalis, į kurią vykstate, nėra įtraukta į URM nerekomenduojamų vykti valstybių sąrašą, būtinosios medicininės pagalbos draudimas susirgus Covid-19 galios ir gydymo išlaidos bus atlygintos;
 • jei jūsų kelionės metu URM paskelbė rekomendaciją nevykti į šalį, kurioje esate, būtinosios medicininės pagalbos draudimas Covid-19 atvejams galios 14 dienų nuo rekomendacijos paskelbimo datos. Per tą laiką siūlome grįžti į Lietuvą.

Kas yra išplėstinis kelionės išlaidų draudimas?

Šią draudimo apsaugą sukūrėme tam, kad galėtumėte jaustis labiau finansiškai užtikrinti, jei planuojate keliones Covid-19 protrūkio metu. Ši draudimo apsauga neįeina į standartinį kelionių draudimo paketą. Ją galite įsigyti papildomai, jei renkatės kelionės išlaidų draudimo apsaugą. Nuostoliai bus atlyginti jūsų pasirinktos draudimo sumos ribose.

Tai pasirenkama apsauga, kurią įsigijus kartu su kelionės draudimu, kompensuosime lėktuvų bilietų, viešbučių ir kitas kelionės išlaidas ne tik atšaukus kelionę dėl ligos ar pavėlavus išvykti dėl gamtos sąlygų, bet ir šiais atvejais:

 • jei atšauksite kelionę dėl URM rekomendacijos nevykti (pvz. pandemijos ar ligų protrūkio, terorizmo, masinių neramumų, stichinių nelaimių, karinių konfliktų);
 • jei bus atšauktas lėktuvo, traukinio ar laivo reisas;
 • jei bus atšauktas viešas kultūros, sporto ar kt. renginys bei verslo susitikimas ir kelionė netenka prasmės.
Išplėstinį kelionės išlaidų draudimą galite įsigyti papildomai.

Kada išplėstinis kelionės išlaidų draudimas negalioja?

 • Jei kelionę atšauksite per tris dienas nuo draudimo įsigijimo. Dėl to, šios draudimo apsaugos rinktis neverta, jei draudžiatės prieš pat išvykstant (mažiau nei prieš tris dienas).
 • Jei nutrauksite kelionę URM nepaskelbus rekomendacijos nevykti į jūsų pasirinktą šalį. Kada laikoma, kad URM paskelbė rekomendaciją nevykti – skaitykite žemiau. 

Detaliai draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai aprašyti draudimo taisykėse (11 pusl.).

Kada laikoma, kad URM nerekomenduoja vykti į šalį?

URM tinklapyje http://keliauk.urm.lt/ esančiame žemėlapyje matysite keturių lygių rekomendacijas. Laikome, kad į šalį nerekomenduojama vykti, tik tuo atveju, jei šalis žemėlapyje pažymėta raudona spalva ir rašoma „Į šalį rekomenduojama nevykti“.

 1. Balta spalva – specifinių rekomendacijų nėra.
 2. Geltona spalva – rekomenduojama imtis atsargos priemonių.
 3. Oranžinė spalva – rekomenduojama susilaikyti nuo nebūtinų kelionių.
 4. Raudona spalva – į šalį rekomenduojama nevykti. Kai šalis įtraukta į šį sąrašą laikome, kad URM paskelbė rekomendaciją nevykti. Kai paskelbta aukščiausio lygio rekomendacija nevykti dėl Covid-19 epidemijos, gali negalioti būtinosios medicininės pagalbos draudimas susirgus Covid-19 ir pradeda veikti išplėstinis kelionės išlaidų draudimas, kuris kompensuos kelionės išlaidas, jei nuspręsite kelionę atšaukti. Detaliau apie šias draudimo apsaugas paaiškiname kituose šio straipsnio skyriuose.
Oficiali rekomendacija nevykti – kai  žemėlapyje šalis pažymėta raudona spalva.

Ar galios išplėstinis kelionės išlaidų draudimas atšaukus kelionę dėl reikalavimo izoliuotis sugrįžus?

Saviizoliacija nėra draudžiamasis įvykis. Jei sugrįžus iš šalies yra reikalaujama saviizoliuotis, tačiau nėra paskelbta URM rekomendacija nevykti į tą šalį (ši šalis nėra pažymėta raudona spalva), tokiu atveju už atšauktos kelionės išlaidų nekompensuosime.

Kokias išlaidas atlygins išplėstinis kelionės išlaidų draudimas?

Išplėstinis kelionės išlaidų draudimas atlygins kelionės bilietų, viešbučių ir kitas patirtas (sumokėtas) kelionės išlaidas, kurių negalite susigrąžinti iš kelionės ar renginio organizatoriaus, viešbučio, transporto paslaugų teikėjo ar kitų trečiųjų asmenų.

Pavyzdžiui, kelionės išlaidos gali būti: neatšaukiami lėktuvo bilietai, neišnaudotos nakvynės viešbutyje išlaidos, išlaidos už įrangos nuomą, kuria nepasinaudojote.

Nuostoliai bus atlyginami jūsų pasirinktos draudimo sumos ribose. Tai reiškia, kad atlyginsime faktiškai patirtus nuostolius, bet ne didesnius, nei kelionės išlaidų draudimo suma.

Išplėstinis kelionės išlaidų draudimas atlygins išlaidas, kai negalite susigrąžint tiesiogiai.

Kokią draudimo sumą pasirinkti kelionės išlaidų draudimui?

Draudžiantis internetu, galima pasirinkti jums reikalingą kelionės išlaidų draudimo sumą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirenkama draudimo suma yra vienam keliautojui (apdraustajam). Tai reiškia, kad jei draudimą perkate dviem keliautojams ir pasirinkote 300 eurų draudimo sumą, jūsų bendra draudimo suma yra 600 eurų.

Pavyzdžiui, jei keliaujate dviese ir iš viso kelionei (skrydžių bilietams, viešbučiams ir pan.) išleidote 600 eurų, draudžiantis pakanka pasirinkti 300 eurų draudimo sumą vienam keliautojui.

Jei turite klausimų dėl kelionės draudimo, mes jums atsakysime. Parašykite mums.