Kelionės draudimas Covid-19 pandemijos metu

Būtinosios medicininės pagalba yra esminė kelionių draudimo dalis ir atlygina gydymo išlaidas užsienyje susirgus ar patekus į nelaimingą atsitikimą.
Covid-19 pandemijos metu tikimybė susirgti išaugo, todėl keliauti rekomenduojame apsidraudus. Daugiau informacijos rasite parengtame vaizdo įraše. (Jei patogiau skaityti, informacija pateikta po įrašu).

Kelionių draudimas ir COVID-19 apsauga Atsakymai į dažniausiai kylančius klausimus apie kelionės draudimą Covid-19 pandemijos metu

#1 Ar galios būtinosios medicininės pagalbos draudimas susirgus Covid-19?

Taip, būtinosios medicininės pagalbos draudimas susirgus Covid-19 galios ir gydymo išlaidos bus atlygintos, jei šalis į kurią vykstate yra įtraukta į galiojančių šalių sąrašą, t.y.: geografinė Europa, Armėnija, Azerbaidžanas, Gruzija, Kazachstanas, Turkija, Izraelis, Egiptas, Tunisas, Marokas, Jungtiniai Arabų Emyratai. Atlyginsime pirmosios pagalbos, būtinojo ambulatorinio ar stacionarinio gydymo išlaidas, gydytojo konsultacijos, paskirtų medikamentų, neatidėliotino vežimo bei repatriacijos išlaidas.

Visos kompensuojamos išlaidos susijusios su šios ligos gydymu išvardintos Kelionių draudimo taisyklių, sąlygoje Nr. 201, 25 punkte.

Kokios išlaidos nėra atlyginamos?

Išlaidos, kurios nėra tiesiogiai susijusios su  Covid-19 ligos gydymu, nėra atlyginamos:

 • saviizoliacijos ar karantinavimosi išlaidos, nepriklausomai nuo to ar saviizoliacija/karantinas paskirtas dėl teigiamo Covid-19 testo, ar dėl artimo kontakto su sergančiu Covid-19, ar dėl kitų priežasčių;
 • papildomos grįžimo namo išlaidos, jeigu negalėsite grįžti laiku dėl jums paskirtos saviizoliacijos/karantino;
 • išlaidos už Covid-19 testus;

Visos nekompensuojamos išlaidos išvardintos Kelionių draudimo taisyklių, sąlygoje Nr. 201, 28 punkte. bei draudimo liudijime.

Kelionės Covid-19 pandemijos metu turi būti planuojamos atsakingai

#3 Ar būtinosios medicininės pagalbos draudimas su Covid-19 apsauga galioja visose šalyse?

Būtinoji medicininė pagalba su šia apsauga galioja kelionėms po geografinę Europą ir šias šalis: Armėnija, Azerbaidžanas, Gruzija, Kazachstanas, Turkija, Izraelis, Egiptas, Tunisas, Marokas, Jungtiniai Arabų Emyratai. Kitose pasaulio šalyse būtinosios medicininės pagalbos draudimas Covid-19 atvejams negalioja.

#4 Kokias išlaidas kompensuoja kelionės išlaidų draudimas?

 • Jeigu į kelionę negalėsite išvykti – kompensuosime kelionės bilietų, viešbučių ir kitas patirtas (sumokėtas) kelionės išlaidas, kurių negalite susigrąžinti iš kelionės organizatoriaus, viešbučio, transporto paslaugų teikėjo ar kitų trečiųjų asmenų. Nuostoliai bus atlyginami jūsų pasirinktos draudimo sumos ribose. Tai reiškia, kad atlyginsime faktiškai patirtus nuostolius, bet ne didesnius, nei kelionės išlaidų draudimo suma.
 • Jeigu kelionės metu susirgsite Covid-19 liga, kompensuosime Kelionės draudimo taisyklių KD-20201 58 punkte nurodytas išlaidas, o taip pat jūsų ir kartu su jumis keliaujančių artimų asmenų saviizoliacijos/karantinavimosi išlaidas, bet ne daugiau nei už 14 dienų.

#5 Naujiena! Kelionės išlaidų draudimo praplėtimas Covid-19 pandemijos metu

Šią draudimo apsaugą praplėtėme tam, kad galėtumėte jaustis labiau finansiškai užtikrinti, jei planuojate keliones Covid-19 protrūkio metu. Nuostoliai bus atlyginti jūsų pasirinktos draudimo sumos ribose.

Kada galioja kelionės išlaidų draudimas?

Įsigijus šią apsaugą, kompensuosime išlaidas už kelionę ne tik kai išvykti negalėsite dėl jūsų ar artimojo sutrikusios sveikatos (ir mirties), dokumentų vagystės bei pavėlavimo į skrydį dėl pakeliui įvykusios avarijos ar oro sąlygų, bet ir šiais atvejais:

 • jei į kelionę negalėsite išvykti dėl jums arba kartu su jumis keliaujančiam artimam asmeniui diagnozuotos Covid-19 (SARS-Cov-2) ligos;
 • jei kelionę atšauksite dėl Covid-19 ligos sukeltos jūsų artimųjų mirties (ne anksčiau kaip 10 dienų iki numatytos kelionės pradžios);
 • jei kelionės metu jūs arba jūsų artimas asmuo susirgs Covid-19 liga.
Jei neramu, kad gali tekti atšaukti kelionę, papildoma apsauga – kelionės išlaidų draudimas – gali padėti susigrąžinti už kelionę išleistus pinigus.

#6 Kada kelionės išlaidų draudimas negalioja?

Draudimo apsauga negalios, jei į kelionę negalėsite išvykti dėl:

 • jums paskirtos saviizoliacijos/karantino, tačiau nei jums, nei kartu su jumis keliaujančiam asmeniui nėra nustatyta Covid-19 liga;
 • kelionės ribojimų valstybės mastu, pavyzdžiui, jei šalies į kurią vykstate vyriausybė nuspręs neįsileisti į šalį turistų;
 • avialinijos atšauks skrydžius.

  Plačiau: Kada galioja kelionės išlaidų draudimas
Kelionės išlaidų draudimas atlygins išlaidas, kai negalite susigrąžint tiesiogiai.

#7 Ar kelionės išlaidų draudimas galioja visose šalyse?

Kelionės išlaidų draudimas su Covid-19 apsauga galioja kelionėms po geografinę Europą ir šias šalis: Armėnija, Azerbaidžanas, Gruzija, Kazachstanas, Turkija, Izraelis, Egiptas, Tunisas, Marokas, Jungtiniai Arabų Emyratai. Kitose pasaulio šalyse kelionės išlaidų draudimas su Covid-19 apsauga negalioja.

Detaliai draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai aprašyti kelionių draudimo taisyklėse, 15 psl.

Kokią draudimo sumą pasirinkti kelionės išlaidų draudimui?

Draudžiantis internetu, galima pasirinkti jums reikalingą kelionės išlaidų draudimo sumą. Svarbu atkreipti dėmesį, kad pasirenkama draudimo suma yra vienam keliautojui (apdraustajam). Tai reiškia, kad jei draudimą perkate dviem keliautojams ir pasirinkote 300 eurų draudimo sumą, jūsų bendra draudimo suma yra 600 eurų.

Pavyzdžiui, jei keliaujate dviese ir iš viso kelionei (skrydžių bilietams, viešbučiams ir pan.) išleidote 600 eurų, draudžiantis pakanka pasirinkti 300 eurų draudimo sumą vienam keliautojui.

Turite klausimų dėl draudimo?

Palikite žinutę ir susisieksime su jumis per vieną darbo dieną.

Palikti žinutę