7 pirkiniai gerai savijautai namuose

Namai yra vieta, kurioje praleidžiame išties daug laiko, kartais net kelias dienas iš eilės. Todėl namų aplinka ir tai, kaip juose jaučiamės, gali turėti įtakos sveikatai ir gerai savijautai. Kambariniai augalai, oro drėkintuvas, tinkamas darbo stalas, kokybiškas čiužinys, išmanieji namų įrenginiai ir kt. – visi šie dalykai gali padaryti jūsų gyvenamąją erdvę jaukesnę, saugesnę ir tinkamesnę sveikatai.

Moteris ramiai geria arbatą jaukiuose namuose ir žvelgia į žaliuojantį vaizdą už lango.

Nors rūpinimąsi savimi įprasta sieti su žygiais gamtoje, savaitgaliu SPA ar sveikais vėlyvaisiais pusryčiais su draugais, vis dėlto, gerai apgalvota namų erdvė gali turėti reikšmingos įtakos jūsų savijautai. Jaukūs namai leidžia įsikrauti energijos ir jaustis patogiai kasdienybėje.

Kokybiškas čiužinys

Kokybiškas miegas reiškia daugiau nei praleisti lovoje mažiausiai 7–8 valandas. Geras poilsis naktį gali lemti daugiau energijos kitą dieną, geresnę atmintį ir stipresnę imuninę sistemą ilguoju laikotarpiu. Prie to daug prisideda kokybiškas čiužinys.

Rinkitės tokį čiužinį, kuris vienodai prilaiko visas kūno dalis, kad išvengtumėte pernelyg didelės įtampos ar net skausmo tam tikrose vietose. Vienodas svorio pasiskirstymas ir teisinga kaklo padėtis sumažins būtinybę naktį vartytis, o taip pat gali išgelbėti nuo knarkimo.

Be to, mažiau tikėtina, kad nuo kokybiško čiužinio kils alergija, todėl ilgainiui pradėsite miegoti giliau ir rytą jausitės labiau pailsėję ir atsigavę.

Kambariniai augalai

Kam nepatinka pasėdėti sode arba pasivaikščioti parke? Žaliosios erdvės malšina stresą, suteikia daugiau oro laisvai kvėpuoti ir mąstyti, o taip pat pagerina bendrą savijautą. Būtent todėl kartkartėmis visi mėgstame ištrūkti į gamtą.

Panašų poveikį galima pasiekti su kambariniais augalais. Nebūtina iškart susisodinti visą sodą, tačiau pora augalų kiekviename kambaryje padės pagerinti oro kokybę ir sumažinti protinį nuovargį. Be to, augalų priežiūra dažnai veikia kaip meditacija.

Jeigu anksčiau nesate turėję augalų arba jie jums vis nudžiūdavo, nenusiminkite. Tiesiog rinkitės mažiau reiklius augalus – pradžiai tinka sansevjeros. Jas ne tik paprasta prižiūrėti; sakoma, kad sansevjeros pritraukia turtus ir gerą energiją.

Reguliuojamo aukščio stalas

Dėl daugelio dabartinių darbų pobūdžio ir galimybės dirbti iš namų nemažas skaičius žmonių daug laiko kiekvieną dieną praleidžia sėdėdami prie rašomojo stalo, ant sofos arba lovoje.

Yra žiinoma, kad ilgesnį laiką sėdint laipsniškai mažėja kraujo tiekimas į smegenis ir ilgainiui suprastėja pažinimo funkcija. Maždaug kas pusvalandį keisdami padėtį galite geriau sutelkti dėmesį, apsisaugoti nuo ydingos laikysenos ir per dieną daugiau pasimankštinti.

Nors būtų idealu, kad namų darbo kambaryje būtų ėjimo takelis arba dviratis, kai kuriems žmonėms taip dirbti atrodo pernelyg sudėtinga. Tačiau gera mintis išbandyti stalą, prie kurio dirbama stovint. Turėdami reguliuojamo aukščio stalą, galėsite lengvai pakeisti kūno padėtį ir taip pasirūpinti, kad dirbdami nekenktumėte sveikatai.

Oro drėkintuvas

Jeigu kada nors teko pabusti išdžiūvusia nosimi arba sudirgusia gerkle, bet be ligos požymių, tikėtina, kad kaltas patalpų oras. Net neturintys kvėpavimo sutrikimų žmonės gali patirti šiuos simptomus žiemą, kai dėl šildymo oras namuose pernelyg išsausėja.

Laimė, yra būdų, kaip pasiekti rekomenduojamą sveiką 40 - 60% oro drėgnumo lygį. Žinoma, galite sumažinti šildymą ir namuose išdėlioti dubenis su vandeniu, tačiau geresnis ilgalaikis sprendimas yra investicija į kokybišką oro drėkintuvą.

Galite rinktis garintuvą arba ultragarsinį oro drėkintuvą, didesnį arba mažesnį, garsiau arba tyliau veikiantį prietaisą. Rinkdamiesi atsižvelkite į vietą, kurioje vietoje bei kokio dydžio kambaryje jį statysite. Jeigu oro drėgnumas namuose ne problema, tačiau vis tiek norėtumėte pagerinti patalpų oro kokybę, gerai savijautai namuose padės oro valymo prietaisas.

CO2 stebėsenos įrenginiai

Kambariniai augalai ir oro valymo prietaisai padės sukurti jaukesnę ir malonesnę aplinką namuose. Vis dėlto, jeigu norite, kad patalpų klimatas būtų ne tik komfortiškas, bet ir saugus, naudinga įsigyti CO2 stebėsenos įrenginį.

Be specialaus jutiklio nepamatuosite anglies dioksido koncentracijos namuose. Šios dujos neturi kvapo, o jeigu jų koncentracija uždaroje erdvėje viršija 1 000 mg/l, gali pradėti skaudėti galvą, apimti svaigulys arba bus sunku užmigti.

CO2 stebėsenos įrenginys padės viso šito išvengti nuolat matuodamas patalpų oro kokybę ir nurodydamas kambarius, kuriuos reikėtų dažniau vėdinti. Tai savo ruožtu padės jums jaustis geriau ir apsaugoti kitų šeimos narių, o taip pat ir augalų sveikatą.

Galinga sulčiaspaudė

Jeigu norite dažniau gaminti namuose ir įvairiai bei sveikai maitintis, būtina gerai įrengta virtuvė. Vis dėlto ne visi esame talentingi kulinarai ir ne visiems patinka leisti valandas ruošiant gardžius ir sveikus patiekalus.

Jeigu jūs iš pastarųjų, įsigykite galingą sulčių spaudyklę arba smulkintuvą. Galėsite iš įvairių vaisių ir daržovių (kurių priešingu atveju pakankamai nesuvalgytumėte) pasigaminti sulčių, tirštųjų kokteilių, sriubų ir užtepėlių.

Tai padės suvartoti pakankamai skaidulų ir kitų būtinų maistingųjų medžiagų, o bus paprasčiau pasiruošti sveiką užkandį. Turint tinkamą virtuvės įrangą, net labai užimtam žmogui gero maisto ruošimas taps greitesniu ir malonesniu užsiėmimu.

Išmanus apšvietimas

Elektra nebėra prabanga, įpratome prasitęsti šviesiąją paros dalį ir net nakties valandas leidžiame šviesoje. Tinkama šviesa yra svarbi gerai savijautai namuose, tad verta apgalvoti, kaip ją taikome. Šviesos intensyvumas dažniausiai priklauso nuo turimų lempučių, kurios ne visuomet palankiai veikia organizmą.

Tai galima pataisyti su išmaniuoju apšvietimu. Ši funkcija ne tik leidžia sumažinti elektros sąnaudas automatiškai įjungiant ir išjungiant šviesas, bet ir paprastai pasikoreguoti apšvietimą pagal psichologinius poreikius ir nuotaiką.

Vidaus apšvietimo spalva, intensyvumas, atspalvis ir laikas – viskas jūsų rankose, todėl galite susikurti tokią aplinką, kurioje gerai jausitės. Pavyzdžiui, laipsniškas šviesų prigesinimas prieš miegą ir paryškinimas rytą padės lengviau užmigti ir natūraliau pasiruošti auštančiai dienai.

„If“ būsto draudimas – apsauginė antklodė jūsų namams

Jaukūs namai bus vieta, kurioje jausitės geriausiai. Tačiau lygiai taip pat svarbu, kad būtumėte ramūs dėl savo namų. O kartais juk nutinka netikėtų dalykų: užlieja vanduo, pavagiami vertingi daiktai arba šuniukas nusprendžia pradraskyti skylę sienoje. Kad ir kas nutiktų, jausitės kur kas ramiau, jeigu būsite apsidraudę būsto draudimu.

Kai būstas ir namų turtas apdrausti, nutikus nelaimei, būsime šalia jūsų ir padėsime pasirūpinti žala. Pasirinkite jums tinkamiausią draudimo variantą, ir lengvai naudokitės draudimo paslaugomis savitarnoje Mano If arba programėlėje „If Mobile Baltics“.

Susiję straipsniai