KĄ SVARBU ŽINOTI

draudžiant būstą?
  1. Būsto draudimo atmintinė

Jūsų būstas – bene didžiausia gyvenime investicija, todėl labai svarbu, kad su būsto draudimu apsaugotumėte jį svarbiausiais Jums aspektais. O mes mielai Jums padėsime visais susijusiais klausimais!

​Visada stengiamės įsiklausyti ir išsiaiškinti poreikius. Labai svarbu ne tik pasirinkti tinkamas būsto draudimo apsaugas, bet ir susipažinti su draudimo sutarties sąlygomis ir taisyklėmis. Kad būtų paprasčiau, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamis klausimus, kuriuos rasite žemiau esančioje lentelėje. 

Kokie yra dažniausiai pasitaikantys nedraudžiamieji įvykiai? 

​Draudimas absoliučiai nuo visko būtų toks brangus, kad beveik niekas negalėtų jo nusipirkti. Todėl kiekvienas draudimas turi mažiau ar daugiau išimčių ir nedraudžiamųjų įvykių. Atkreipkite dėmesį į draudimo polise ir taisyklėse nurodytus nedraudžiamuosius įvykius ir jų apibrėžimus.

Dažniausiai pasitaikantys ​nedraudžiamieji įvykiai:
 
• Vanduo į patalpą pateko dėl kiauro stogo, nesandarių balkonų, išorinių sienų ir pan.

• Būsto pamatai, sienos, lubos trūkinėja dėl to, kad namas pastatytas nekokybiškai, dėl pastate ar už jo ribų vykdomų statybos darbų arba tiesiog dėl natūralaus pastato judėjimo.

• Estetinio vaizdo sugadinimas: pvz., sienos ištepimas, grindų įbrėžimas, šaldytuvo durelių įlenkimas.

• Natūralus nusidėvėjimas: reguliariai eksploatuojant šildymo katilą natūraliai nusidėvėjo (išdegė) degimo kamera; natūraliai nusidėvėjo nešiojamojo kompiuterio akumuliatorius.

• Vandens išsiveržimas prakiurus susidėvėjusiems (pvz., surūdijusiems, suskeldėjusiems ir pan.) nepaslėptiems vamzdžiams.

• Gyvūnų padaryta žala, pvz., kai šuo sudrasko minkštus baldus.

• Daiktų pametimas, palikimas, dingimas, pvz., kai sugrįžę iš kelionės pastabėjote, jog nebeturite kompiuterio.

• Pavogė Jūsų dviratį, kurį palikote prirakintą daugiabučio laiptinėje.

• Sugadinote stacionariai laikomą daiktą jo pernešimo arba montavimo metu, pvz., sudaužėte televizorių jo pernešimo metu arba sulaužėte šviestuvą, norėdami jį pakabinti.

• Didelės tikimybės potvynis. Jūs galite pasitikrinti ar Jūsų būstas patenka į didelės tikimybės potvynio zoną Aplinkos apsaugos agentūros internetiniame puslapyje www.gamta.lt​.
 
Ne visiems daiktams draudimo apsauga vienoda
 
Skaitydami tais​ykles, atkreipkite dėmesį, kad kai kurių daiktų draudimo apsauga yra siauresnė nei kitų, arba juos reikia apdrausti papildomai. Pavyzdžiui:

• Telefonus, kompiuterius ir fotoaparatus apdraudžiame nuo ugnies, vandens, vagystės iš namų, gamtinių jėgų ir viršįtampių (apsidraudus „If super namais“), tačiau draudimo apsauga nuo dūžio, vidinio gedimo, vagystės gatvėje ir kitų netikėtų įvykių jiems galiotų tik tada, jei papildomai įsigytumėte „Telefonų, kompiuterių ir fotoaparatų draudimą“.
• Dviračių, dronų, žūklės įrangos, žaislų, kitokių sporto ir laisvalaikio įrengimų nedraudžiame nuo dūžių, vidaus gedimų ir kai kurių kitų įvykių.

Ar viską apdraudėte?

Atkreipkite dėmesį, kad yra trys skirtingi Jūsų namų draudimo objektai:

• nekilnojamas turtas (pvz., Jūsų butas ar namas – jo sienos, lubos, grindys, šildymo katilas ir kiti stacionarūs objektai),
• namų turtas (t. y. Jūsų daiktai ir vertybės – buitinė technika, baldai, drabužiai, pinigai ir pan.),
• civilinė atsakomybė dėl būsto eksploatavimo (t. y. nuostolių atlyginimas kitiems, pvz., kaimynams, jei juos užpilsite).

Visada įsitikinkite, kad Jūsų draudimo polise nurodyti visi objektai, kuriuos norite apdrausti.

Ar draudimo suma atitinka jūsų turto vertę?

Pasirinkdami draudimo sumą, vadovaukitės realia savo turto verte, pasitarkite su draudimo ekspertais. Neverta mažinti draudimo sumos dėl mažesnės draudimo įmokos ar mokėti brangiau už didesnę tikintis turto vertę viršijančios draudimo išmokos. Draudimo suma turi atitikti Jūsų būsto vertę, kad nesusiklostytų Jums nenaudingos nevisiško arba padidintos sumos draudimo situacijos, t. y.:
• jei draudimo suma bus mažesnė nei Jūsų turto vertė, draudimo išmoka nepadengs Jūsų patirtų nuostolių,
• jei draudimo suma bus didesnė nei Jūsų turto vertė, draudimo išmoka padengs Jūsų nuostolius, tačiau neviršys realios turto vertės, o už draudimą būsite permokėję.

Kokie yra draudimo išmokos apribojimai?

Jeigu po įvykio nuspręsite turto neatstatyti ar neįsigyti naujo, taikysime specialias išmokos mokėjimo sąlygas.

Saugokite daiktų įsigijimo dokumentus, jeigu jų draudimo apsaugos apimtis siejama su jų amžiumi, pvz., telefonų, kompiuterių, papuošalų, šildymo katilo, brangesnių kaip 1 000 EUR daiktų ir kt. Visi atvejai nurodyti draudimo taisyklėse.

Kodėl svarbu saugumu rūpintis patiems?

Mes padarysime viską, kad sklandžiai ir greitai atlygintume Jums nuostolius staigaus ir netikėto įvykio atveju. Tačiau svarbu, kad kaip rūpestingi savo namų šeimininkai Jūs laikytumėtės bent minimalių saugumo reikalavimų, kurie užkerta kelią nelaimėms. Pvz., mes negalėsime laikyti netikėtu įvykiu ir atlyginti nuostolių dėl gaisro, kilusio dėl neišvalyto kamino.​

Kada reikia pranešti apie padidėjusią riziką?

Atkreipkite dėmesį, kad draudimo taisyklėse nurodyti atvejai, kai Jūs turite mus informuoti apie pasikeitusias aplinkybes – t. y. padidėjusią riziką, pvz.:

• namuose pradėjote kapitalinį remontą (atkreipkite dėmesį ir į tai, kad statybos metu draudimas galioja tik nuo gaisro ir gamtos jėgų);
• nebegyvenate namuose nuolat;
• nebepratęsėte sutarties su apsaugos tarnyba ir pan.

Įsitikinkite, kad draudimo sutartyje nurodyti teisingi duomenys

Sumokėdami draudimo įmoką, Jūs patvirtinate, kad draudimo sutartyje nurodyti teisingi duomenys ir Jūs susipažinote su draudimo taisyklėmis. Todėl svarbu, kad sutartyje būtų nurodytas teisingas Jūsų būsto adresas, plotas, paskirtis, konstrukcijos tipas ir kiti duomenys. Jei kažkas pasikeistų jau po sutarties sudarymo, būtinai mus apie tai informuokite, kad galėtume pakeisti draudimo sutartį ir apsauga galiotų.

Pavyzdžiui, jei išplėtėte savo gyvenamąjį namą, pastatydami priestatą – būtinai apie tai praneškite. Kitaip Jūsų realus būsto plotas nesutaps su tuo, kuris nurodytas draudimo sutartyje, ir atsitikus įvykiui mes negalėsime padengti visų Jūsų patirtų nuostolių, nes privalėsime juos skaičiuoti tik nuo to ploto, kuris nurodytas sutartyje.

Draudimo išmoka ir įvykio tyrimas

Mūsų tikslas – atlyginti Jums nuostolius kuo greičiau, sklandžiai ir tiksliai. Privalome atsakingai valdyti Jūsų ir kitų savo klientų pinigus ir draudimo išmokas mokėti teisingai ir tinkamai (juk nenorėtumėte, kad Jūsų mums sumokėtą įmoką lengva ranka atiduotume bet kam, kas tik paprašys, ar ne?), todėl esame įpareigoti kiekvienu atveju išsiaiškinti įvykio aplinkybes ir objektyviai įvertinti patirtus nuostolius. Kartais įvykio tyrimas ir žalos išmokėjimas gali užtrukti, jei įvykio aplinkybės neaiškios, reikia informacijos iš valstybinių institucijų ar išorinių ekspertų pagalbos nuostolių dydžiui nustatyti. Žalos atlyginimo greičiui ir tikslumui įtakos turi ir tai, kaip greitai ir tiksliai gauname prašomą informaciją iš Jūsų.​

Draudimo taisyklės

Draudimo taisyklės – tai sutarties sąlygos, pagal kurias mes įsipareigojame Jums atlyginti nuostolius atsitikus įvykiui. Taisyklėse išsamiai išdėstyti draudžiamieji ir nedraudžiamieji įvykiai, draudžiami objektai, žalos atlyginimo principai ir kitos svarbios sąlygos.​​
 
Atsisiųskite:
 
Būsto draudimo taisyklės Nr. TBD 20181 (pdf, 408 kb)
Bendrosios draudimo sąlygos (pdf, 638 kb)

Sužinokite daugiau

APIE MŪSŲ DRAUDIMO PRODUKTUS

  1. Būsto draudimo atmintinė