Būsto ir turto draudimo atmintinė

Būsto ir turto draudimas nėra visur vienodas. Kad būtų paprasčiau, paruošėme atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus. O jei atsakymo į savo klausimą nerasite, parašykite mums.

Skaičiuoti kainą

 Jūsų būsto ir turto draudimas padengs nuostolius jei būtų sugadintas ar pavogtas Jūsų turtas. Ir nors žinojimas, kad turite būsto draudimą ir nelaimės atveju bus viskuo pasirūpinta yra gerai, tačiau dar geriau yra bėdų išvengti arba bent žinoti, jog padarėte viską, kad to išvengtumėte. 

Patarimai ir informacija, kaip galime patys apsaugoti namus ​

Kokie yra nedraudžiamieji įvykiai, kai būsto ir turto draudimas negalioja?

„If“ būsto draudimas turi 3 draudimo variantus - nuo didžiausių nuostolių galinčių sukelti rizikų iki plačias draudimo apsaugas turinčio draudimo, kuris gali apdrausti butą ar namą beveik nuo visko. 

Drausdami būstą ir namų turtą visada pasidomėkite nuo ko draudžiate, ir kada draudimas negalioja. 

Visada žinokite nuo ko draudžiate, ir kada draudimas negalioja

Dažniausiai pasitaikantys nedraudžiamieji įvykiai:

 • Vanduo į patalpą pateko dėl kiauro stogo, nesandarių balkonų, išorinių sienų ir pan.;

 • Būsto pamatai, sienos, lubos trūkinėja dėl to, kad namas pastatytas nekokybiškai, dėl pastate ar už jo ribų vykdomų statybos darbų arba tiesiog dėl natūralaus pastato judėjimo;

 • Estetinio vaizdo sugadinimas: pvz., sienos ištepimas, grindų įbrėžimas, šaldytuvo durelių įlenkimas;

 • Natūralus nusidėvėjimas: reguliariai eksploatuojant šildymo katilą natūraliai nusidėvėjo (išdegė) degimo kamera; natūraliai nusidėvėjo nešiojamojo kompiuterio akumuliatorius;

 • Vandens išsiveržimas prakiurus susidėvėjusiems (pvz., surūdijusiems, suskeldėjusiems ir pan.) nepaslėptiems vamzdžiams, pvz., kai prakiūra iš išorės surūdijąs vamzdis vonioje;

 • Gyvūnų padaryta žala, pvz., kai šuo sudrasko minkštus baldus;

 • Daiktų pametimas, palikimas, dingimas, pvz., kai sugrįžę iš kelionės pastabėjote, jog nebeturite kompiuterio;

 • Jūsų dviračio vagystė, kurį palikote prirakintą daugiabučio laiptinėje;

 • Sugadinote daiktą jo montavimo metu, pvz., sudaužėte televizorių kabinant jį ant sienos, nes tokius darbus rekomenduojama patikėti profesionalams;

 • Sugadinote daiktus jų valymo metu, pvz., naudojant netinkamas valymo priemones sugadinote baldus, siurbiant subraižėte grindis.

Plačiau: būsto draudimo taisyklėse

Turto draudimas: kada draudimas galioja ir kada ne?

Skaitydami tais​ykles, atkreipkite dėmesį, kad kai kurių daiktų draudimo apsauga yra siauresnė nei kitų, arba juos reikia apdrausti papildomai. Pavyzdžiui:

 • Telefonus, kompiuterius (įskaitant planšetes), dėvimus išmaniuosius įrenginius (pvz., išmanieji laikrodžius), foto ir video technika
  apdraudžiama nuo ugnies, vandens, vagystės iš namų, gamtinių jėgų ir viršįtampių (apsidraudus „If super namais“).  Tačiau draudimo apsauga nuo dūžio, vidinio gedimo, vagystės gatvėje ir kitų netikėtų įvykių jiems galiotų tik tada, jei papildomai įsigytumėte „Telefonų ir kompiuterių draudimą“;

 • Juvelyrikos, laikrodžių, muzikos instrumentų, žūklės, medžioklės, sporto inventoriaus, paprastų ir elektrinių dviračių bei paspirtukų, riedžių, dronų ir žaislų nedraudžiame nuo: dūžių, vidaus gedimų ir kai kurių kitų įvykių;

 • Drenažo sistemų, vandens gręžinių, vandens valymo įrenginių, geoterminio šildymo ir kitokių sistemų požeminių ar povandeninių dalių nedraudžiame nuo dūžių, vidaus gedimų ir kai kurių kitų įvykių.

Įsitikinkite, kad draudimo sutartyje nurodyti teisingi duomenys

Sumokėdami draudimo įmoką, patvirtinate, kad draudimo polise nurodyti teisingi duomenys ir susipažinote su draudimo taisyklėmis. Todėl svarbu, kad draudimo polise būtų nurodytas teisingas būsto adresas, plotas, paskirtis, konstrukcijos tipas ir kiti duomenys.

Jei kažkas pasikeistų jau įsigijus draudimo polisą, būtinai mus apie tai informuokite, kad galėtume pakeisti draudimo sutartį ir apsauga galiotų. 

Įsitikinkite, kad draudimo sutartyje nurodyti teisingi duomenys

Pavyzdžiui, jei išplėtėte savo gyvenamąjį namą, pastatydami priestatą – būtinai apie tai praneškite. Kitaip realus būsto plotas nesutaps su tuo, kuris nurodytas draudimo sutartyje, ir atsitikus įvykiui mes negalėsime padengti visų patirtų nuostolių, nes privalėsime juos skaičiuoti tik nuo to ploto, kuris nurodytas draudimo polise.

Kodėl draudimo liudijime nenurodyta draudimo suma?

Turto draudime, atsitikus įvykiui, atlyginami patirti nuostoliai, o ne išmokama konkreti draudimo liudijime nurodyta draudimo suma. Taip draudimo išmokas skaičiuoja visos draudimo kompanijos Lietuvoje.

Draudimo liudijime nurodant draudimo sumą būna nustatytas maksimalus draudimo išmokos limitas, taigi, net jei įvykio atveju patirti  realūs nuostoliai yra didesni nei draudimo liudijime nurodyta draudimo suma, išmokama tik šios sumos neviršijanti draudimo išmoka.

Nustatant draudimo sumą, būtina ją pasirinkti tokią, kad ji būtų ne mažesnė nei turto vertė viso poliso galiojimo laikotarpiu. Priešingu atveju, įvykus įvykiui draudikas apskaičiuodamas nuostolius turės teisę taikyti nevisiško draudimo sąlygas (LR Civilinio kodekso 6.999 straipsnis).

Svarbu: „If“ išduotas būsto draudimo liudijimas, kuriame nėra nurodyta konkreti draudimo suma, o nurodomas draudimo sumos apskaičiavimo būdas, visiškai atitinka Lietuvos banko poziciją dėl turto draudimo sutarčių (2016-04-18 sprendimo Nr. 241-83), kuriame bankams ir draudimo bendrovėms rekomenduoja atsisakyti draudėjo interesų neužtikrinančių ilgalaikių draudimo sutarčių, bei draudimo sutarčių su fiksuota turto draudimo suma. Lietuvos banko pozicijos dokumentą rasite šioje interneto svetainėje.

Draudimo išmoka

Atkreipkite dėmesį, kad draudimo taisyklėse nurodyti atvejai, kai turite informuoti apie pasikeitusias aplinkybes – t. y. padidėjusią riziką, pvz.: namuose pradėjote kapitalinį remontą ;nebegyvenate namuose nuolat; nebepratęsėte sutarties su apsaugos tarnyba ir pan.

būsto draudimas
Saugokite daiktų įsigijimo dokumentus, jeigu jų draudimo apsaugos apimtis siejama su jų amžiumi

Kokie yra draudimo išmokos apribojimai?

Kai kuriais atvejais taikysime didesnę arba mažesnę išskaitą, nei nurodyta draudimo polise, pvz., remonto laikotarpiu visada taikysime ne mažesnę kaip 300 Eur išskaitą, o akinių sudaužymo atveju (pasirinkus „If super namai) išskaitos visai netaikysime. (Visi atvejai nurodyti draudimo taisyklėse ). Jeigu po įvykio nuspręsite turto neatstatyti ar neįsigyti naujo, taikysime specialias išmokos mokėjimo sąlygas.

Saugokite daiktų įsigijimo dokumentus, jeigu jų draudimo apsaugos apimtis siejama su jų amžiumi, pvz., telefonų, kompiuterių, papuošalų, šildymo katilo, brangesnių kaip 1 000 Eur daiktų ir kt. Visi atvejai nurodyti draudimo taisyklėse.

Kai kurioms rizikoms taisyklėse yra nustatyti draudimo išmokos apribojimai. Pvz., išmoka už sugedusius įrenginius iki 3 000 Eur, o už atimtus pinigus gatvėje iki 300 Eur. 

Draudimo išmoka ir įvykio tyrimas

Mūsų tikslas – atlyginti jums nuostolius sklandžiai ir tiksliai. Privalome atsakingai valdyti jūsų ir kitų savo klientų pinigus ir draudimo išmokas mokėti teisingai ir tinkamai todėl esame įpareigoti kiekvienu atveju išsiaiškinti įvykio aplinkybes ir objektyviai įvertinti patirtus nuostolius.

Kartais įvykio tyrimas ir žalos išmokėjimas gali užtrukti, jei įvykio aplinkybės neaiškios, reikia informacijos iš valstybinių institucijų ar išorinių ekspertų pagalbos nuostolių dydžiui nustatyti.

Žalos atlyginimo greičiui ir tikslumui įtakos turi ir tai, kaip greitai ir tiksliai gauname prašomą informaciją iš jūsų.​