Kaip paruošti motociklą sezonui

Jei nėra gedimų, paruošti motociklą naujam sezonui galite patys. Dalinamės, ką pravartu padaryti prieš išriedant į gatves.

Skaičiuoti kainą

Padangų slėgis ir nusidėvėjimas

Reikia patikrinti padangų nusidėvėjimą ir slėgį jose. Esant reikalui, pripūsti iki tinkamo lygio, o jei padangos naudojamos daugiau nei 4 sezonus, vertėtų atidžiai įvertinti nusidėvėjimą ir jas pakeisti prieš pradedant sezoną.

Akceleratoriaus rankena, sankabos, pavarų ir stabdžių svirtys

Prijungę įkrautą akumuliatorių patikrinkite, kaip veikia trumposios ir ilgosios priekinio žibinto šviesos, galinis žibintas, stabdžių ir posūkių šviesos, garso signalas. Užvedę variklį, leiskite dirbti esant laisvoms apsukoms ir stebėkite, ar užgęsta tepalo spaudimo lemputė.

Variklio alyva, pavarų dėžės alyva, aušinimo ir stabdžių skysčiai

Patikrinkite, ar visi skysčiai – variklio alyva, pavarų dėžės alyva, aušinimo ir stabdžių skysčiai – užpildyti iki reikiamo lygio. Taip pat, svarbu nuodugniai patikrinti, ar nėra pratekėjimų ties alyvos nuleidimo kamščiu, stabdžių skysčio rezervuaru, radiatoriumi, priekinių ir galinio amortizatoriaus riebokšliu.

Ar motociklas turi draudimą?

Motociklo draudimas privalomas ir veikia tokiu pat principu kaip ir automobilio draudimas. Jis yra būtinas nežiūrint to, kaip dažnai naudojatės transporto priemone. Jei norite didesnės apsaugos, pasidomėkite kasko draudimu, kuriuo transporto priemonė apdraudžiama nuo gaisro, sprogimo, vagystės ir plėšimo bei kitų rizikų.