Viskas, ką reiktų žinoti apie telefono draudimą

Naujausi išmanieji telefonai kaina nenusileidžia kompiuteriams, o dėl itin dažno naudojimo įvykių nutinka beveik kasdien ir kartais patiriama nemenkų finansinių nuostolių.

Skaičiuoti kainą

Dūžis

Turint telefono draudimą Jums bus atlyginti nuostoliai įrenginiui sudužus. Pavyzdžiui, jeigu telefonas iškris Jums iš rankų ir suduš, atlyginsime telefono remonto išlaidas.

Tačiau nuo smulkių ekrano įskilimų, korpuso įbrėžimų ir kitų estetinio vaizdo pažeidimų, kurie neturi įtakos telefonui veikti nedraudžiame.  

Vagystės

Turint telefono draudimą Jums bus atlyginti nuostoliai, jeigu telefonas bus pavogtas su plėšimo arba įsilaužimo požymiais. Pavyzdžiui, įvykis bus laikomas draudžiamuoju, jeigu Jus gatvėje apiplėš ir atims telefoną arba pavogs telefoną iš spintelės sporto klube. 

Tačiau, jei telefonas tiesiog dingsta ar yra pametamas, tai nelaikoma vagyste. Tad draudimo išmoka tokiu atveju nebus mokama.

Apliejimas

Turint telefono draudimą Jums bus atlyginti nuostoliai dėl netikėto ir netyčinio apliejimo. Pavyzdžiui, jeigu telefoną netyčia apliesite rytine kava, nuostolius kompensuosime. Tačiau jeigu telefonu naudositės lauke per lietų ir dėl to jis suges, nuostolių nekompensuosime.

Tačiau, atlyginti nuostolių negalėsime, kilusių telefoną naudojant po vandeniu, net jei gamintojas tai leidžia.

Kiti netikėti įvykiai

Gyvenimas yra nenuspėjamas, tad visų rizikų prognozuoti neįmanoma. Būtent dėl to siūlome tokį draudimą, kuris konkrečiai neįvardija, kokius nuostolius Jūsų telefonui mes kompensuosime. Svarbu, kad įvykis būtų netikėtas ir neįtrauktas į nedraudžiamųjų įvykių sąrašą.

Tačiau, apdraudžiame tik Jūsų mobiliuosius telefonus, tad nuostolių Jūsų telefono priedams (pvz., ausinėms, krovikliams) kompensuoti negalėsime.

Kaip išsaugoti telefoną

Visi telefonai krenta ir gali sudužti. Veiksmingiausiai ekraną nuo dūžio gelbsti apsauginis ekrano stiklas, kurį galite įsigyti visose telefonų parduotuvėse ar taisyklose. Pasirūpinkite telefono dėklu. Kritimo atveju jis apsaugos telefoną nuo dūžio ir jus nuo papildomų remonto rūpesčių.

Kaip išvengti telefono apliejimo

Beveik visi telefonai bijo drėgmės, tad stenkitės juos saugoti taip, kad jie nesušlaptų. Pvz., plaukdami baidarėmis telefonus saugokite sandariuose maišeliuose arba specialiuose dėkluose.

Kaip išvengti telefono vagystės

Nepalikite telefono automobilyje matomoje vietoje (pvz., ant sėdynės, prietaisų skydelio ir pan.).

Nepalikite telefono be priežiūros. Bare, klube ar koncerte telefoną nešiokitės su savimi kišenėse arba rankinėje. Nepalikite jokių savo daiktų taip, kad juos galėtų paimti kitas asmuo be Jūsų žinios.

Pasirūpinkite telefono dėklu. Kritimo atveju jis apsaugos telefoną nuo dūžio ir jus nuo papildomų remonto rūpesčių.

Kokius nuostolius dengia telefono draudimas

Atlyginsime faktines telefono apžiūros ir remonto išlaidas atskaitę Jūsų draudimo liudijime numatytą išskaitą. Telefoną galėsite remontuoti pasirinktame telefono gamintojo autorizuotame servise.

Jei turite „Apple“, telefono draudimą įrenginį, galėsite remontuoti „iDeal“ ar kitame „Apple“ servise. Taip pat, jei pagal gamintojo politiką įrenginys neremontuojamas, bet keičiamas kitu įrenginiu, keitimo išlaidas taip pat laikysime remonto išlaidomis.

Atlyginsime telefono apžiūros ir remonto išlaidas atskaitę draudimo išskaitą.

Nuostolių atlyginimas, kai telefono remontas negalimas

Jeigu telefono neteksite arba jį remontuoti bus ekonomiškai netikslinga, atlyginsime naujo analogiško arba artimų parametrų (jeigu analogiško nėra galimybės įsigyti) telefono įsigijimo išlaidas atskaitę Jūsų draudimo liudijime numatytą išskaitą ir likusias sumokėti draudimo įmokas.

Nuostoliai, kurių neatlyginsime

Apskaičiuodami draudimo išmokos dydį, taikysime 20 % nuo nuostolių sumos, bet ne mažesnę kaip 50 eurų išskaitą – tai suma, kurios draudimas nekompensuoja. Nuostoliais nelaikysime telefono prekinės išvaizdos ar nuvertėjimo. Taip pat negalėsime atsakyti už užsitęsusius remonto darbus, tais atvejais, kai tiekėjai vėluos pristatyti remontui būtinas atsargines dalis arba susidarius eilėms remonto įmonėse.

Jeigu telefono neteksite, atlyginsime naujo telefono įsigijimo išlaidas, atskaitę išskaitą.

Ar galiu aš įsigyti telefono draudimą?

Sudaryti telefono draudimo sutartį galite, jei atitinkate šiuos kriterijus:

  • Man jau yra 18 metų, o nuolatinė gyvenamoji vieta yra Lietuva;
  • Telefonas yra įsigytas (atsisiųstas) ne seniau kaip prieš 14 dienų;
  • Telefonas yra įsigytas Lietuvoje arba atsisiųstas į Lietuvą;
  • Telefonas skirtas naudotis Europos Sąjungoje;
  • Aš esu teisėtas telefono savininkas;
  • Telefonas yra veikiantis ir niekaip neapgadintas;
  • Telefonas yra naujas (anksčiau nenaudotas ir neremontuotas);
  • Suprantu, kad įvykus įvykiui turėsiu pateikti telefono įsigijimo (atsisiuntimo) dokumentus bei standartinius telefono priedus;
  • Suprantu, kad jei draudimo bendrovė paprašys, turėsiu pateikti telefono naudojimo intensyvumo išklotines;
  • Sutinku, kad pateikti duomenys būtų naudojami informacijai susijusiai su įvykiu gauti iš įvairių registrų.