Apklausa: 51 proc. darbuotojų Lietuvoje nepatenkinti savo darbu

Apklausa: 51 proc. darbuotojų Lietuvoje nepatenkinti savo darbu

Remiantis apklausos duomenimis, daugiau nei pusė dirbančių lietuvių dirba aplinkoje, kuri jų visiškai netenkina. Dar 35 proc. respondentų dirba vidutiniškai tenkinančiomis darbo sąlygomis. Tai reiškia, kad dauguma darbdavių nesiūlo arba siūlo tik iš dalies tinkamas darbo sąlygas, kurioms esant darbuotojai jaustųsi gerai, rodo draudimo bendrovės „If“ atlikta apklausa.

Išanalizavus rezultatus paaiškėjo, kad su mažesniais ar didesniais iššūkiais susiduriame tokiose su darbo aplinka susijusiose srityse, kaip lyderystė, komandinis darbas, darbuotojų gerovė ar darbo prasmingumas. Darbuotojai jaučia įtampą bendraudami su savo vadovais, nesijaučia vertinami, nemato darbo prasmės ir jiems stinga kolegų palaikymo, o tai turi tiesioginės įtakos motyvacijai, rezultatams ir svarbiausia – emocinei sveikatai. Per pandemiją šios problemos tapo dar akivaizdesnės. 

„Reikia pripažinti, kad apklausos rezultatai kelia nerimą tiek darbuotojams, tiek darbdaviams. Vienintelis sprendimas tokiai situacijai pagerinti yra atviras pokalbis ir dialogas. Darbdaviai turi išklausyti savo darbuotojus ir prašyti grįžtamojo ryšio, o darbuotojai turi būti išgirsti. Pokyčiai į gera prasideda nuo paprasto pokalbio ir nuoširdaus noro išsiaiškinti, kas iš tikrųjų kelia nepasitenkinimą ir nusivylimą darbo vieta“, – sako Jurgita Banytė, draudimo bendrovės „If“ Žmogiškųjų išteklių departamento vadovė.

Jurgita Banytė, draudimo bendrovės „If“ Žmogiškųjų išteklių departamento vadovė.

Vienas iš septynių turi gerą darbą 

Apklausa atskleidė, kad tik 14 proc. Lietuvos darbuotojų turi jų vertinimu gerą darbą ir tinkamas darbo sąlygas. Tai reiškia, kad darbdaviui rūpi, kaip darbuotojai jaučiasi darbe, žmonės yra gerbiami ir jų klausomasi. Patenkinti savo darbu žmonės taip pat mano, kad dirba prasmingą darbą, ir jaučia stiprią komandinę dvasią. 

Palyginti su kitomis Baltijos šalimis, daugiausia darbuotojų, patenkintų savo darbu, yra Estijoje (18 proc.), o Latvijoje jų tik 12 proc. 

„Ne kartą įsitikinome, kad žmonės nori tiesiog normalaus darbo. Žinoma, „normalus“ kiekvienam gali turėti skirtingą reikšmę, tačiau, remiantis mūsų apklausa, dauguma darbuotojų pageidauja gero mikroklimato, vadovų, kurie juos gerbia, ir malonių kolegų. Deja, kaip rodo naujausi duomenys, visais aspektais Lietuvos darbo rinka dar turi kur tobulėti“, – sako J. Banytė. 

„If“ inicijuotoje apklausoje dalyvavo 1 500 dirbančių žmonių Baltijos šalyse. Apklausos metu tyrinėtos keturios temos: lyderystė, komandinis darbas, gerovė ir darbo prasmingumas. Klausimai buvo susiję su  kasdienėmis situacijomis darbe, sprendimais, su kuriais susiduria darbuotojai, darbo tikslais ir gerove darbo vietoje.