Arklio galios ne visuomet automobilių naudai

Ne paslaptis, kad vairuotojams kelyje reikia saugotis ne tik keturračių ar dviračių transporto priemonių, bet ir keturkojų.

Kelio ženklai ne vienoje vietoje įspėja apie galinčius į kelią išbėgti miško gyvūnus ar galvijus, tačiau kaip rodo draudimo bendrovės „If“ patirtis, pastaruoju metu pasitaikė kuriozinių situacijų, kai automobilius apgadino arkliai. 

Žodis „apgadino“ greičiausiai būtų per menkas naujos klasės BMW X5 automobilio vairuotojui, kurio transporto priemonė buvo smarkiai sugadinta, o nuostolio dydis siekė beveik 20 tūkst. eurų. 

„Automobilio savininkas pasakojo, jog savo transporto priemonę paliko pievoje netoli upės ir nuėjo žvejoti. Įtariama, kad netoliese besigananti arklių banda šį „svetimkūnį“ savo teritorijoje ir apgadino. Žala išties didelė, nes reikėjo pakeisti nemažai dalių ir perdažyti visą automobilį“, – pasakoja Dominykas Trimonis, draudimo bendrovės „If“ transporto žalų grupės vadovas. 

Neretai  nuostolingai vairuotojams baigiasi apsilankymai žirgynuose.  Stebina tai, kad per vieną mėnesį „If“ tyrė net du atvejus, kai nuo arklių nukentėjo transporto priemonės. Be jau minėto atvejo, kito vairuotojo priekinį automobilio sparną krimstelėjo arklys, kuomet savininkas buvo žirgyno teritorijoje. 

Arkliai automobilius apgadina ne taip dažnai, tačiau tokių nutikimų jau yra ne vienas. Prieš keletą metų prie Nemuno ganęsi arkliai apibraižė pakrantėje stovėjusį pasieniečių tarnybinį visureigį. Šie gyvuliai ne kartą yra patikrinę ir poilsiautojų mantą, žvejų įrangą. 

Arkliai yra be galo smalsūs gyvūnai, kurie atidžiai tyrinėja savo aplinką dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, maisto, vandens ar poilsio vietos. Jei teritorijoje pasitaiko įdomus objektas, tikėtina, jog jie tikrai nepraleis progos jo atidžiai patikrinti. Tačiau toks patikrinimas automobilių savininkams gali baigtis nuostolingai. 

„Vykstant su reikalais ar leisti laisvalaikio į vietoves, kuriose gali būti arklių (žirgynas, ganyklos, atviros pievos ar pan.) patariame įsitikinti, kad arklys negalės laisvai prieiti prie paliktos transporto priemonės. Net ir įrengta signalizacija gali neatbaidyti šio tikrai daug fizinės jėgos turinčio gyvūno, todėl, kaip juokaujame, arklio galios ne visuomet atneša naudą“, – tikina D. Trimonis.