Nerimą kelianti tendencija: grilių sukeliamos žalos perkopia ir 100 tūkst. Eurų

Vienas vasaros malonumų – terasoje mėgautis grilinimu su šeima ar draugais. Tačiau svarbu prisiminti, kad kartu su pramogomis ateina ir didelė atsakomybė už saugumą. Deja, pastaruoju metu draudikai pastebi nerimą keliančią tendenciją – dėl neatsargaus grilinimo sukeltos žalos mastas nuolat didėja. Šią vasarą didžiausias šio pobūdžio įvykis – gaisras, kuris sukėlė daugiau nei 100 tūkst. eurų žalą turtui.

Draudimo bendrovė „If“ šią vasarą fiksuoja rekordišką skaičių su griliu susijusių žalų. Didžiausią įvykį registravo praėjusią savaitę, kai iš kepsninės iškritusi žarija medinėje terasoje sukėlė gaisrą, kuris išplito po dalį nuosavo namo.

„Pasinaudojus kepsnine ir ją palikus ant terasos, po dviejų valandų kilo gaisras, kurio metu apdegė namo fasadas, terasa, mūrinės sienos, net stogas ir saulės moduliai, išdužo stiklai, aprūko namo vidaus patalpos. Nuostolis vis dar skaičiuojamas, tačiau akivaizdu, kad žala viršys 100 tūkst. eurų“, – pasakoja „If“ turto žalų grupės vadovė Ieva Rapkauskė.

Šis atvejis dar kartą patvirtina, kaip svarbu nepalikti grilio be priežiūros, kol anglys visiškai neatvėso.

Vienas neatidus žingsnis gali sukelti skaudžių padarinių

„Šią vasarą fiksuotas atvejis, kai baigęs grilinti žmogus ne visai užgesusias žarijas supylė į buitinių atliekų konteinerį. Šiam užsidegus, apgadintas gyvenamasis namas. Ir nors gaisras buvo gana greitai užgesintas, nuostoliai siekė beveik 20 tūkst. eurų“, – sako I. Rapkauskė.

Bendrovė taip pat atlygino žalą po įvykio, kai šeima kepė maistą uždaroje terasoje – nuo karščio išsilydė gyvenamojo namo fasadas. Tąkart nuostolio suma buvo palyginti nedidelė – 1 500 eurų. Grilinti ypač pavojinga, jei netoliese yra greitai užsidegančių daiktų: pagalvėlių, užuolaidų ar popierinių dėžių.

„Laiką prie kepsninės dažnai suvokiame kaip laisvalaikio praleidimo būdą ir neretai būname per daug atsipalaidavę, todėl būtina formuoti naujus įpročius ir taip saugoti savo sveikatą bei turtą. Atsakingai įvertinus grėsmes, galima išvengti didžiulių nuostolių“, – komentuoja „If“  turto žalų grupės vadovė I. Rapkauskė.

Naudojantis griliais svarbu laikytis pagrindinių saugumo taisyklių. Būtina pasirinkti tinkamą šiai veiklai vietą – kepsninę statyti tik ant stabilaus paviršiaus, toli nuo degių medžiagų. Kepant nepalikti grilio be priežiūros, neleisti vaikams būti šalia. Baigus kepti, būtina įsitikinti, kad nėra smilkstančių anglių ar žarijų, kurias vėjas gali įpūsti. Netoli kepsninės turėtų būti gesintuvas ar bent jau didesnis indas su vandeniu.