Pandemija: aktuali informacija šunų šeimininkams

Išsėdėti namuose karantino metu gali tapti tikru iššūkiu. Keturkojų savininkams šiek tiek lengviau – gelbsti pasivaikščiojimai su augintiniais, o kai kuriose valstybėse dėl itin griežto karantino šunų vedžiojimas tampa viena iš nedaugelio galimybių ištrūkti iš namų. Visgi dėl sulėtėjusio tempo ypatingesnės priežiūros nei įprastai reikia ir mūsų keturkojams draugams.

Kaip rodo draudimo bendrovės „If“ statistika, šį pavasarį augintinių šeimininkai dažniausiai kreipiasi dėl staiga pablogėjusios šuns savijautos, tokios kaip pakilusi temperatūra ar augintinio vangumas. Paprastai tai sukelia įvairūs virusai, peršalimas ar erkių įkandimai. Nereta apsilankymų pas veterinarą priežastis – įvairios traumos ir virškinimo sutrikimai.

 „Pastarųjų metų statistika rodo, jog vidutiniškai vienos augintinio ligos išlaidos siekia apie 350 eurų, o prieš dvejus metus jos buvo 170 eurų. Tai nemaža suma, kurią neplanuotai reikia sumokėti už gyvūno gydymą“, –  sako Tomas Sinkevičius, draudimo bendrovės „If“ privataus turto draudimo produkto vadovas.

Galimybė nešioti COVID-19

Gera žinia, jog šiuo metu nėra įrodymų, kad šunys gali perduoti COVID-19 virusą žmonėms. Tačiau augintiniai gali jį nešioti ir dėl to patirti sveikatos sutrikimų. Žmonėms, kuriems diagnozuotas koronavirusas, reikėtų laikytis saugumo priemonių ir su keturkojais draugais, nes neatsargiai čiaudint ar liečiant virusą galima perduoti augintiniui.

Kaip teigia draudimo bendrovės „If“ atstovas, šiuo laikotarpiu reikia laikytis ypatingos higienos – dažniau augintinį maudyti, o grįžus iš pasivaikščiojimo kaskart kruopščiai nuplauti letenas.

„Taip pat reikėtų vengti artimo kontakto ir neleisti augintiniui laižyti jūsų veido ar rankų, neduoti pabaigti maisto likučių iš lėkštės. Šis patarimas veiksmingas ne tik saugantis nuo COVID-19 ligos, bet ir nuo kitų virusų ar bakterijų perdavimo“, – teigia T. Sinkevičius.

Patarimai karantino metu

  • Reguliariai vaikščiokite lauke, laikykitės saugaus atstumo. Ėjimas į lauką yra labai svarbi šuns dienotvarkės dalis. Tačiau tai darydami dabartinėmis sąlygomis šunį pratinkite laikytis saugaus 2 m atstumo ne tik nuo žmonių, bet ir nuo kitų augintinių.
  • Pasirūpinkite sveika ir subalansuota mityba. Pasirūpinkite didesniu kiekiu šuns ėdalo, kad nereikėtų tik dėl to eiti į parduotuvę.
  • Mankštinkitės ir žaiskite su augintiniu. Su šunimi namuose žaiskite ant neslidaus paviršiaus, kad išvengtumėte traumų. Nepervarginkite šuns, darykite reguliarias pertraukas ir pasirūpinkite, kad visada šalia būtų vandens.
  • Laikykitės rutinos. Pasistenkite užtikrinti, kad ir jūs, ir jūsų šuo turėtų nuolatinę rutiną. Jei įmanoma, pasirūpinkite, kad augintinis atsikeltų ir kasdien maždaug tuo pačiu metu eitų miegoti, reguliariai ėstų ir žaistų. Kasdien paskatinkite šunį ramiai praleisti laiką be jūsų draugijos. Taip jam bus lengviau išsiskirti, kai karantinui pasibaigus jums teks grįžti į darbus.
  • Išmokykite šunį naujo triuko. Naujo triuko ar komandos mokymasis yra puiki protinė stimuliacija šuniui.