Patarimai keliaujant su vaikais

Dalijamės patarimais, kaip pasiruošti kelionei su vaikais, kad ji būtų sklandi ir grįžtumėte su maloniais prisiminimais!

PRIEŠ PERKANT LĖKTUVO BILIETUS

Dokumentai

Ar keliaujant į užsienio valstybę užtenka turėti asmens tapatybės kortelę, lengvai sužinoti galite šiame Užsienio reikalų ministerijos puslapyje. Vaikų asmens dokumentai galioja trumpesnį laiką (2–5 metus), todėl atkreipkite dėmesį į dokumentų galiojimo laiką.

Jei su vaiku keliauja tik vienas iš tėvų, o pavardės nesutampa, turėkite su savimi vaiko gimimo liudijimą. Jo gali pareikalauti pasienio pareigūnai.

Orai

Orų suplanuoti negalima, tačiau būtinai pasidomėkite, kokios oro sąlygos vyraus planuojamos kelionės metu, ir atitinkamai pasiruoškite aprangą bei vidaus veiklų, esant nepalankiam scenarijui.

Apgyvendinimas

Būtinai pasidomėkite atsiliepimais internete, įvairiose platformose. Nuotraukos neatspindi visos tiesos. Jei kyla klausimų – būtinai susisiekite su apgyvendinimo vietos atstovais ir pasiteiraukite, ar vieta atitinka vaikų poreikius. Jei nurodyta vaikų žaidimų poilsio erdvė, pasidomėkite, ar Jūsų vizito metu ji bus atvira, ar atitinka saugumo reikalavimus.

Logistika

Prieš užsisakydami vietą apsistoti patikrinkite, ar bus užtikrinta ramybė bei komfortas naktį (galimybė atsidaryti langą ar balkoną, veikiantis kondicionierius ir pan.). Taip pat apgalvokite, ar vieta nebus per daug nuošali ir bus lengva pasiekti norimus veiklos taškus. Jei neturėsite savo automobilio, ar patogi viešojo transporto sistema.

Logistika keliaujant labai svarbu. Ypač su vaikais.

Apgalvokite lokacijas ir transport priemones, kad nevargintų nuolatinis judėjimas iš vienos vietos į kitą.

ATOSTOGŲ VEIKLA

Automobilio nuoma

Skirtingose bendrovėse nuomos sąlygos skiriasi, todėl būtina pasidomėti keliose įmonėse. Taip pat svarbu išsiaiškinti, kokia yra vaikiškų automobilių kėdučių politika – ar mokestis už jas įskaičiuotas, ar reikės mokėti papildomai. Kai kuriose bendrovėse vaikiškos kėdutės mokestis siekia net kelias dešimtis eurų, todėl kartais verta į kelionę pasiimti nuosavą kėdutę.

Svarbu: prieš sudarydami sutartį su nuomos bendrove įsitikinkite, kad automobilis draustas nuo pagrindinių kasko rizikų: avarijos, vagystės ir vandalizmo atvejų. Sutartyje anglų kalba šis draudimas įvardijamas LDW (Loss Damage Waiver) arba CDW (Collision Damage Waiver), taip pat sutartyje turi būti įvardyta išskaitos suma (Deductible/Excess). Tik tokiu atveju pasirinkus išsinuomoto automobilio išskaitos draudimą atlyginsime iki 2 000 Eur žalą ar nuostolius, padarytus kelionėje išsinuomotam automobiliui.

Bilietai internetu

Bilietus į daugelį atrakcionų ir pramogų vietų dažnai galima įsigyti internetu. Taip pat neretai yra galimybė rezervuoti vizito laiką. Taip ne tik sutaupysite pinigų (nes bilietas internetu dažnai būna pigesnis), tačiau ir būsite užtikrinti savo dienotvarkės sklandumu.

Svarbu: prieš pirkdami įsitikinkite, kad bilietų pardavėjo svetainė yra autentiška, o pirkimo vieta – saugi.

Raktinis žodis rengiantis kelionei su vaikais – pasiruošimas.

Kuo geriau pasiruošite, tuo mažiau netikėta bus Jūsų kelionė.

SVEIKATA

Vaistai

Kelionės vaistinėlėje turėtų būti skausmą malšinančių vaistų, čiulpiamųjų tablečių su eukaliptu, mentoliu ar vitaminu C gerklės peršuliui numalšinti, skausmą malšinančio ir patempimus gydančio tepalo, mėtinių ledinukų nuo pykinimo ir preparato nuo alerginių reakcijų. Dėl kelionės vaistinėlės pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.

Sveikatos draudimas

Vykdami į užsienį pasirūpinkite sveikatos draudimu. Nelaimės atveju tai apsaugos nuo didelių finansinių nuostolių, jeigu teks kreiptis pagalbos į tos šalies medikus. Vadovaujantis Europos Sąjungos (ES) teisės aktais, vienoje ES ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyje narėje apdrausti valstybiniu sveikatos draudimu asmenys turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, o šių paslaugų išlaidas kompensuos valstybinis sveikatos draudimas. Europos sveikatos draudimo kortelę išduoda teritorinės ligonių kasos arba jų atstovai savivaldybėse.

Skrydžio atšaukimas dėl ligos

Jei susirgote Jūs ar vaikas prieš kelionę, gali tekti kelionę visai atšaukti. Su kelionės draudimu pasirinkę apsaugą „Kelionės išlaidos“, galėsite atšaukti skrydį ir susigrąžinti išlaidas.

Svarbu: jei dėl ligos ar nelaimingo atsitikimo vienam iš keleivių reikia medicininės pagalbos ir negali laiku grįžti, „If“ kelionės draudimas padengs vieno keliautojo apgyvendinimo ir grįžimo išlaidas. Pavyzdžiui, jei Jūsų vaikui reikalinga medicininė pagalba, galite likti su vaiku, arba atvirkščiai – jei Jums reikia medicininės pagalbos, Jūsų nepilnamečių vaikų apgyvendinimo ir transportavimo išlaidomis pasirūpins „If“ draudimas.

Kokių patarimų keliaujant su vaikais turite Jūs?

Forma siunčiama...