Keliautojus pasitinka gerokai didesnės sąskaitos už gydymą

Draudimo bendrovė „If“, analizuodama kelionių draudimo nuostolių tendencijas, pastebėjo, kad poilsiautojų gydymo kainos pastaruoju metu gerokai padidėjo. Tai ypač akivaizdu lietuvių pamėgtose šalyse: Tailande, Indonezijoje, Šri Lankoje, Indijoje, Ispanijai priklausančioje Tenerifės saloje, Japonijoje, kur vidutinė sąskaita už turistų iš Lietuvos gydymą išaugo nuo 5 iki 30 proc.

„Jau kuris laikas pastebime gydymo kainų kilimą, tam įtakos turi tiek politiniai neramumai, pasaulinės ekonomikos tendencijos, tiek padidėjęs keliautojų srautas. Ne visur kainos auga vienodai – būtinosios medicinos pagalbos draudimas Europos Sąjungos šalyse kiek pigesnis, nei vykstant į kitas užsienio valstybes“, – sako „If“ asmens žalų specialistė Jelena Subelė.

„If“ suskaičiavo, kad poilsiaujant užsienyje vidutinė gydymo įstaigos pateikta sąskaita sudaro apie 646 eurų. Brangiausiai kainuoja tokios ligos ar traumos, kai prireikia skubios chirurginės operacijos, tuomet gydymas ir būtinoji hospitalizacija gali atsieiti ne vieną dešimtį tūkstančių eurų.

J. Subelės teigimu, atostogaujant užsienyje net menka liga, tokia kaip peršalimas, lengvas apsinuodijimas maistu ar nesunki trauma prie baseino, piniginę gali paploninti maždaug 250 eurų.

Dažniausiai nelaimės ištinka pirmomis poilsinių ar pažintinių kelionių dienomis, kai turistai dar ne visai apsipratę, maudantis ar užsiimant ekstremaliu sportu.

Pasak ekspertės, lietuvaičių labiausiai pamėgtuose Europos kurortuose – Graikijoje, Italijoje, Turkijoje, Portugalijoje – medicinos paslaugų kainos nuosekliai auga jau kelerius metus iš eilės, o labiausiai reikėtų išskirti Ispaniją. „Į šią tendenciją ypač turėtų atsižvelgti tie žmonės, kurie poilsiauti į svečius kraštus ryžtasi vykti be draudimo apsaugos, nes smarkiai padidėjusias gydymo sąskaitas jiems tenka apmokėti patiems“, – įspėja J. Subelė.

Per pirmus keturis šių metų mėnesius dėl kelionėse patirtų nuostolių „If“ klientams išmokėjo daugiau nei 96 tūkst. eurų. ​