nuo šiol nelaimės atveju pagelbės išmanusis telefonas

Viena lyderiaujančių Skandinavijos ir Baltijos šalyse draudimo bendrovių "If" pirmoji regione savo klientams sukūrė "iPhone" išmaniesiems telefonams ir "Android" operacinę sistemą turintiems išmaniesiems telefonams skirtą programėlę, kuri nelaimingo atsitikimo atveju padės žmogui suteikdama nuoseklius patarimus. Programa paprasta ir patogia forma informuoja, kaip suteikti pirmąją pagalbą, automatiškai suranda reikiamą pagalbos numerį priklausomai nuo to, kokioje Europos šalyje esama, bei padeda nufotografuoti įvykio aplinkybes.

"Net ir nedidelės nelaimės metu žmogus patiria šoką ir yra išmušamas iš vėžių, o skaudžių nelaimių metu tinkamas reagavimas, žinojimas ką daryti gali išgelbėti ir gyvybę. Siūlydami šį pagalbininką savo klientams, tikimės suteikti realią pagalbą nedelsiant, vos tik įvykus nelaimei, ir džiaugiamės, kad tokiu būdu pagelbėti savo klientams galime pirmieji," – sako draudimo bendrovės "If" Lietuvos filialo vadovė Žaneta Stankevičienė.

"iPhone" išmaniems telefonams ir "Android" operacinę sistemą turintiems telefonams pritaikyta programėlė, įjungus GPS ir duomenų siuntimo užsienyje (roaming) paslaugas, automatiškai suranda koordinates, iš kur skambinama, vienos ikonos spustelėjimu iškviečia techninę pagalbą kelyje ar sujungia su draudimo bendrovės ekspertu. Jeigu nelaimės metu atsiranda stipriai nukentėjusiųjų, programėlė nuosekliai pateikia pirmosios pagalbos suteikimo principus.

"Faktas, jog šiuo metu kas antras "Omnitel" parduodamas telefonas yra išmanusis, rodo, kad Lietuvos vartotojai vis labiau vertina išmaniųjų telefonų funkcijas ir juose įdiegtas paslaugas bei programėles. Ypatingai džiaugiamės, kad vis daugiau "iPhone" išmaniesiems telefonams skirtų programėlių, kurios didina šio telefono funkcionalumą, kuriamos ar specialiai pritaikomos Lietuvos vartotojams", – teigia vienintelės Lietuvos rinkoje "iPhone" išmaniuosius telefonus platinančios bendrovės"Omnitel" prezidentas Antanas Zabulis.

Programėlė "If Jums padės" (angl. "If helps you"), kurią sukūrė kompanijos "If" draudimo finansų paslaugų grupė Norvegijoje, nemokamai platinama "App Store" ir "Andoid market" programėlių parduotuvėse internete. Jau sukurtos norvegiška, švediška, suomiška, daniška, angliška, estiška, latviška ir lietuviška jos versijos.