Baigti įgriuvusio namo Vilniuje atstatymo darbai

Baigti įgriuvusio Šiaulių g. 8 namo Vilniuje atstatymo darbai. Gruodžio mėnesį statybos užbaigimo komisija pastatą pripažino tinkamu naudoti. Statybos užbaigimo aktas reiškia, kad pastato gyventojai gali naudotis patalpomis ir šventes sutikti namuose. Draudimo bendrovė "If" buvo viena pagrindinių statybų finansuotojų. Mūsų kompanija taip pat atlygino nuostolius gyventojams.

"Šiaulių gatvės atvejis yra vienas sudėtingiausių kompanijos istorijoje, todėl džiaugiamės, kad atstatant namą buvo tilpta į sutartus laiko terminus ir numatytą biudžetą, neaukojant atstatymo darbų kokybės," – teigia "If" žalų centro direktorius Audrius Smaliukas.

"Sėkmingai baigti šį projektą buvo vienas prioritetinių mūsų bendrovės uždavinių. Tai - verslo etikos ir moralinės atsakomybės klausimas. Džiaugiamės, kad įsipareigojimus namo gyventojams ir patalpų naudotojams įvykdėme", - teigė vienos iš atstatymo darbus finansavusios bendrovės "Panevėžio keliai" plėtros direktorius Eugenijus Rečiūnas.

Susitarimas atstatyti įgriuvusį pastatą Vilniaus senamiestyje ir atlyginti gyventojų patirtą žalą buvo pasiektas 2009 metų gruodį. Taikos sutartį tuomet pasirašė visos suinteresuotos šalys - projekto "Mikalojaus žiedas" plėtotoja – "Schage Real Estate" (buvusi "Sektor"), buvęs generalinis rangovas –"Constructus", draudimo kompanija "If" bei nuo griūties nukentėjusio namo gyventojai.

Vadovaujantis taikos sutartimi visos šalys atsisakė teisminių ieškinių. "Constructus" įsipareigojimus taikos sutartyje dėl namo atstatymo prisiėmė pagrindinė jos akcininkė - "Panevėžio keliai". Bendra namo atstatymo ir gyventojams išmokėtų kompensacijų suma siekia 3 mln. Lt. Šias išlaidas pasidalijo taikos sutartis su nukentėjusiais gyventojais pasirašiusios bendrovės: projekto "Mikalojaus žiedas" plėtotoja - "Schage Real Estate", draudimo kompanija "If" bei AB "Panevėžio keliai".