Nukentėjo Jūsų transporto priemonė

Jei pageidaujate išmokos grynais pinigais informaciją apie žalą pateikite automobilio apžiūros programėlėje 

Užregistravus įvykį gausite SMS žinutę su nuoroda į savitarną – atidarykite ją telefone. Vadovaudamiesi instrukcijomis įkelkite automobilio nuotraukas bei dokumentus. Mūsų ekspertai su Jumis susieks ir informuos apie paskaičiuotą žalos dydį per 5 darbo dienas po Jūsų savarankiškai atliktos automobilio apžiūros. 

Savarankiška automobilio apžiūra galima, jei eismo įvykyje nukentėjo lengvasis M1 kategorijos automobilis, kai po įvykio neiššovė oro pagalvės. 

Ką daryti, jei negaunu nuorodos arba nepavyksta pateikti reikiamos informacijos? 

Atsiųskite automobilio nuotraukas darytas pagal šią fotoinstrukciją SMS žinutėje nurodytu el. paštu. Jei nepateikėte registruodami, taip pat atsiųskite šių dokumentų kopijas: 

  • Įvykio metu automobilį vairavusio asmens vairuotojo pažymėjimą 
  • Automobilio registracijos liudijimą
  • Eismo įvykio deklaraciją arba policijos duomenis/pažymą (jei įvykis registruotas policijoje) 
  • Kitus reikšmingus su įvykiu susijusius dokumentus (pvz., nuotraukas iš įvykio vietos) 

Apie išmokos dydį informuosime per 7 darbo dienas nuo nuotraukų (ir dokumentų) gavimo dienos. 

Ką daryti, jei nufotografuoti negalite

Dėl automobilio apžiūros prašome kreiptis į mūsų partnerio autoservisą, partnerių sąrašą rasite čia: partneriai.if.lt. Prieš vykdami paskambinkite partneriams ir sutarkite dėl atvykimo laiko – bus patogiau ir greičiau.

Automobilį noriu remontuoti pas If“ partnerius

Iš patirties žinome, kad greičiausias, kokybiškiausias ir paprasčiausias kelias tinkamai atlyginti žalą yra apgadintą automobilį remontuoti. Mūsų partneriai tai atlieka greitai ir kokybiškai, o remonto darbams suteikia 12 mėn. garantiją. Be to, remontuojant pamatomi ir įvykio sukelti paslėpti defektai, kuriuos galima iškart pašalinti. Užregistravę įvykį internetu, Jūs galite vykti pas vieną iš mūsų partnerių, kurie atliks automobilio apžiūrą ir jį suremontuos.

Vykdami pas remonto partnerius turėkite su savimi šiuos dokumentus:

  1. Įvykio registracijos Nr. kurį Jums išsiuntėme SMS žinute (jis prasideda raidėmis IFTC),
  2. Įvykio metu automobilį vairavusio asmens vairuotojo pažymėjimą,
  3. Automobilio registracijos liudijimą,
  4. Eismo įvykio deklaraciją arba policijos duomenis (jei įvykis registruotas policijoje)

Atliekant remontą yra naudojamos kokybiškos naudotos arba, Jums pageidaujant, naujos originalios dalys. Jei remontui naudojamos originalios naujos dalys, Jums reikės sumokėti nuvertėjimą, kuris apskaičiuojamas teisės aktų nustatyta tvarka.

Reikia konsultacijos?

Kartu su žalos numeriu SMS žinute atsiųsime Jūsų asmeninio žalos specialisto kontaktus. Specialistas mielai atsakys į Jūsų klausimus.

Automobilio remontas ne mūsų partnerių autoservise

Jei remontuoti automobilį pageidaujate savarankiškai, iš pradžių su Jūsų pasirinktu servisu suderiname remonto darbų sąmatą, atsižvelgdami į automobilio apžiūros rezultatus ir preliminarų Jūsų pasirinkto autoserviso pateiktą įvertinimą. Atkreipkite dėmesį: jei remonto metu bus pastebėti paslėpti defektai, sąmatą reikės derinti iš naujo.
Automobilį suremontavus, išmokame suderintą draudimo išmoką Jums arba Jūsų nurodytam autoservisui.

Jei remontui bus naudojamos originalios naujos dalys, iš draudimo išmokos išskaičiuosime jų nuvertėjimą, kuris apskaičiuojamas teisės aktų nustatyta tvarka. Šią sumą autoservisui turėsite sumokėti patys.

Kaip atlyginama privalomojo draudimo žala, kai automobilio remontas netikslingas

Jei automobilio remontuoti ekonomiškai netikslinga (remonto kaštai sudaro daugiau kaip 75% automobilio rinkos vertės), žalą automobiliui apskaičiuojame vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos vyriausybės patvirtintomis eismo įvykio metu padarytos žalos nustatymo ir draudimo išmokos mokėjimo taisyklėmis. Automobilis neremontuojamas ir tais atvejais, kai net ir po remonto jis neatitiktų saugumo reikalavimų.

Mūsų kvalifikuoti ir atestuoti turto vertintojai bei žalų ekspertai, siekdami nustatyti Jūsų patirtos žalos dydį vadovaujasi teisės aktais ir draudimo sutarties sąlygomis. Pripažinus, jog automobilio remontas yra netikslingas, automobilis laikomas sunaikintu. Atlyginamos žalos dydis nustatomas iš automobilio rinkos vertės prieš pat įvykį atėmus automobilio likutinę vertę po įvykio.

Kas yra automobilio rinkos vertė ir kaip ji skaičiuojama?

Jūsų automobilio rinkos vertė nustatoma atsižvelgiant į analogiškų automobilių pirkimo-pardavimo sandorių kainas rinkoje įvykio dieną. Vertintojas tiria Lietuvos rinką, peržiūrėdamas interneto portalų skelbimus apie panašios būklės automobilius. Vėliau, vadovaudamasis minėtais skelbimais ir atsižvelgdamas į Jūsų automobilio individualias savybes, apskaičiuoja jo rinkos vertę.

Kas yra likutinė vertė ir kaip ji apskaičiuojama?

Net ir stipriai sugadinta transporto priemonė turi tam tikrą vertę, todėl tokį automobilį galima parduoti ir bent iš dalies sumažinti patirtą žalą. Jūsų sugadinto automobilio likutinę vertę apskaičiuoja vertintojas, vadovaudamasis teisės aktais ir draudimo taisyklėmis.

Kaip gali būti realizuojamos automobilio liekanos?

Dažnai įvykus įvykiui ir pripažinus automobilio remontą ekonomiškai netikslingu, klientams kyla problemų su automobilio liekanų realizavimu. Siekdami Jums padėti, siūlome automobilio liekanas parduoti aukciono būdu. Gavę Jūsų sutikimą, informaciją apie sugadintą automobilį patalpiname viename iš defektuotų automobilių aukcionus organizuojančių internetinių portalų. Įprastai per 5 dienas gauname informaciją apie tai, kiek yra vertas Jūsų apgadintas automobilis. Aukciono laimėtojas gauna Jūsų kontaktinius duomenis, susisiekia su Jumis ir nuperka sugadintą automobilį. Atkreipiame dėmesį, kad automobilis yra parduodamas tokios pat komplektacijos, kokios buvo iš karto po eismo įvykio (t. y. jo būklės ir komplektacijos nepabloginus ir nepagerinus).

Kada išmokame draudimo išmoką?

Kai turime visą reikalingą informaciją dėl draudžiamojo įvykio, draudimo išmoką pervedame į automobilio savininko sąskaitą. Jei automobilis yra lizinguojamas, siunčiame užklausą lizingo bendrovei dėl išmokos gavėjo.

Ar informacija apie automobilio nurašymą bus perduota VĮ „Regitra"?

Pagal šiuo metu galiojantį Lietuvos Respublikos saugaus eismo automobilių keliais įstatymą, draudimo bendrovė privalo perduoti informaciją VĮ „Regitra" apie eismo įvykio metu sugadintus automobilius, kuriuos remontuoti ekonomiškai netikslinga. Po šios informacijos perdavimo transporto priemonės techninės apžiūros galiojimas panaikinamas. Daugiau informacijos galite sužinoti susisiekę su VĮ „Regitra" darbuotojais.

Kas yra automobilio būklės pagerinimas?

Draudimo bendrovė privalo atstatyti automobilį į būklę, kurioje jis buvo iki įvykio. Pavyzdžiui, jei prieš įvykį automobilio bamperis buvo apgadintas dešinėje pusėje, o po įvykio papildomai bamperis buvo apgadintas ir kairėje pusėje, atlyginsime tik už kairės pusės remonto ir dažymo darbus, nes būtent ši žala buvo padaryta įvykio metu. Kadangi tokio remonto atveju reikės perdažyti visą bamperį, automobilio savininkas pats turės sumokėti už dešinės bamperio pusės remonto darbus.