Šuo automobilyje: ką svarbu žinoti

Ar Jūsų šuo dažnai keliauja su Jumis automobiliu? Net jei kelionės ir nebūna kasdienės, gera būtų žinoti, kad turite kasko draudimą. Šio draudimo apsauga apima ne tik automobilį, bet ir visus keleivius, įskaitant šunį, katę ar kitus augintinius.

Neturite kasko? Įsigyti galite čia!

Skaičiuoti kainą

Jei kartu su automobiliu nukentės ir augintinis, kasko draudimas atlygins jo gydymo ar praradimo išlaidas iki 300 Eur. Ši draudimo apsauga naudinga, net jei ir neturite augintinio, bet kartais tenka (ar gali tekti) pavėžėti draugą ar giminaitį, kuris nesiskiria su savo šunimi. Nors žalos kompensacija yra gerai, dar geriau yra bėdų išvengti arba bent žinoti, jog padarėte viską, kad to išvengtumėte. Skaitykite toliau ir sužinosite, ką daryti, kad kelionės automobiliu su šunimi būtų saugios.

Didelis šuo sėdi atidarytoje automobilio bagažinėje , jį apkabinusi šeimininkė
Vairuotojas privalo užtikrinti, kad vežami gyvūnai netrukdytų vairuoti.

Šuo automobilyje pagal KET

Pagal Kelių eismo taisykles (KET) vairuotojas privalo užtikrinti, kad vežami gyvūnai netrukdytų vairuoti, nesusižalotų ir nesužeistų transporto priemonėje esančių eismo dalyvių, jeigu transporto priemonė būtų staigiai stabdoma.

Vežant gyvūnus automobilyje didžiausias pavojus kyla atliekant staigų manevrą ar netikėtai stabdant. Bandymais buvo nustatyta, kad 65 km/val. greičiu važiuojančiam automobiliui susidūrus su kliūtimi be saugos priemonių vežamas 11 kg šuo gali smūgiuoti maždaug 450 kg, o 27 kg – apie 1 300 kg jėga. Tokio stiprumo smūgis pavojingas ne tik gyvūnui, bet ir automobilio salone esantiems bendrakeleiviams.

Priemonės šuns gabenimui automobilyje:


# Petnešos ir saugos diržai

# Bagažinėje pastatomas narvas

# Narvelis ar transportavimo dėžė

Keliaukite su šunimi saugiai

Skaičiuojama, kad apie 25 proc. visų avarijų kyla dėl blaškomo vairuotojo dėmesio, todėl netinkamai automobilyje vežami gyvūnai kelia mirtiną pavojų ir gali būti avarijų ar avarinių situacijų priežastis. Svarbu, kad automobilio salone vežamas šuo, katė (ar kiti gyvūnai) turėtų suformuotus keliavimo automobiliu įpročius. Net jei kelionė trunka kelias minutes, gyvūnai neturėtų nevaržomai judėti automobilio salone, sėdėti ant priekinės sėdynės, vairuotojui ant kelių ar ypač jam prie kojų. 

Kaip vežti šunį automobilyje? Keletas priemonių saugumui užtikrinti:

  • Petnešos ir saugos diržai

Didesni šunys turėtų būti vežami ant galinės sėdynės ir prisegti specialiomis petnešomis ar saugos diržais. Specialaus diržo sagtis segama į automobilio saugos diržo vietą. Gyvūnas jausis laisvai, galės žiūrėti pro langą ir minimaliai judėti.

  • Narvas bagažinėje

Universalo bagažinė gali būti puiki vieta šuniui vežti. Svarbu, kad ši būtų atskirta nuo salono grotelėmis ar tinkleliu. Jei šuo dažnesnis kelionių palydovas, geriausia, kai bagažinėje yra įrengtas specialus narvas, kuris pritvirtinamas taip, kad nejudėtų. Kad šuo važiuotų minkštai, prisegus petnešomis ir saugos diržu, bagažinėje jam galima patiesti guolį. Tuomet stabdant ar kito staigaus manevro metu saugos sistema užsifiksuos ir apsaugos gyvūną nuo smūgio.

  • Narvelis ar transportavimo dėžė

Mažesnius šunis saugiausia vežti narvelyje ar specialioje transportavimo dėžėje su užraktu. Svarbu, kad narvelis ar dėžė būtų pritvirtinta ir staigaus posūkio ar netikėto stabdymo atveju nejudėtų. Tai galima padaryti tiesiog prisegant saugos diržu.

Atmintinė keliaujant automobiliu su šunimi

1. Jei kelionė automobiliu ilga, šuniui reiktų leisti atsistoti, išleisti jį pabėgioti.  

2. Keliaujant vasarą ar į šiltesnius kraštus, karščius ištverti padės vėsinamasis kilimėlis.

3. Jei norite, kad šuo būtų apdraustas ne tik automobilyje, apdrauskite augintinį. Susirgus ar patyrus traumą galėsite kreiptis į artimiausią veterinariją visoje Lietuvoje ir gydymo išlaidas padengs draudimas. (pasidomėkite: Šuns draudimas).

4. Neduokite šuniui ėsti prieš pat kelionę ir kelionės metu. Geriausia likus 3 valandom iki jos.

5. Žaislai kelionės metu pradžiugins visus augintinius. 

6. Turėkite vandens ir pasirūpinkite, kad šuo gautų pakankamai skysčių.

7. Neleiskite augintiniui iškišti galvos pro važiuojančio automobilio langą – pavojinga.

Svarbu! Vasarą nepalikite šuns automobilyje

Netgi nekarštomis dienomis, kai lauke yra apie 22 °C, temperatūra, pastatytame automobilyje per vieną valandą gali pasiekti 47 °C, todėl jame palikti šunį yra labai pavojinga.

Šunys, kitaip negu žmonės, neprakaituoja, tad negali pašalinti šilumos pertekliaus. Šunys gali perkaisti tuomet, kai jų kūno temperatūra tampa aukštesnė už normalią. Ribinė šilumos temperatūra šunims – 41 °C, tuomet augintiniui kyla šilumos smūgio pavojus. Jam ištikus, organai vienas po kito nustoja funkcionuoti ir galiausiai gali sustoti širdis.

Ribinė 41 °C laipsnių temperatūra kai kuriems šunims gali būti kritinė. Pabrėžtina, kad didesni, ilgesnį kailį ar antsvorio turintys keturkojai yra labiau paveikiami karščio.

Mažas šuo ant galinės automobilio sėdynės
Net jei nėra lauke karšta, šviečiant saulei palikti šunį automobilyje pavojinga.

Susiję straipsniai