Naujienos, 2 liepos 2010

Vairuotojai galės patys susikurti kasko draudimą

Viena didžiausių šalyje skandinaviško kapitalo draudimo bendrovė "If draudimas" automobilių kasko draudimą padalino į keturis skirtingo apsaugos lygio produktus bei įvedė naujas paslaugas į šalies kasko draudimo rinką.

"Sparčiai augdami nenorime prarasti lankstumo, todėl nuolatos galvojame apie savo sukurtų draudimo produktų tobulinimą, geresnį jų pritaikymą individualiems klientų poreikiams. Šis kasko draudimo atnaujinimas yra naudingas tiek didesnes pajamas uždirbantiems žmonėms, kurie siekia aukščiausio apsaugos lygio savo turtui, tiek kuo ekonomiškiau apsidrausti norintiems vairuotojams," - sako skandinaviško kapitalo draudimo bendrovės verslo direktorius Saulius Peleckas.

Individualiai pritaikomą "If draudimo" kasko draudimo paketą nuo šiol sudaro keturi skirtingų apsaugos lygių produktai. "If mini automobilis" transporto priemones apsaugo tik nuo vagystės, gaisro gamtos jėgų ar kitų staiga atsitikusių nelamingų įvykių, "If automobilis" - automobilius apdraudžia nuo visų įmanomų rizikų ,o"If automobilis plius" be visų rizikų draudimo dar suteikia techninės pagalbos paslaugą kelyje..

Aukščiausio lygio draudimo apsaugą teikia draudimo produktas "If super automobilis", kuriuo vairuotojai gali apdrausti ir automobilyje įmontuotą įrangą, jame esančius asmeninius daiktus, bei automatiškai įgyti civilinės atsakomybės apsaugą dėl eismo įvykio metu žuvusių ar sužalotų asmenų neturtinės žalos.

"Tai, kad į kasko draudimo rinką įvedėme civilinės atsakomybės draudimą kitų asmenų patirtai neturtinei žalai kompensuoti, lėmė liūdni šalies draudimo praktikos precedentai. Įstatymais reglamentuotas privalomasis civilinės atsakomybės draudimas numato 1000 eurų apsaugą kitų asmenų patirtai neturtinei žalai atlyginti, tačiau atsitinka ir taip, kad šios sumos nepakanka," - sako Saulius Peleckas.

Atnaujinusi kasko draudimo paketą bendrovė "If draudimas" įvedė ir naujų draudimo paslaugų, kurios pirmą kartą pristatomos Lietuvos rinkoje. Nuo šiol vairuotojai, įsigiję kasko draudimo produktą, gali apdrausti vaikams vežti pritaikytas saugos kėdutes, lengvojo automobilio priekabą ar asmeninius kartu su savimi vežiojamus daiktus - tokius kaip rankinės, nešiojamieji kompiuteriai ar sporto inventorius.

"Keturi skirtingo apsaugos lygio draudimo tipai bei 9 papildomos draudimo paslaugos žmonėms suteikia galimybę pasirinkti tiksliausiai jų poreikius atitinkantį draudimo produktą, atsisakant neaktualių paslaugų ir įtraukiant tas, kurių labiausiai reikia," - sako S. Peleckas

Dėl pasikeitusios autoįvykių registravimo tvarkos tapo paprastenis ir kasko draudimo administravimas: į eismo įvykio vietą nebereikia kviesti policijos, jeigu yra aiškus avarijos kaltininkas ir nėra nukentėjusių asmenų. "If draudimas" taip pat padidino nuostolių sumą ne eismo įvykių atvejais, kai nereikia policijos įsikišimo (pvz., pavogta automobilio magnetola): jeigu patirti nuostoliai neviršija 5 tūkst. litų, klientai dėl nuostolių atlyginimo galės kreiptis tik į draudimo kompaniją, išvengiant įvykio užregistravimo policijoje.