Naujienos, 16 balandžio 2012

Vagys pasinaudojo Velykomis, šiltuoju metų laiku vagysčių gali daugėti

Per šių metų Velykų savaitgalį draudimo bendrovė „If“ užfiksavo keturis kartus daugiau vagysčių iš privačių namų ir butų, palyginti su įprastais savaitgaliais. Draudikai įspėja, kad šiltuoju sezonu vagysčių paprastai padaugėja, nes gyventojai būstą dažniau palieka be priežiūros.

„Mūsų atlikta analizė rodo, kad ilgaisiais savaitgaliais vagysčių skaičius išauga maždaug 20 proc., tačiau, suskaičiavę praėjusio Velykų savaitgalio nuostolius, pamatėme, kad šiemet ilgapirščiai per šventes „dirbo“ ypač aktyviai“, – sako draudimo bendrovės „If“ Lietuvos turto žalų grupės vadovė Giedrė Vitkauskienė.

Ekspertės teigimu, tokia tendencija kelia nerimą: pavasarį prasidėjus išvykoms į sodą ar pas gimines, o vėliau – atostogoms, vagysčių iš privataus būsto gerokai padaugės.

„Praėjusiais metais pastebėjome tendenciją, kad vagystės iš privataus būsto tampa tikslingesnės, nes dažniau buvo apvagiami labiau pasiturinčių žmonių būstai, o šių metų Velykų savaitgalio statistika gali signalizuoti, kad vagysčių iš butų ar namų gali daugėti“, – sako G. Vitkauskienė.

Draudimo bendrovės praktika rodo, kad apsaugos priemonių, garantuojančių būsto saugumą, beveik nėra. „Apvagiami ir šarvuotomis durimis bei saugos bendrovių signalizacija saugomi būstai, nes vis dažniau vagystės įvykdomos žaibiškai – vagys pasišalina per kelias minutes pagrobę tik vertingiausius daiktus ir dokumentus“, – sako ekspertė.

Norint sumažinti vagystės riziką išvykus savaitgaliui ar atostogauti, draudikai pataria pasitelkti artimųjų ar gerai pažįstamų kaimynų pagalbą. „Efektyviausia prevencinė priemonė, siekiant apsisaugoti nuo vagysčių, yra nereguliarūs apsilankymai tuščiuose namuose. Užkirsti kelią vagystei padeda ir dėmesingesni kaimynai“, – teigia draudimo specialistai.