Naujienos, 5 gruodžio 2005
Sparčiai auganti šalies draudimo bendrovių "If draudimas" pagal išmokų teisingumą viršija rinkos vidurkį ir gavo vieną geriausių įvertinimų iš visų šalies draudimo bendrovių. Tai parodė šių metų rudenį rinkos tyrimo bendrovės "TNS Gallup" atliktas tyrimas, kurio metų buvo apklausti Lietuvos verslininkai ir įmonių vadovai.

Be to, „If draudimas“ yra vienintelė draudimo bendrovė, dėl kurios veiklos šalies „Draudimo priežiūros komisija“ iki šiol iš klientų nėra gavusi nė vieno pasitvirtinusio skundo.

Manoma, kad toks visuomenės vertinimas didžia dalimi prisidėjo prie to, jog „If draudimas“ paskutiniaisiais metais sparčiai auga ir žymiai greičiau nei visa draudimo rinka – bendrovės klientais tampa vis didesnė Lietuvos gyventojų dalis. Pavyzdžiui, per pirmuosius devynis metų mėnesius, lyginant su 2004 metų tuo pačiu laikotarpiu, bendrovė augo 32 proc. arba daugiau kaip šešis kartus greičiau negu visa šalies draudimo rinka (4,9 proc.).

„Tokius puikius rezultatus konkurencingoje Lietuvos draudimo rinkoje pasiekėme, siūlydami individualius draudimo sprendimus bei greitai ir teisingai atlygindami nuostolius“, - pabrėžia „If draudimas“ vadovai.
 
Tačiau teisingos išmokos – jau ne vienintelė „If draudimo“ stiprybė. Prieš keletą savaičių bendrovė įdiegė naują sistemą, kuri leidžia smarkiai sutrumpinti išmokos išmokėjimo laiką – net iki 24 valandų.

Šį terminą, per kurį bus pervedami pinigai, „If draudimo“ klientai galės pradėti skaičiuoti nuo tos minutės, kai pateiks visus reikalingus dokumentus. „Šiuo metu didžiausią laiko dalį tarp įvykusios nelaimės ir išmokos išmokėjimo sudaro nuo mūsų valios nepriklausantis dokumentų valstybinėse institucijose tvarkymas. Todėl bent jau pas mus klientas tikrai ilgai neužtruks“, - teigia draudikai.

Pasak "If draudimo", taip greitai išmokas jau galima pervesti todėl, kad buvo pertvarkytos žalų ir išmokų tvarkymo bei administravimo procedūros. „Dabar mūsų atstovybės ekspertai galės patys patvirtinti didžiąją dalį, apie 80 proc., visų išmokų, o pervedimai bus atliekami praktiškai automatiškai“, - teigė „If draudimo“ atstovai. Anksčiau pinigai klientą pasiekdavo per 3-4 dienas, tačiau dabar didžiajai daliai šis terminas sumažėjo kelis kartus – iki paros.

Ne gyvybės draudimo bendrovė „If draudimas“ priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei „If P & C Insurance“, kuri per pirmuosius devynis 2005 metų mėnesius uždirbo 2,2 mlrd. litų (628 mln. eurų) ikimokestinio pelno. „If P & C Insurance“ yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovių Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse. Grupėje dirba apie 6,8 tūkst. darbuotojų, iš kurių 160 dirba Lietuvoje.