Naujienos, 10 rugsėjo 2008
Trakų miesto ir rajono pirmaklasiai bei jaunesnių klasių moksleiviai nuo šiol jausis saugiau tamsiu paros metu keliaudami į mokyklą ir namo po pamokų. Ypatingą dėmesį nelaimių prevencijai skirianti draudimo įmonė "If draudimas" Trakų rajono policijos komisariatui padovanojo 1 000 atšvaitų, kurie bus išdalinti 14-kos Trakų seniūnijos mokyklų pradinių klasių moksleiviams. Tai jau dešimtas atvejis, kai bendrovės fondas "Gyvenkime saugiau" paremia saugumo iniciatyvas.

"Vienas iš mūsų bendrovės tikslų - raginti žmones rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu bei atkreipti visuomenės dėmesį į nelaimių prevenciją. Džiugu matyti, kad mūsų šalyje yra daug aktyvių ir socialiai atsakingų žmonių, kurie siekia kiek įmanoma apsaugoti savo miesto ir rajono vaikus. Tikimės, kad nešiodami atšvaitus Trakų miesto ir rajono moksleiviai ne tik bus lengviau pastebimi vairuotojų ir saugiau pasieks mokyklą ar namus tamsiu paros metu, bet ir taps pavyzdžiu kitiems savo bendraamžiams bei jų tėvams", - sako "If draudimas" verslo direktorius Saulius Peleckas.

Bendrovė "If draudimas", įgyvendindama projektą "Gyvenkime saugiau", remia Lietuvos gyventojų pasiūlytas idėjas kaip užtikrinti visuomenės narių ir aplinkinių saugumą. Šį kartą tūkstantis atšvaitų buvo įteikti Trakų rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkei Halinai Šareikienei, kuri bendrovei pasiūlė idėją pasirūpinti Trakų seniūnijos mokyklų pradinukais.

"Nuolatos ieškome įvairiausių būdų, kaip būtų galima apsaugoti labiausiai pažeidžiamą visuomenės dalį - vaikus. Aš ir mano kolegos iš policijos komisariato dažnai lankome mūsų seniūnijos mokyklų jauniausius moksleivius ir pasakojome jiems apie saugų eismą. Todėl esame dėkingi bendrovei "If draudimas" ne tik už šią gražią iniciatyvą, bet ir realų indėlį į vaikų saugumo prevenciją", - sako H. Šareikienė. Anot jos, 1 000 dovanotų atšvaitų Trakų seniūnijos pradinukams bus išdalinti artimiausių saugaus eismo pamokėlių metu.

Aktyviai dalyvaujanti visuomeninio saugumo akcijose bendrovė "If draudimas" sėkmingai vykdo 2006 m. inicijuotą projektą "Gyvenkime saugiau". Bendrovė jau parėmė Šiaulių "Salduvės" pagrindinės mokyklos jaunųjų inspektorių būrelį, kuriam buvo nupirktos vaikų saugumą gatvėje užtikrinančios priemonės, Marijampolės apskrities Moters veiklos centre buvo įrengtos nuleidžiamos apsauginės žaliuzės. Anykščių lopšelio-darželio "Žilvitis" ir Saugų lopšelio-darželio auklėtiniams buvo nupirktos šviesą atspindinčios liemenės. Šiomis liemenėmis buvo aprengti ir Plungės jaunųjų turistų klubo "Šimtakojis" nariai, kuriuos "If draudimas" aprūpino ir dviratininkų šalmais bei atšvaitais.

Taip pat buvo paremti Dzūkijos nacionaliniame parke įsikūrusio Maksimų kaimo gyventojai, kurių namus nuo gaisro saugo suomiški gesintuvai, bei Klaipėdos Raudonojo kryžiaus draugija, kuriai buvo skirta 1000 atšvaitų. Daugiavaikėms šeimoms Klaipėdoje "If draudimas" padovanojo specialias vaikiškas automobilių saugos kėdutės. Be to, net 26-ioms Biržų rajono savivaldybės nedidelių miestelių ir kaimo bibliotekoms buvo nupirkti gesintuvai, siekiant sumažinti gaisrų pavojų jose.