Naujienos, 24 vasario 2009
Draudimo bendrovės "If draudimas" atlikta apklausa atskleidė, kad Kelių eismo taisyklių draudimo kalbėti mobiliuoju telefonu už vairo laikosi tik maždaug pusė - 59 proc. - visų vairuotojų. 7 proc. respondentų telefonu vairuodami nevengia ne tik kalbėti, bet ir rašo trumpąsias žinutes.

"Savo darbe nuolat susiduriame su skaudžiomis, kartais ir neatitaisomomis autoįvykių pasekmėmis. Todėl laikome savo pareiga informuoti tiek savo klientus, tiek ir visą visuomenę apie tykančius pavojus bei taip paskatinti juos pasirūpinti savo saugumu iš anksto," - sako "If draudimas" verslo direktorius Saulius Peleckas.

Apklausa parodė, kad tik 29 proc. vairuotojų turi laisvųjų rankų įrangą bei vairuodami ja naudojasi. 30 proc. respondentų nurodė, kad vairuodami mobiliuoju telefonu išvis nesinaudoja. Likę mobiliuoju telefonu naudojasi, pažeisdami KET reikalavimus: 24 proc. tai daro situacijose, kai kelyje nereikia atlikti sudėtingų manevrų, 10 proc. - tik tada, kai atsiliepti būtina. 

"If draudimas" taip pat uždavė ir kitų su saugumu vairuojant susijusių klausimų. 48 proc. vairuotojų palieka automobilio salone ir ant galinės panelės nepritvirtintų daiktų, o kas 16-tas (6 proc.) vairuotojas prisipažino kartais sėdantis už vairo neblaivus.

Daugiau nei penktadalis (18 proc.) respondentų nesirūpina poilsiu ilgai vairuojant - jie pailsėti nesustoja niekada, arba sustoja tik tada, kai turi laisvo laiko. Tik 24 proc. vairuotojų išsiruošę į ilgą kelionę reguliariai sustoja pailsėti.

"If draudimas" apklausė 462 interneto tinklapio lankytojus. Apklausoje buvo klausiama įvairių klausimų, susijusių su asmens saugumu vairuojant bei pateikiami patarimai, kaip išvengti nelaimingų atsitikimų. "If draudimas" nelaimingų atsitikimų prevencijai skiria daug dėmesio, net yra įkūręs fondą "Gyvenkime saugiau",  kuris remia visuomenės saugumo iniciatyvas.

2008 metais bendrovės "If draudimas" įmokos siekė 138,8 mln. litų. Per 2008 metus bendrovė atlygino 84,3 mln. litų nuostolių. Iš viso per beveik dešimt veiklos metų Lietuvoje "If draudimas" savo klientams išmokėjo 303,2 mln. litų. "If draudimas" priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei "If P&C Insurance". "If" yra didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovių grupė Šiaurės Europoje, turinti 3,6 milijono klientų Skandinavijoje ir Baltijos šalyse?