Naujienos, 27 rugpjūčio 2008
Skandinaviško kapitalo draudimo bendrovė "If draudimas", įvertinusi savo pastarųjų trejų metų statistiką, nustatė, kad rugsėjo mėnuo kompanijos klientams yra vienas saugiausių kelyje. O oficiali Lietuvos eismo įvykių statistika rodo, kad rugsėjis visos šalies mastu per atitinkamą laikotarpį buvo vienas avaringiausių mėnesių.

"Nuolat analizuojame įvairius statistinius rodiklius ir duomenis, susijusius su Lietuvos gyventojų saugumu. Ši informacija padeda ne tik teisingiau nustatyti draudimo įmokas, bet ir šviesti visuomenę. Faktas, kad mūsų klientai į eismo įvykius rugsėjo mėnesį patenka rečiau, rodo, kad apsidraudę vairuotojai yra atsargesni ir atsakingesni kelyje, be to, šiam rodikliui įtakos gali turėti ir šalyje sėkmingai vykdomos saugaus eismo akcijos", - situaciją vertina "If draudimo" verslo direktorius Saulius Peleckas.

"If draudimo" duomenimis, per 2005-2007 m. klientai, bendrovėje apsidraudę transporto priemonių draudimu (kasko), į eismo įvykius rečiausiai patekdavo būtent rugsėjo mėnesį. O tarp klientų, apsidraudusių privalomuoju vairuotojų civilinės atsakomybės draudimu, rugsėjis yra trečias pagal saugumą mėnuo po balandžio ir vasario.

Pagal oficialią šalies avaringumo statistiką, pastaruosius trejus metus rugsėjis tarp visų Lietuvos vairuotojų buvo ketvirtasis labiausiai avaringas mėnuo. Daugiausia avarijų Lietuvos keliuose 2005-2006 m. įvyko kovo mėnesį, o 2007 m. - vasarį.

"Savo bendrovės socialinę veiklą orientuojame į nelaimių prevenciją - nuolat vykdome įvairius su saugumu susijusius projektus ir akcijas. Skatiname savo klientus būti atsargesnius prie vairo, tikimės, kad mažiems avaringumo rodikliams rugsėjo mėnesį turėjo įtakos ir mūsų iniciatyvos", - teigia S. Peleckas.

Bendrovė "If draudimas" vykdo bendruomeninių saugumo iniciatyvų paramos projektą "Gyvenkime saugiau", taip pat atlieka šalies apskričių rizikingumo tyrimą "Draudimo indeksas".