Naujienos, 29 gegužės 2007
Profesionaliam rizikos įvertinimui didelį dėmesį skirianti viena didžiausių šalies draudimo bendrovių "If draudimas" savo iniciatyva įvertino visų Lietuvos apskričių rizikingumą. Tyrimas atskleidė, kad pavojingiausia gyventi ir užsiimti verslu Utenos apskrityje, saugiausia - Marijampolėje. Tyrimas buvo atliktas išanalizavus 2006 m. statistinius duomenis, susijusius su svarbiausiomis žmogaus gyvenimo ir verslo rizikomis.

Profesionaliam rizikos įvertinimui didelį dėmesį skirianti viena didžiausių šalies draudimo bendrovių "If draudimas" savo iniciatyva įvertino visų Lietuvos apskričių rizikingumą. Tyrimas atskleidė, kad pavojingiausia gyventi ir užsiimti verslu Utenos apskrityje, saugiausia - Marijampolėje. Tyrimas buvo atliktas išanalizavus 2006 m. statistinius duomenis, susijusius su svarbiausiomis žmogaus gyvenimo ir verslo rizikomis.

"If draudimas" skiria ypatingą dėmesį profesionaliam rizikos vertinimui, todėl atidžiai seka tiek visoje šalyje, tiek atskiruose regionuose besiformuojančias tendencijas. Esame įsitikinę, kad didelį dėmesį būtina skirti saugumo prevencijai, nes užbėgti nelaimingiems įvykiams už akių yra lengviau nei spręsti jų padarinius", - teigė "If draudimas" Verslo direktorius Saulius Peleckas.

"If draudimas" ištyrė, kad saugiausia Lietuvoje pripažinta Marijampolės apskritis pagal nusistatytus rizikingumo kriterijus yra net 45 procentiniais punktais saugesnė už tyrimo metu blogiausią įvertinimą gavusią Utenos apskritį. Marijampolės apskrityje mažiausiai iš visų Lietuvos regionų įvyksta vagysčių iš butų,  bankrutuoja verslo įmonių. Šioje apskrityje 2006 m. bankrutavo mažiau nei viena iš tūkstančio įmonių, tuo tarpu didžiausiu bankrotų skaičiumi pasižyminčioje Tauragės apskrityje bankrutavo iš tūkstančio visų čia registruotų įmonių bankrutavo net šešios.

Rizikingiausia Utenos apskritis, kaip parodė "If draudimo" atliktas tyrimas, pasižymi didžiausiu šalyje gaisringumu, taip pat šioje apskrityje yra vieni didžiausių šalyje avarijų, sukeltų neblaivių vairuotojų ir žuvusiųjų keliuose rodikliai. Tyrimo duomenimis, didžiausiu santykiniu nužudymų skaičiumi taip pat išsiskiria Utenos ir Kauno apskritys.  

Avaringiausia 2006 metais buvo Tauragės apskritis, kurioje santykinis avarijų skaičius, įvertinus apskrityje registruotų automobilių kiekį, buvo daugiau nei trečdaliu didesnis už saugiausiais keliais pasižyminčią Panevėžio apskritį. Tauragės apskrityje, kaip ir Marijampolėje bei Utenoje, kyla daugiausiai avarijų dėl neblaivių vairuotojų kaltės, o žuvusiųjų ir sužeistųjų avarijose skaičiai yra vieni didžiausių šalyje.
  
Nesaugiausi būstai 2006 metais buvo Vilniaus apskrityje, jai mažai nusileido ir Panevėžys. Šiuose regionuose praėjusiais metais nukentėjo maždaug 6 iš tūkstančio butų ir namų. Dvigubai rečiau privačių asmenų būstai pernai buvo apvogti Marijampolės ir Alytaus apskrityse.

Tyrimo rezultatai atskleidė, kad Vilnius pasižymi nesaugiausiomis gatvėmis, nes čia vyksta daugiausiai plėšimų, daugiausiai užregistruota ir chuliganizmo atvejų. Tačiau pagal nužudymų skaičių sostinę lenkia Kauno ir Utenos apskritys - čia jų įvykdoma daugiau.

Nelaimingi atsitikimai darbe 2006 metais dažniausiai vyko Telšių ir Klaipėdos apskrityje, taip pat Telšiai pasižymėjo vienu didžiausių šalyje bankrotų skaičiumi, todėl šis regionas įvertintas kaip rizikingiausias verslui. 

Šis tyrimas buvo atliktas remiantis Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Statistikos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos, Įmonių bankrotų valdymo departamento ir Registrų centro statistiniais duomenimis.

Apskričių rizikingumas buvo vertinamas pagal santykinius 2006 m. avaringumo, avarijų įvykusių dėl neblaivių vairuotojų kaltės, žuvusių ir sužeistų keliuose, nelaimingų atsitikimų darbe ir bankrotų, vagysčių iš būstų, plėšimų, gaisringumo, chuliganizmo ir nužudymų rodiklius.  Kiekvienas iš rizikos rodiklių buvo apskaičiuojamas pagal nelaimių skaičiaus ir visų apskrityje gyvenančių ar dirbančių žmonių, registruotų automobilių, būstų ir juridinių asmenų santykines vertes.

Tyrimą atliko "If draudimas". Draudžiama skelbti, cituoti arba kitaip viešinti tyrimo duomenis, neminint "If draudimo" autorystės.