Naujienos, 3 spalio 2007
Skandinavijos kapitalo draudimo bendrovė "If draudimas" atnaujino visų Lietuvos apskričių rizikingumo tyrimą, kuris atskleidė, kad 2007 metų sausio - birželio mėnesiais pavojingiausia buvo gyventi Klaipėdos, saugiausia - Panevėžio apskrityje. Tyrimas buvo atliktas išanalizavus 2007 pirmojo pusmečio statistinius duomenis, susijusius su svarbiausiomis žmogaus gyvenimo ir verslo rizikomis.

"Manome, kad profesionalus rizikos vertinimas yra viena iš svarbiausių draudimo veiklos sričių, kuri leidžia ne tik profesionaliai įvertinti riziką, apskaičiuoti teisingas draudimo įmokas, bet ir atlieka socialinę funkciją - informuoja visuomenę ir valstybės institucijas apie svarbias saugumo tendencijas", - teigia "If draudimas" verslo direktorius Saulius Peleckas.

"If draudimas" ištyrė, kad saugiausia šių metų pirmą pusmetį pripažinta Panevėžio apskritis buvo net 52 procentais saugesnė už tyrimo metu žemiausią įvertinimą gavusią Klaipėdos apskritį. Pastarojoje 2007 metų pirmą pusmetį užfiksuotas didžiausias gaisringumas šalyje, taip pat aukščiausias nelaimingų atsitikimų darbe rodiklis. Tuo tarpu Panevėžio apskritis pasižymėjo mažiausiu gaisringumu. Beje, Panevėžiui saugiausios apskrities įvertinimą gauti nesutrukdė ir vienas iš aukščiausių šalyje žmogžudysčių rodiklis, kuriuo 2007 m. sausio - birželio mėnesiais taip pat pasižymėjo ir Kauno, Klaipėdos, Šiaulių bei Telšių apskritys.

Pagal "If draudimo" atliktą tyrimą, praėjusiais metais saugiausia Marijampolės apskritis lyderio pozicijas 2007 metų pirmą pusmetį prarado dėl didelio avarijų skaičiaus keliuose. Marijampolė pasižymėjo didžiausiu šalyje santykiniu avaringumu, taip pat žuvusiųjų ir sužeistųjų keliuose skaičiais. Įdomu tai, kad 2007 m. pirmąjį pusmetį, kaip ir pernai, Utenos apskritis iš visų Lietuvos regionų labiausiai nukenčia nuo neblaivių vairuotojų sukeltų eismo nelaimių.

"Lyginant 2006 ir 2007 metų pirmo pusmečio rezultatus, ryškiausias teigiamas progresas matyti Utenos apskrityje - iš rizikingiausios praėjusiais metais pozicijos, šių metų pirmą pusmetį uteniškiai perkopė net keturiomis pozicijomis į viršų. O Klaipėdos rodikliai yra dėsningi: praėjusiais metais buvusi antra pagal pavojingumą apskritimi, šiemet ji tapo rizikingiausia. Tokią apskrities situaciją  labiausiai įtakoja tai, kad Klaipėda yra uostamiestis ir judrus miestas, čia sukoncentruota nemažai pramonės įmonių. Tai rodo ir aukščiausias šalyje užregistruotas santykinis nelaimingų atsitikimų darbe rodiklis", - sako S. Peleckas. 

Vilniaus apskrityje gyvenantys žmonės ir toliau labai kenčia nuo vagysčių - ypač jų namai ir automobiliai, o saugiausių namų titulą šiais metais iš Alytaus atėmė tradiciškai viena iš saugiausių apskričių - Marijampolė. Vilniaus apskritis ir toliau išlieka plėšimų "lydere", nors šiemet dažniausiai nuo chuliganų nukenčiančios apskrities "reputaciją" perdavė Tauragei.

Beje, per 2007 metų pirmąjį pusmetį nepakito nei mažiausiai, nei daugiausiai bankrotų patyrusios apskritys. Įvertinus apskrityje įregistruotų įmonių ir per pusmetį pradėtų bankrotų skaičių, Telšiai, kaip ir praėjusiais metais, tapo apskritimi, kurioje verslas bankrutuoja dažniausiai, o mažiausiai bankrotų buvo inicijuojama Marijampolėje.

Šis tyrimas buvo atliktas remiantis Statistikos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos policijos eismo priežiūros tarnybos, Įmonių bankrotų valdymo departamento ir Registrų centro statistiniais duomenimis.

Apskričių rizikingumas buvo vertinamas pagal santykinius 2007 m. sausio - birželio avaringumo, avarijų, įvykusių dėl neblaivių vairuotojų kaltės, žuvusių ir sužeistų keliuose, nelaimingų atsitikimų darbe ir bankrotų, vagysčių iš būstų, automobilių vagysčių, plėšimų, gaisringumo, chuliganizmo ir nužudymų rodiklius. Šis tyrimas buvo atliktas remiantis tik oficialių institucijų teikiamais duomenimis. Kiekvienas iš rizikos rodiklių buvo apskaičiuojamas pagal nelaimių skaičiaus ir visų apskrityje gyvenančių ar dirbančių žmonių, registruotų automobilių, būstų ir juridinių asmenų santykines vertes.

Tyrimą atliko "If draudimas". Draudžiama skelbti, cituoti arba kitaip viešinti tyrimo duomenis, neminint "If draudimo" autorystės.