Naujienos, 27 gegužės 2009
Skandinaviško kapitalo draudimo bendrovė „If draudimas“ per pirmąjį 2009 m. ketvirtį pasirašė 36,6 mln. litų įmokų ir uždirbo 3,7 mln. litų pelno. „If draudimas“ po pirmojo ketvirčio užėmė 11,3% Lietuvos ne gyvybės draudimo rinkos ir pakilo į antrąją vietą.
„Nors visa draudimo rinka pirmąjį metų ketvirtį smuktelėjo, išskirtinis „If draudimo“ dėmesys greitam žalos atlyginimui ir klientų aptarnavimo kokybei leido mums užsitarnauti klientų lojalumą ir pasiekti geresnių augimo rezultatų nei visa rinka. Lyginant „TNS Gallup“ 2008-ųjų metų Aptarnavimo kokybės normų bazės duomenis su praeitų metų paskutinio ketvirčio "If draudimo" tyrimo rezultatais, tarp kitų draudimo bendrovių išsiskiriame profesinėmis žiniomis, aptarnavimo operatyvumu bei dėmesingumu ir geranoriškumu. O žalą patyrusių klientų apklausos patvirtina, kad bendrovės klientai patenkinti tiek žalos atlyginimo greičiu, tiek ir išmokos dydžiu“, - teigia „If draudimo“ generalinis direktorius Darius Kamuntavičius.

Per pirmąjį 2009 metų ketvirtį „If draudimas“ klientams atlygino 35,5 mln. Lt nuostolių. Apie 40% žalų sureguliuota telefonu ir internetu – tai beveik 70% daugiau nei per tą patį laikotarpį praėjusiais metais. Investicijos į modernias technologijas ir procesus pasiteisina ir pardavimų srityje – klientai teigiamai vertina galimybę apsidrausti pigiau ir greičiau, pavyzdžiui, internetu įsigyjamų privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo polisų dalis per pirmąjį ketvirtį padvigubėjo.

Labiausiai augusi draudimo rūšis pirmąjį ketvirtį buvo turto draudimas – šios draudimo produktų grupės pardavimai „If draudime“ padidėjo 70%, lyginant su 2008 metų pirmu ketvirčiu. Taip pat augo ir privačių asmenų draudimas nuo nelaimingų atsitikimų. „Smunkančios ekonomikos sąlygomis žmonėms svarbu jaustis užtikrintiems dėl savo šeimos ir namų saugumo – tai įrodo ir ūgtelėjusios draudimo apimtys“, - teigia D. Kamuntavičius.

„If draudimas“ priklauso Skandinavijos ne gyvybės draudimo lyderei „If P & C Insurance“, kuri yra „Sampo Plc“ dalis. Sampo grupės 2009 metų pirmojo ketvirčio pelnas prieš apmokestinimą siekė 497 mln. litų.